Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • equinox

    csendes tag

    válasz Integra #19 üzenetére

    Akkor a “Linksyst soha” skandálás helyett leírnám egy konkrét példával, hogy jelenleg miért vagyok rohadtul csalódott a Belkin féle Linksys routerekben, és miért nem javaslom egyáltalán a megvásárlásukat.

    Valamikor idén az első negyedév körül volt aktuális egy router csere itthon. Mivel hosszú távra tervezek ezért mindenképpen AC routert szerettem volna venni, és mivel van egy USB3 külső meghajtóm egy 3TB winyóval, ezért olyan routert kerestem amin lehetőleg van egy tényleg használható USB3 port, hogy egyúttal a NAS kérdést is rövidre zárjam. Hosszas vívódás után (Netgear Nighthawk, Asus AC68U, stb) döntöttem a Linksys WRT1900AC mellett, az alábbi szempontok miatt:

    - Olyan USB3 port, ami a tesztek alapján tényleg használható, akár 80MBps átviteli sebességre is képes. (A többi USB3 portos routerek ezt meg sem közelítették)
    - Hivatalos OpenWRT támogatás. (Ha esetleg nem tetszik a gyári firmware)
    - Hosszú évekig volt wrt54g routerem, és imádtam.

    Szóval szépen lassan meggyőztem magam, hogy a hardver és az USB3 hálózati átviteli sebesség annyira meggyőző, hogy megéri kifizetni érte a többi AC-s routerhez képest is irreálisan magas árat, ha cserébe nem kell NAS-t is vennem.

    Ehhez képest a gyári firmware b@szik felismerni a külső USB meghajtómat, amit egyébként minden más gép és eszköz felismert amire eddig rádugtam.

    Folyamatosan nézem a firmware frissítéseket, hátha kijön egy újabb, ami már felismeri a meghajtómat, de hiába… Talán egy firmware frissítés wolt, ami a heartbleed-et javította.

    Sebaj, pont erre van az Open Source támogatás. Tegyünk fel egy OpenWRT-t, aztán azzal remélhetőleg majd megy. Csakhogy annak ellenére, hogy a hivatalos veboldal büszkén hirdeti az OpenWRT supportot, az továbbra sem létezik, sőt a Belkin időközben bejelentette, hogy a wireless driverek zártak maradnak. Jelenleg az OpenWRT fórumon egyetlen arc küzd, és szép lassan összerak egy olyan firmwaret, amit óvatosan talán megpróbálok majd felrakni, de a helyzetre jellemző, hogy nemrég még wifi támogatás sem wolt OpenWRT alá a zárt wifi driverek miatt. Prémium AC router wifi támogatás nélkül éééérted??

    Ettől függetlenül maga a router nem rossz, ha tizenezer foritba került volna akkor kussolnék is, de ha kicsengetek érte 68 ropogós ezrest, akkor k...ra elvárom, hogy ami ígér az működjön is.

    Amit ígér itt:

    "While the Linksys WRT1900AC provides an outstanding experience via SMART Wi-Fi immediately out of the box, advanced users can further modify the router, which will have Open Source firmware available. Developed for use with OpenWRT, an open source, Linux-based operating system, the router offers an additional layer of customization to suit an individual's needs."

    Ehhez képest a valóság itt

Új hozzászólás Aktív témák