Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Castell

    aktív tag

    Ennél a márkánál már csak az Ulephone a jobb meg a Doogee... És még "huszonezreket" kérnek el érte. Se garancia, se support, se semmi. Amolyan futhat az ember a pénze után, ha valami probléma lesz vele.

    Ja hát a Ping D. is forgalmazza, de 47 lepedőért olyan alternatívák vannak, amik reggelire is megeszik ezeket a kínai "másodkategóriás brandeket."

    :))

  • Castell

    aktív tag

    válasz b0bcat #37 üzenetére

    Hát a cpu/gpu párosból aligha, ebben igazad van, de ez nem minden. Ha erősebb is a cpu/gpu, attól még semmi ez a telefon. Persze aki kocka annak ez is kevés, meg az is... Ez nem a reklám helye, de itthon vettem olyan telefont pár hete 34 lepedőért, ami összességében megeszi ezt a ketyerét: jobb, szebb kijelző, stabil rendszer, egyedi UI, support, nfc, lte, infra, nagyobb akksi és nem utolsó sorban itthoni garancia. A típus most lényegtelen... Persze az általad említett Snapi cpu-val és fele annyi tárhellyel, de mivel, hogy kocka nem vagyok és nem is játszom és nem mérem stopperrel, hogy ha megnyitok egy programot, ezért ezek a kínai túlárazott telók szóba sem jöhettek, mert ildomos mindig osztani szorozni, hogy egy telefon összeségében mennyit is ér, hisz ha olyan súlyos "hibáktól hemzseg" mint pl. a nulla support, a gyenge kijelző és gps, a kínai (nem létező) garancia, stb, akkor az erős cpu/gpu páros mit sem ér.

    :))

  • Castell

    aktív tag

    válasz Dominó85 #39 üzenetére

    Igen, igazad van. A véleményemet jelen esetre alapoztam, tehát a teszt alanyra. Samsungban és a HTC-ben valóban nem nagyon érdemes gondolkodni. A Sonynak viszont az E4-es telói nem rosszak... A kínai gariztatással meg nem értek egyet. Plusz költség kiküldeni és vagy visszakapod vagy nem, és benne van a pakliban, hogy többször is utaztatni kell, ráadásul, ha nem tudod a szabályokat le is vámolják. Példának: 6 hónapja várunk egy kínai telefont vissza, amit saját költségen küldtünk ki és az eladó csak hiteget és most már írni sem ír. (nálunk itt tett pontot az i-re a Kínából rendelgetős történet).

    És ugye az Elephone G2-t a Ping D.-ban is meg lehet venni, a bolt egyébként nagyon korrekt, a vásárlási feltételeket és gariztatást is megnézve, de a hozzáadott értékek ellenére, gondolom ezért nem kapott plecsnit sem...

    Említetted a különféle romokat, szintén zenész nálam. "Kettővel" ezelőtti telefonomnál, egy ZTE jószággal igen csak megszenvedtem. A Needrom-on hiába volt megannyi rom a készülékhez, gyakorlatilag valami sosem akart működni, hol a videófelvétel, hol a gps, hol a random újraindulások. Pedig én nagyon minimalista vagyok: e-mail, böngésző, zene, csevegés és néhány specifikus app...

    De ez csak az én esetem. Én pozitív példának tartom pl. a Lenovo-t, amivel nagyon nem lőhetünk mellé (a Te véleményed is ezt igazolja)

    Összeségében tehát azon a véleményen vagyok, hogy a fórum egy nagyon jó alap, ha telefont akarunk venni, másrészt egy nagyobb gyártó termékével nem feltétlenül fogunk mellé lőni és a legfontosabb, hogy minden esetet érdemes számba venni. Hiszen egy elromlott, egy nem felhasználóbarát vagy egy hibásan működő telefon sok bosszúságot okozhat a tulajának. Hiszen a telefon nélkülözhetetlen számunkra.

    :))

  • Castell

    aktív tag

    válasz b0bcat #41 üzenetére

    1. Szerintem egy esetleges vita tárgyává nem akarom tenni, hogy milyen telefont vettem. Nagyvonalakban leírtam, amik teljes mértékben fedik a valóságot :))

    2. A véleményedet teljes mértékben osztom, vagyis "Mit kell támogatni egy jól működő készüléken?" Akkor kell a támogatás, ha pl. nem működik a gps, pontatlan. Ilyenkor vagy elkezdjük mókólni a telefont vagy írunk a gyártónak, aki jobb esetben le se sz..

    3. Sok esetben hiába IPS, azokból is sok a gyenge minőség, gyatra betekintési szög, kékes, fakó színek, stb. De ha megnézünk egy YouTube-os videót vagy egy tesztet a kiszemeltről, akkor ezt is kizárhatjuk. Az egyedi UI-nak szerintem azért vannak előnyei, legtöbb esetben nálam csak előnyök voltak, hiszen a hozzáadott plusz dolgok nagyon felhasználóbaráttá tették a mobilokat. Egy esetben volt előny a gyári (szinte) stock rom, egy Jiayu G2F-nél, ahol a gyári felület szinte hasított a telón, hasonló paraméterű telót sebességben simán lealázta, viszont másban akadt probléma...

    4. A kínai gariztatással a fentebb vázoltak miatt meg nem értek egyet.

    :))

Új hozzászólás Aktív témák