Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kastner

    csendes tag

    válasz will5 #2260 üzenetére

    Szinten tartásra, kisebb rátöltésre 45 Ah akkumulátorhoz ilyet használok. Nekem bevált: [link] Az akkumulátorom általában 80% körül van, emiatt általában gyorsan csepptöltésre kapcsol. 2-3 nap után a csepptöltése 20-30 mA értékre áll be, kezdetben ez az érték magasabb. Én kedvelem, a célnak megteszi. Észrevettem, hogy a biztonsági szelep körül nem észlelek cseppeket, azaz a vízveszteség jelensége nem (vagy csak minimálisan) áll fenn. Volt 5 amperes CTEK töltőm, ott a szelepnél bizony voltak vízcseppek a töltés folyamán, a végét is beleértve. Ez nem a CTEK hibája, 45 Ah-s akksihoz ebből a szempontból sok volt. Próbáltam 4 Amperes töltőt is, ott is voltak vízcseppek a biztonsági szelep körül, csak kevesebb. Ez a 2 Amperes apróság, a maga akkori 6900 Forintos árával nekem eddig optimális megoldásnak tűnik. A töltéshez amúgy is az akku névleges Amperszámának maximum a tizedét javasolják (ez 45 Ah esetében pl. maximum 4,5 Amper), nálam a Carstel 2A esetében a töltés ennek az értéknek az 50%-a körül valósul meg, azaz kímélő töltésről lehet beszélni. A sebesség nálam általában nem fontos, vészesetben pedig a szekrény mélyén lapul egy ajándékba kapott régi 6 Amperes töltő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák