Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabika318

    aktív tag

    válasz gabika318 #433 üzenetére

    Ahogy korábban írtam eléggé elcseszett 028-as verziójú rommal érkezett a telóm.

    A következőképpen varázsoltam rá AOSP romot:

    1. Driverek telepítése:
    Nekem korábban egy rakás MTK driver fent volt a gépen, így már csak biztos, ami tuti, csak a Coolpad gyári drivercsomagot telepítettem.

    2. SP_Flash_Tool_v5.1352.01 beszerzése és a C:\ gyökérbe másolása

    3. A C:\ meghajtón hozz létre egy pl: CP7320 mappát és másold be a scatter fájlt és a custom recoveryt IMG formátumban. Ajánlott a TWRP rec. használata, mert azzal egyből lehet NVRAM-ot menteni, hogy elkerüljük az IMEI vesztéssel járó idegbajt.

    CWM RECOVERY
    CP7320-CWM-Recovery.rar

    TWRP RECOVERY
    CP7320-TWRP-Recovery.rar
    Itt még be kell másolnunk a külső vagy/és (???) belső SD kártyán lévő TWRP mappába az UI fájlt (nevezd át UI.zip-re), ugyanis ez a cust. recovery alapban kínai, sajna nem találtam alap angolt. Az UI fájl segítségével lesz angol.

    CTR RECOVERY
    CP7320-CTR-Recovery.rar

    4. FT elindítását követően betallózod a Scatter fájlt. Mivel mellé van másolva a cust. recovery, az FT azonnal be is tallózza. Ezután már csak a Download gombra kell nyomni. Ekkor telóból akksi ki, majd akku vissza, USB-re azonnal rádug és várni, míg megjelenik a kis ablak, pipával.

    5. Ezzel meg is vagyunk a custom rec. telepítésével.

    Itt megkérdezhetnétek, hogy miért nem MUT-tal raktam fel a cust. recovery-t, feljebb leírtam, hogy miért. A MUT flashelte a recovery részt (látszólag). De már gyanús volt, hogy a root jogot megkapva sem tudott egy újraindítás recovery módban parancsot adni a MUT a telefonnak. Ugyanis ekkor semmi sem történt. Így elmondhatom, hogy a 028-as szoftver vagy nagyon összecsapott vagy a kis kínai nyúlt bele, akitől vettem.

    6. Gyári 035 ROM telepítése
    Memókártya gyökerébe másold a gyári, SD kártyáról telepíthető 035 romot.
    Rom_stock_035_coolpad_7320.zip
    Indítsd el recovery módban: Bekapcs + hangerő+ egyszerre nyomásával indítsd a telót.
    Ezután Wipe data factory reset + Wipe \system
    Majd Install és betallózod az SD kártyára elhelyezett telepítő fájlt
    Megvárod a telepítés végét és örülsz....

    Jelentősége nincs, hogy ha már fenn van a cust. recovery, hogy a gyárit rakod fel vagy egyből egy AOSP romot, de én így csináltam. Márcsak azért is, mert a 035 rom telepítése után egyből nyomtam egy bizt. mentést a TWRP recovery-vel, hogy minél előbb "kézben" legyen az NVRAM mentés.

    7. AOSP ROM telepítése
    megegyezik a 6. pontban leírt lépésekkel
    Ezt az AOSP romot használom: V2.1 jonzalvo, annyi különbséggel, hogy biztos ami tuti áthúztam a Jbarttal, így 100 % magyar a felület.
    HU_AOSP-CoolPad_7320-V2.1_-jonzalvo.zip

    A feljebb leírt tapasztalataimat már az AOSP rom használata során szereztem.

    remélem elég szájbarágós volt a leirás.... :)

    [ Szerkesztve ]

    [Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

Új hozzászólás Aktív témák