Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Sethdobaloah #39 üzenetére

    Hát erről a pin kód kérésről van egy érdekes sztorim. A mávnál szoktam fizetni kártyával, ott ugye otps a pos. Otps visa electron ugye ez esetben mindig kér pint.

    Na történt egyszer, hogy megyek a pulthoz nézem a kijelzőt: x összeget mutat, kérdi, hogy helyes-e. Ugye a pult mögül a másik nyomógombos készülékkel a pénztáros elvileg resetelni tudja az egészet úgy, hogy az üdvözöljük felirat jelenjen meg. Ez a helyes-e szöveg csak nem akart eltűnni továbbra is ott figyelt. Közben a nő folyton kérdezgetett, hogy na most mit mutat, mondom mindig ugyanazt.

    Na végül nem kellett sem nyugtáznom az összeget, sem pin kódot beírni. Kinyomtatta a bizonylatot, orrom elé dugta, aláírtam. Agyő. Mondom ez így most hogy? Az összeg persze rendben volt, de ennyi erővel akár kétszer is lehúzhatott volna a lóvéval.

    És ha nem írom alá a bizonylatot akkor mi van? Pl. egy ilyen esetben, ha esetleg mégis téves lett volna az összeg.

    "reklamálnak sokan, hogy miért nem kéri a kártyájuknál a PIN-t,"

    Mondjuk az tény, hogy gyorsabban lezajlik a dolog pin nélkül, mert néha 1-2 perc is eltelik a PIN OK és az ELFOGADVA felirat megjelenése közt. Így jobb szeretem, hogy nem kell erre várni.

    "az a bolt felelőssége, és a pénzed viszontlátod."

    Ezt a gyakorlatban hogyan lehet kivitelezni? Addig kaphatom vissza, amíg zárolva van az összeg vagy a levonás után is? Ha pl. kétszer zárolták az összeget..

    Az aláírásról pedig annyit, hogy a bizonylatra rendszerint ritka ocsmányul kerül fel az aláírásom, a bankkártyán meg szépen van. Szóval akár még azt is bemasekolhatják, hogy a két aláírás nem egyezik. :DDD

    Ja és még egy kérdés. Hát ugyebár a dombornyomásmentes MC-t lehet használni netes vagy telefonos vásárlásra is, ez mind nagyon szép és jó, mert azért mégis többet tud mint egy sima Visa electron, de mi van, ha egy nem internetes elfogadóhelyen az eladó szépen leírja a kártyaszámom, nevem, cvc2 kódom és mondjuk beveti a netes vásárlásaihoz?

    Sajnos minden ott van ami egy ilyen tranzakcióhoz kell: név, kártyaszám, cvc2 meg lejárat. Szóval ettől kicsit parázok, de ugyanúgy igaz ez bármelyik dombornyomott kártyára is. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák