Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz veze #5440 üzenetére

    ezek a gyári csipeszek akár össze is érhetnek, annyira agyon vannak szigetelve
    Csak azt a részt ne erőltesd, pls, hogy dugjon be egy piros-fekete kábelt, blankolt
    véggel, aztán csatlakozzon rá a csipesszel. Már akkor szarráég az egész, amikor
    először összeér a vezeték két csupasz vége. Annyit se mondott, hogy bakkfitty.:N

    Történetesen én anno GIVI pótféklámpát szereltem a dobozba, de vmi eltört benne.
    Én barom biztosíték nélkül tesztelgettem, egy külső akkuról. Rácsuktam a dobozt.
    Semmi. Nyitom ki, és ömlik a tömény füst: konkrétan eltűnt a vezeték szigetelése.
    A rézdrót beleolvadt a dobozba: kicsit tovább várok fel is gyullad az egész. Szuper.

    Szóval, ha már ilyet tanácsolsz, legalább mondd hozzá, hogy rakjon be egy 10A-s
    biztosítékot a pozitív oldalra, és legyen qrvaóvatos, mert ez nem játék... De én úgy
    sem csinálnám - ha fix csatlakozót forrasztott a töltőre, arra mondanám, hogy oké.

    Szerelgettem én élő áramkört... Aztán, amikor láttam a szikrát, örültem, hogy már
    jött is utána a csattanás, azaz eldurrant a biztosíték. Nem félelmetességről van itt
    szó, hanem arról, hogy ami elromolhat, az el is romlik... És bizonyos dolgoknál az
    nagyon kevés, hogy "majd figyelek". Ez ellen szólaltam fel, nem a kínai csati ellen.
    (Már csak azért sem, mert simán lehet, hogy a CTEK is kínában gyártat hehe...:DDD)

Új hozzászólás Aktív témák