Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz f4lcon #457 üzenetére

    A Specialized mondjuk azért bőven az átlag felett van. Ott már sok mindent letettek az asztalra, és nyilván a névnek is van egy felára. Viszont ilyen prémium márkáknál kapsz is némi pluszt, gondolok itt a vázak igényes kivitelezésére, és a nagyon precíz, saját tervezésű geometriára.
    De abban egyetértek hogy az ilyen 9-10 ezer eurós kategória már tartalmaz egy jó adag presztízst is, mint csúcsmodellek. Nekem például nagyon tetszenek a Santa Cruz, Intense és Yeti bringái, de ott tényleg egy olyan felár van, amit már nem szívesen fizetnék ki, pedig ha megnézel egy olyan vázat közelebbről, akkor azért bőven látszik a különbség, még akkor is ha egy felső kategóriás, de kevésbé presztízsmárkához hasonlítod.
    Rám is érdekesen néztek, amikor 95-ben bemondtam egy 120 ezres árat a bringámra. :)

    Örni: Szerintem még mindig nem értjük egymást. :) Nem, én nem versenyzői szemmel nézem, hanem szakmai szemmel. Egy pedelec, pláne egy belépő kategóriás pedelec, már eleve nem versenyzésre való kerékpár.
    Én csak azt az állításod próbáltam cáfolni, hogy úgy zusammen a kerékpárok túl vannak árazva, ez így egyáltalán nem igaz!
    Ha az elektromos kerékpárokat (pedelec) bringákat nézzük, akkor még is mi csodálkozni való van azon, hogy 300 alatt nem igazán vannak értékelhető darabok?
    Egy minőségi pedelec eleve lithium akkuval van szerelve, ami már önmagában sem tud olcsó lenni ekkora kapacitásban. Tudod mennyibe kerül egy új, 50 köbcentis kis robogó? 1 milla! Yamaha Aerox
    Ha meg normál hajtású, új bringákat nézünk, akkor már 150-ért kapsz kiváló kerékpárt általános használatra.
    Ez szerintem teljesen rendben van, még magyar bérhez mérten is.

    Egyébként a 92-es montidat ne egy mai, legalja bringához hasonlítsd, 92-ben a legolcsóbb mountain bike is bőven belekerült 18-20 ezer ft-ba, ami akkor bőven elérte az átlag havi fizetéseket. Tehát lefordítva, az olyan volt akkor, mintha most besétálsz egy boltba és veszel egy 150-180 ezres bringát. Én nem nézem le az olcsó bringákat, mindig attól függ mire kell a gép. Amit lenézek, és mélységesen megvetek azok a nagyáruházi teszkós és társai hulladékok.

    Egyébként hol láttál gyerek bringát azok között amit linkeltem? Talán a 20"-as kerekűre gondolsz? Erre? [link] Ez egyébként egy folding bike, és ez nem gyerekkerékpár, csak a kereke kicsi, hogy könnyen lehessen szállítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák