Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Az eredeti Apple II verzió nem is olyan rossz, a gép tudásához mérten - nagy siker lehetett rá a játék.
    Az Amiga verzió az örök etalon, mivel azon játszottam először vele. Szerintem ennek a játéknak a lényege a játékmenet, nem hiányoltam a jobb grafikát vagy hangot. A karakter animációja rotoscope technikával készült, talán Amigán még vektoros is volt..?? Tetszik a grafika stílusa, egyszerű és jól áttekinthető. A kövek között vannak eltérő színűek, és sérültek, és a 3D hatás is jó lett.
    A DOS verzió szinte ugyanez volt, kivéve néhány színárnyalatbeli eltérést. (hátrányára)
    Az Atari verzió érthetetlen okból csúnyább lett.. (általában elmarad az Amiga mögött, de ezt tényleg simán tudhatná)
    Hasonló ezekhez a NES verzió, a lehetőségeihez mérten jó lett, de a színek lehettek volna kevésbé harsányak.
    A Sega Megadrive verzió szép lett, pedig ez a gép is hasonló grafikai tudású, mint az Amiga. Tetszik, hogy a fáklyák téyleg világítanak, és az extra grafikai elemek hangulatosabbá teszik a játékot. Az viszont nem tetszik, hogy a padló kövei kétféle színűek váltakozva és szegecsesek a mozgó lapok. Kicsit hülyén néz így ki. Mindegy, ezt ki fogom próbálni!
    Érthetetlen, hogy a Mega CD verzió miért lett kevébé szép? Ha jól tudom ugyanaz a hardver, csak CD-ről tölt, nem cartridgeről.
    A SNES verzió is hangulatosnak tűnik első blikkre, amin még sokat dob a klassz zene is. (a Genesisé idegesítő) De a karakter animáció elnagyoltabb, a későbbi pályák némelyike sivár látványt nyújt (pl. 4-es!), a hangeffektek visszhangoznak?? és borzasztóan nehéz lett a játék! Ezt inkább kihagyom..
    A Mac verzió szép lett, ahogy ott minden...
    A többi platformon vagy túl gyenge lett, vagy viszonylag jó de mégsem az igazi.

    (#27) Janou Valóban nem csúnya, csak az a baj vele, hogy fémes a grafika! Mintha minden vasból lenne, nem kőből! A karakter meg teljesen zöld. :U

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Én úgy hasonlítottam össze őket, hogy kimentettem a gif animot, és ezen az oldalon szétszedtem külön képekre. :)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz sz.balazs.95 #52 üzenetére

    Amennyire én tudom, pont SNES-en van ez a lassúság, rossz irányítás dolog, (meg állítólag darabos az animáció) Amigán és PC-n szerintem jó..

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák