Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz p300 #5230 üzenetére

    Ennél a megoldásnál az optocsatoló a Zener-diódákon keresztül a 470 μF pufferen kialakuló feszültséget figyeli és azt igyekszik stabilizálni, a primerre visszaszabályozva.

    Az akku felé viszont a D8-D9-en is esik még feszültség, ami némileg áramfüggő, hiszen a LED-kijelzéshez is ezt használják ki (D9). Noha egy elméleti diódán fix feszültség esne, áramtól függetlenül, illetve ideális esetben 0 V, de a gyakorlatban ez nem így van (ld. dióda-karakterisztika).

    A D8 pedig áramszünet esetén nem engedi az akkuból visszafelé az áramot, amitől lassan lemerülhetne, a továbbra is világító LED miatt.

    Önmagában egy multimétert ráakasztva, az 10 MΩ nagyságrendben terhel, vagyis semmit gyakorlatilag. Ehhez képest az akku mindig lehúz valamennyit (még hosszabb telítés után is), ezért a diódákon is több fog esni.

    A Q3 FET fordított polaritású rákötés esetén megszakítja az áramkört, ezt a második optocsatoló intézi, ami ilyenkor aktiválódik és zárja a G-S lábakat. Csak, aki rajzolta, kihagyott egy ellenállást a Gate és pozitív között, ami normál üzemben a FET bekapcsolásához szükséges. Ezen a FET-en nem sok esik, még full töltőáramon sem (Rds = 0,022Ω).

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák