Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rumos14 #82 üzenetére

    lehet, hogy igazad van. én mindig úgy néztem, hogy az elsősorban érintőképernyős bevitelt használó cuccok a PDA-k. szerintem nem cseng sem rosszabbul, sem jobban ez a szó, csak legfeljebb van egy pár ember, aki nem tudja hova tenni, míg az okostelefonnál (összetett szó lévén) tud valamibe kapaszkodni, hogy telefonálással kapcsolatos eszköz. (de ez kb olyan, mint a Pannon amikor bevezette az UMTS-t, akkor elnevzete mobilszélessávnak, ami bár megtévesztő, mert az EDGE-t is belevették, de leglaább közérthető az átlagember számára).

    én nem is vonom kétségbe az okostelefonok multimédiás képességeit, éppen erre jó a szoftveres bővíthetőség. bár hardveresen néha szoktak gondok lenni (de itt mondjuk a céleszközöket lehet felhozni, hogy az mp3 lejátszómnak sokkal szebb hangja van, mint a telefonomnak, akármiylen szoftverrel).
    mondjuk azt hozzáteszem, hogy utoljára amit kézben fogtam az egy HTC Touch volt, illetve egy O2 Atom, és egyik sem tetszett. leginkább a kijelző miatt, mert elég élettelennek találtam az akkori 6110N mellett (gondolom színmélység probléma). illetve a menü kinézete elég vacak. gondolom majd a wm7-ben ezen is túllépnek már, de jelenleg még csak utólagosan toldozott kezelőfelületek vannak wimo-ra, amennyire én látom, és azok nagy része is csak a home screenre terjed ki. aztán ott a szinkronizálás PC-vel nevű játék, amiben igen gyengén teljesít a mostani telefonom is, ugyanis linuxot hazsnálok, és hiába dugom be a kábelt, meg sem nyikkan (csak win alatt). nem tudom wimo vonalon ez hogy működne, de ha activesync kell hozzá, akkor ugyanúgy halott ügy.

    konkurencia vonalról egyébként nem hinném, hogy a google lenyomná őket. még a G1 megjelenés előtt hittem benne, de látva a már-már almás ostoba hibáit, szerintem nem jelent veszélyt. a virtuális billentyűzet hiánya, meg egyéb fontos apróságok. illetve az online kontakt lista szinkronizálás, ez szerintem olyan, amire még nem érett meg a mobilos társadalom, annyira nem használnak sokan 3G-t...

    (amúgy egyet kell értsek: tessék már elfelejteni a szifont az ilyen topicokban! mi sem megyünk a szifon szakmai topicba offolni, meg fikázni)

  • fateless

    veterán

    válasz rumos14 #82 üzenetére

    Régen voltak a PDA-k, amit csak egy bizonyos réteg használt - nem feltétlenül az anyagilag tehetősekre gondolok - arra a célra, amire kitalálták, főleg mobil irodának, személyi digitális asszisztensnek, mint a neve is mutatja.
    Aztán volt egy praktikus húzás és lehetett hozzá szerezni GSM modult. tehát volt egy PDA-d, amivel extra eszköz segítségével lehetett telefonálni is. Közben ez egybeolvadt, bekerült a készülékbe mint feature.
    Egyszer aztán valaki észrevette, hogy a százezres telefon helyett lehet venni PDA-telefont, ami mindazt tudja, mint a telefon, csak még sok minden mást is. Ez szépen odáig fajult, hogy most már a PDA-telefon vásárlók nagy részét nem az érdekli, hogy mennyire jó Htáridőnapló a készülékben, az e-maileket mennyire kezeli jól, illetve a PIM funkciók milyen jól szinkronizálhatóak, hanem az érdekli őket, hogy hány megapixeles kamera van benne, lejátszható-e rajta a XXX kilencedik része, hogyan szól rajta a zene - persze szigorúan kihangosítva, illetve mennyire néz ki jól a kijelzőn a felhőcske animálva. Az eredeti funkciói egy PDA-nak pedig a háttérbe szorultak.
    Az iPhone azért sikeres, mert a mai elváráoknak nagyon jól megfelel, de emellett azért a PDA funkciókat is ki tudja elégíteni. Azért vannak most már mindenféle görgető bigyulák meg TouchFlo 3D-k, mert ez kell a népnek. Az egy másodlagos tényező, hogy pl a Diamond tudásának töredékét sem használják ki.
    Ez a Touch HD nem azért lesz sikeres, mert olyan nagyszerű PDA lesz, hanem mert nagyszerű szórakoztató kütyü lesz.
    Lassan már úgy látom, hogy egy üzleti készülékhez elengedhetetlen lesz a qwerty, hogy valóban lehessen azonnal e-mail-re válaszolni és ne kelljen szenvedni a stylussal. Akinek pedig ez nem fontos, az majd megveszi a qwerty nélküli készüléket; vagy azért, mert majd otthon/irodában szinkronizálja a PDA-t és akkor ír e-mailt, vagy azért, mert nem is használja PDA-ként a készüléket.

    Kicsit szarkasztikus lett a gondolatmenet, de ne értsétek félre: nem lenézni akarom azokat, akik csak a szórakozás kedvéért használják a készüléket. Ők egyszerűen egy új piaci réteget képviselnek, akik nagyobb piacot jelentenek, mint az üzleti réteg, ezért nekik kell fejleszteni.
    Én már nem tennék különbséget PDA-telefon és okostelefon között a kijelző tapicskolása alapján, hanem inkább azt mondanám, hogy van smartphone (Samsung i780, SE X1, Touch Pro, E66, E71) és van funphone (Diamond, Touch HD, N85, Omnia) kategória aszerint, hogy ki az elsődleges célcsoport.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák