Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    " A hivatalos itthon árazásról egyelőre még nincs információ, ám valószínűleg a fentieknél is borsosabb árcédulákra kell majd számítani."

    A fenti árazás amúgy még nem is lenne rossz.
    De ha a szokásos $-€ váltással kell hazai áfát meg artisjus felárat számolni, akkor már szép húzós összegek jönnek ki a végén.
    650$-ból lesz szép kis 200 ezer, az 1000$-osból meg szép 310 ezer hufban...

    No mindegy, engem egyelőre nem fenyeget a vásárlás veszélye, semmilyen formában. :)

    @Sn00k: Na plusz 1. Megelőztél. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Simi87 #8 üzenetére

    De hogy hogy megtudják kerülni? : o
    Nemtom mennyi az Edge? Ezeket a Samu féle óriástelefonokat nem nagyon követem. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #78 üzenetére

    Lol... azért ez elég nagy tudatlanság volt a részedről. :) Én is kp-ban kapom a fizetésem és nálunk is választható!
    Nekem sincs bankkártyám, se privát számlám se semmi ilyesmi.

    De volt. Volt, hogy egyszerre 3 kártyám is volt. :D Nem igazán láttam értelmét. Többször kitárgyaltuk, fölösleges. Az elmúlt 10-15 évben átéltem pár helyzetet. Akkor még suli, majd meló keresés, több munkahely, család, lakás, kirándulások, külföldi utazás stb... Egyetlen egyszer se(!) volt szükségem bankkártyára és ezáltal számlára! 1,5 havonta 1x bemegyünk a postára és feladjuk az összes csekket egyszerre és ennyi. Pénztárcát nem hordok magamnál.
    Annyi pénzem nincs, hogy bankban kéne tartani, de ha lenne se lenne sok értelme, mert már majdnem ott tartunk, hogy kispárna alatt is jobban kamatozik (mennyi is a lekötetlenre az alapkamat?).
    Arról nem is beszélve, hogy a bankkártyás/számlás ismerősöket (tehát kb mindenkit :D) csak panaszkodni hallom a kártyáról, kártyás fizetésről és számláról. Sógor kártyaadatait pl 3x lopták el az elmúlt 2 évben Pesten. Nyilvános ATM-ből vett fel pénzt és valami maszek leolvasót szereltek elé... nem tudom. Ő se. Csak annyit vett észre, hogy a bankja letiltotta a kártyáját és x napig nem tudta használni, mire kiderítette hogy a saját érdekében zárolták, mert kompromittálódott.
    Boltokban heti szinten látok terminálproblémákat fizetésnél. Mikor mondja a pénztáros, hogy bocs beszart a rendszer nincs kapcsolat stb (Aldi, Interspar). A vásárló meg csak pislog, hogy dehát neki nincs pénze csak az a plasztik kártya... i.j. Azt meg még ma sem lehet kiküszöbölni hogy ne kelljen kp.t hordani az embernek, mert nem tudsz mindenhol kártyával fizetni, sőt! Itt vidéken a nagyobb áruházakon kívül csak elvétve(!) esetleg éttermekben. Akkor meg mehet az illető ATM-et vadászni! De jajj csak saját bankos ATM legyen, mert különben több száz / ezer forintot fog levonni pénzfelvétel miatt. Ja meg amúgyis csak havi 2x lehet pénzt felvenni ATM-ből ingyen. Nem véletlenül ment ezért is a hiszti annak idején... Ha olyan jó dolog a bankszámla és bankkártya akkor mért akar mégis mindenki kp-t felvenni? Mért van az, hogy az emberek jórésze fizetés után egyből szalad az ATM-hez?
    És akkor még jön minderre a számlavezetési díj, mindenféle kezelési költség, pénzfelvételi díj, tranzakciós adó meg a többiek....

    De ettől függetlenül értem én, hogy mért lenne szükség a kp. forgalom megszüntetésére és egyet is értek vele. Legyen fehérebb a gazdaság, tisztább, ellenőrizhetőbb pénzforgalom stb... Abszolút pártolom.
    De az, ahogy ez jelenleg itthon(!) megvan oldva és, ahogyan az a gyakorlatban működik az lószar! Ezzel csak a kp felhasználók körét fogják növelni... kontraproduktív az egész.

  • Dany007

    veterán

    válasz mazsi1911 #121 üzenetére

    Korrekt szerintem is. :)
    Nem véletlenül emeltem ki, hogy "itthon" - és ezalatt Mo-ot értettem.

    Nem veszek magamra semmit, hiszen ezzel:

    "nulla £-ba kerul a bankartya HASZNALATA+TARTASA. "
    és ezzel:
    "Ja, es KP-t levenni a bankartyamrol is ingyen tudok angliaban."

    Kb a problémáim 50-60%át ki is küszöbölted.

    "Minden etterembe, boltba, barhol tudok kartyaval fizetni. "

    Ezzel meg még olyan 20-30%-ot. :)
    Szóval ottkint ilyen feltételek mellett valóban baromság így gondolkodni, de itthon csak megtakarítasz és megspórolsz pár környi idegeskedést. Más világ.

Új hozzászólás Aktív témák