Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz macskea #42 üzenetére

    Mint ahogy én is érezhettem annak az anyagismeretórádat. Sztem kvittek vagyunk. :)
    Zafírüveg ide, gumitok oda, ezek a kütyük nem szeretik az ilyen erőhatásokat. Sztem a megelőzés hatásosabb, mint a védekezés. Ha az ember átgondolja, hogy milyen szituációkban fordulnak elő leggyakrabban az ilyen esetek és következetesen betart néhány szabályt, akkor minimalizálni tudja a kockázatot. Pl. nem fogok mást is abban a kezemben, amelyikben épp a telót tartom. Tipikus autóból kiszállós szitu. Teló, kulcs, vmi papír, stb. Valami tuti zuhanni fog. Nem tartom nyitott, bő zsebben. Legalább három ingzsebből WC -be és egy melósruhából fáradtolajba esésről tudok. Ott a zafírüveg sem sokat segít. Van egy vízszintes pozíciójú tartó az övemen. A telón van egy plusz hátlap, ami az oldalát is védi. Ebbe fúrtam lukat, belefűztem egy méretre vágott, vékony, de erős, fonott zsinórt, a végén egy gumikarikával. Ez kicsit kilóg a tartóból. Ha lenyúlok, egy pillanat alatt bele tudom dugni a középső ujjamat és ha így emelem ki a telót, akkor rögtön a tenyeremben van. Ez a csörög, gyorsan kirántom a tokból esetre van. Ha akarnám se tudnám leejteni. Aztán ott a bt. füles, vagy az okosóra. Minél kevesebbszer kell elővenni a telót (pláne, amikor foglalt az ember keze), annál kisebb az esély a leejtésre.

Új hozzászólás Aktív témák