Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz cocka #42 üzenetére

    1: ha elállsz a vásárlástól, vagy nem azt kapod/nem annyit terhelnek stb, mind mind abba a körbe tartozik, ahol meg kell várnod a tényleges terhelést, és utána a bank el tudja intézni a kártyareklamációdat. Legrosszabb esetben polgári peres úton. Blokkolt összeggel csak akkor tudunk foglalkozni, ha látványosan kétszer ugyanaz történt, de sokkal inkább ha valamilyen technikai okból nem esik ki blokkolásból az összeg. (értsd szar a rendszer, elfogadóhely beküldi az engedélyszámot, de mi abból csak 4 karaktert kapunk meg.)

    (szóval ha a boltosnak amúgy készpénzes vásárlásnál nem hagyod hogy elfelejtsen 20k ból visszaadni, akkor kártyával sem nagyon vághat át. Ahhoz hogy maga a tranzakció sikeres legyen, nem kell az aláírásod. Ahhoz hogy be tudják terhelni, ahhoz kell. Ha megreklamálod, és hopp, nincs aláírás, a bolt benyalta. Persze aláírás nélkül meg nem engednek ki az áruval)

    2: nem, nem lehet ilyet kidolgozni. Vehetsz 2 ugyanolyan terméket, egymás után :)

    3: posta vásárlás az idegenbanki készpénzfelvételnek számít, az online tranzakció.
    taxis imprinter, valóban offline, kegyetlen ritka jelenleg, ilyen problémát még nem kezeltem, ezért hülyeséget inkább nem mondanék :) de az 100% hogy csak dombornyomott kártyával működhet, mert csak azoknak van engedélyezve az offline tranzaktálás.
    Így pl az MC unembossed kártyád alkalmas internetes vásárlásra, de erre nem.
    (egyébként az imprinter is csak annyit csinál valóban hogy leindigózza a kártyaszámot, nevet cvc kódot, és valljuk be gyorsabb, biztonságosabb mint kézzel töltögetn)
    Telefonos az passz. Simán lehet online és offline is, igazából gondolom csak annyi, hogy az adatokat egy ügyintézőnek diktálod, és Ő pötyögi be magát a tranzakciót.

    akkor írok ide is egy örök igazságot :) minél kevesebb emberi tényező van egy tranzakció során, annál biztonságosabb neked :)
    No meg amit írtak korábban is. Az hogy megszerzik a kártyaadataid, és visszaélnek vele, egy visszakövethető dolog. Egy terméket vesznek, ami valahova elkerül/ valahol felhasználásra kerül. Ezeken a pontokon bármit meg lehet fogni.

    ...csak én vagyok helikopter?

Új hozzászólás Aktív témák