Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz #32839680 #1 üzenetére

    Sztem az a baj, hogy a többség teljes tévedésben van a big-little elrendezés célját illetően. Talán, a hibrid autók egy jó hasonlat. Összeadva a benzin és a villanymotor teljesítményét, kapsz egy adatot, de annak az eléréséhez fölösleges a hibrid technológia. A motiváció az, hogy a két meghajtás eltérő karakterisztikáját kihasználva, a villanymotor akkor vegyen részt a meghajtásban, amikor a benzinmotor rossz hatásfokkal dolgozik. A végcél tehát nem a nagyobb összteljesítmény, hanem a hatásfok optimalizálása és ezzel a fogyasztás csökkentése. Ugyanerről szól a big-little is. Több, de eltérő karakterisztikájú processzormag azért, hogy a számítási kapacitást mindíg az a konfig szolgáltassa, amelyik azon a teljesítményszinten a legjobb hatásfokkal dolgozik. Vagyis, ennek inkább az akkuidőhöz van köze, nem pedig a csúcsteljesítményhez. Ebből a szempontból az Androidon nem sok múlik. Ez kernel szinten van szabályozva, nem OS szinten. Az OS csak közli, hogy "ez a meló", de arra nem ad utasítást, hogy azt hány mag végezze el. A kernelben különböző "működési minták" vannak definiálva. Ezek a governorok. Az OS lehetőséget ad arra, hogy akár a user is választhasson (root jogosultsággal) a rendelkezésre álló "mintakollekcióból". Ezt akár automatizálni is lehet. Tegyük fel, hogy egy könyvet olvasol a telón! Hozzáérsz a kijelzőhöz, mert lapozol. Egy lassabb governor (pl. powersave) "lomhábban" reagál, lassabb lépésekben futtatja fel a teljesítményt. Ez elég egy lapozáshoz, viszont, így energiát takarít meg. Más alkalmazásnál viszont ez kevés lenne, mert gyors reakciókra lenne szükség. Egy Performance governor, ahogy a kijelzőhöz érsz, rögtön a magok közé csap és a lehető leggyorsabban futtatja fel a teljesítményt. Persze, ennek ára van, ami hőmérsékletnövekedésben és akkuidő csökkenésben nyilvánul meg. De, a governorok konkrét működési módjai nem az Androidban vannak definiálva.

    [ Szerkesztve ]

  • #79335424

    törölt tag

    válasz #32839680 #27 üzenetére

    Photoshop, CAD telón? Ha viszont nem telóról van szó, akkor az alapbeállítások is mások. Én ARM Androidot használok otthon, asztali környezetben is. Huszon órás használatnál sem omlik össze pl. a böngésző. Nincs olyan teljesítményingadozás, mint egy telón. Nincs deep sleep, az alap órajel sokkal magasabb, más a RAM -kezelés és a processzor is dinamikusabban skálázódik. Egy ilyen SOC -nál teljesen más a leányzó fekvése, ha az akkuidő nem szempont, nem kell rá optimalizálni.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    Sztem ez nem csak technológiai kérdés. Ezek egyértelműen az üzleti szegmensbe szánt alkalmazások. Oda nincs sok értelme RT -re fejleszteni ilyet. Nem érné meg.

Új hozzászólás Aktív témák