Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arfer

    aktív tag

    A fontos lépéseket leírom, csak hogy meglegyen későbbi referenciának, hátha segít valakinek:

    Előfeltételek:
    - Legyen root-olt a teló
    - Leglább MTKDroidTools mentés legyen!
    - Legyen custom recovery image (mondjuk CWM. Valószínűleg más custom recovery-vel is működhet, én CWM-mel csináltam a következőket)

    Ha átpartícionálás után nem indul a teló :( :
    - nosza, jöhet az MTKDroidTools mentés SPFlashTools-ossá alakítása
    - CWM recoveryt beletenni, ha nem lett volna benne
    - sajnos ez az átalakított ROM nem tartalmaz minden partíciót (hogy az legyen, SPFlashTools-os ReadBack-kel kellett volna egy teljes ROM-ot menteni :) ), ezért nem megy az SPFlashTools Firmware Upgrade, csak a Download
    - a Download után a rendszer elindul ugyan, de korrupt filerendszer-re panaszkodik (encryption error?)
    - na itt egy fontos lépés: NEM SZABAD a restart gombra kattintani, hanem helyette újraindítani a telót (pl. akksi ki-be, ha máshogy nem megy), és CWM-ben indítani a megfelelő bekapcsoló gombkombinációval
    - CWM panaszkodik, hogy nincs cache partíció (na ez a korrupt fájlrendszer jele). Advanced menüből szerencsére a cache partíció formázható :)
    - Ezután újraindít, és voilá, a telefon elindult :C ! Csak éppen nincsenek IMEI számok :O
    - Na itt vakartam a fejemet, de ADB-vel rálépve és root-ként elérhető minden partíció, ezért fogtam az MTKDroidTools mentésből az nvram, protect_f, protect_s, sec_ro mentéseket, és dd-vel (valamint /proc/dumchar_info-ból nyert adatok segítségével)a helyükre másoltam őket. Ebben cappa72 írása sokat segített, mintának kiváló volt.
    - Ezekután a telefon újraindítás után teljesen helyreállt :C !
    - Na én itt csináltam egy ReadBack-es teljes mentést, és ezután már bátran kísérletezhettem. Pl. azzal, hogy megpróbáltam megint átpartícionálni, ami persze megint nem sikerült, de most már a teljes mentés birtokában hamar helyrehoztam a Firmware Upgrade-del. Persze ez sem ment simán, mert a ReadBack-nél az internal SD-ről nem csináltam mentést, ezért a teló újraindítás után azt hozta ki korruptnak (sérült SD kártya...), de szerencsére felajánlotta, hogy megformázza, én azt mondtam oké, és már meg is javult ismét a teló. Na azóta nem akarom átpartícionálni :DD

    Ez a leírás MT6582-re vonatkozott, de remélhetőleg más MTK modelleknél is alkalmazható!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák