Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz 64b0r #17 üzenetére

    Folytatnám a sort:
    3. Minden stereo3D megoldásnál fennáll az, hogy miközben az objektumok látszólag a képernyő síkja előtt vagy mögött vannak, nem olyan távolságra kell fókuszálnia a szemnek, hanem pontosan a képernyőre, mert valójában ott van a kép.

    4. Amikor közelebbi vagy távolabbi pontra nézünk a valóságban, a szemtengelyeink más-más szöget zárnak be. Stereo3D-nél viszont állandó ez a szög (mind a valóságos, mind a virtuális mása).

    De azért nem kell megijedni, nem olyan rossz dolog ez, sőt nagyon is állat -- ha rendesen be vannak állítva a dolgok. Pl. nem szabad túl nagyra állítani a virtuális teret, és jobb, ha az egész a monitor síkja mögött van.

    (#18) luw2win: "Eszméletlen jó, nem lenne baj ha kimaradna belőle az a 3d-s nyavaja,talán még olcsobb is lenne"

    Nincs benne semmilyen "3D-s nyavaja", önmagában a monitor egyszerűen egy 120 Hz-es frissítésre képes LCD monitor. A 3D úgy jön ide, hogy ez már elég ahhoz, hogy ezzel is használhatóvá váljanak a régi shutteres 3D szemüvegek, amiket az LCD-k elterjedésével a fiókba kellett tenni.

    (#27) Jhonny06: "Nem kell külön megírni rá a cuccot, az csak a régi, sztereotípikus képalkotásnál volt, ez már a polarizációs megoldáson alapul, a régi egy nagyon primitív cucc volt, ez viszont már a tényleges megjelenítésre képes, a szemüveg külön 40 000 forint hozzá."

    No, itt van pár tévedés. Ha érdekel mik, leírom:
    1. "Sztereotípikus" - ilyen nincs. :)
    2. Nem, ez a monitor nem azt a bizonyos soronként eltérően polarizált stereo3D-s módszert használja. Annak nem kell a magas frissítés. De így is jóval drágább.
    3. Viszont ahhoz éppen hogy nem kell drága szemüveg, csak egy egyszerű 500 Ft-os polárszűrős. (Ellentétes szűrő-irány a két oldalon, így az említett spéci képernyőn minden páros sort az csak egyik, minden páratlant csak a másik szem lát).
    4. A soronként eltérően polarizált és a shutteres megoldás alapjában ugynaz (stereo3D), csak abban térnek el, hogy hogyan juttatják el a jobb és bal szem számára készült képet a megfelelő szembe.

    Godefroy: Mert már mondani sem kell. :) Egyébként neked részvényeid vannak valamilyen TN-panelgyártónál, vagy mi? :P

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Márton #63 üzenetére

    A PS3 ezt egy sima (web)kamera segítségével is tudja (mármint van ilyen szoftver-csomag hozzá, Celles képfeldolgozással és arcfelismeréssel): [link], [link]

    Izgi lenne a stereo3D-vel párosítani... :)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Hedgehanter #67 üzenetére

    Külföldön a legtöbben azt sem tudják (bár szerintem idehaza sem), hogy vannak különféle technológiájú paneltípusok... A 4x ár meg teljes tévedés. Normális esetben ~50%-kal drágábbak a jobb panelosok, már ha van hasonló típus valamiből, de nagyobb volumennél még kisebb lehetne az eltérés. A minőségbeli különbséget meg nem lehet számszerűsíteni, de ilyen erővel 10x jobbnak is lehetne nevezni, mert kb. ennyi szempontból jobb, és a szemünk világa is sokat ér.

    rudi: Ne tévesszen meg, az csak egy demó videó. Lényeg, hogy egy kormányt forgat a játékos, és azt ismeri fel a szoftver, és figyeli az elfordulását.

  • dezz

    nagyúr

    válasz mephi666 #73 üzenetére

    Szép történet. Elmehetnél forgatókönyvírónak! ;) De nálam speciel nem pontosan így történt. Fogalmam sem volt a paneltípusokról, amikor elkezdtem monitort nézni magamnak. Néztem-nézegettem, de valahogy egyik sem volt az igazi. Az képélességgel nem volt gond, de a többi... Most itt hadd ne soroljam! Már kezdett is elmenni a kedven az egésztől, amikor egyszer csak megláttam AZT. Akkor nagyot néztem! Alapvetően más volt, mint a többi... Olyan képe volt, mint egy szuperéles álom-CRT-nek. (Nem, nem sorolom itt sem, milyen "érdekes" jelenségektől volt mentes.) Hát ekkor kezdtem utánajárni, mi a fenétől ennyire más ez, mint a többi. Találgass, melyek voltak itt a TN-esek, és melyik volt az MVA... Itt véget is érhetne a történet, de nem teszi, mert egyetlen hibát az MVA-nak is fel lehetett róni: némi csóvát húztak a fehér közeli mozgó objektumok. (Bár én még ezt is szívesen bevállaltam volna, volt nagy utánvilágítási idejű CRT-m, az rosszabb volt.) Így aztán még egy kicsit tovább nézelődtem, és végül kikötöttem egy S-IPS-esnél, ahol a csóvahúzás is elmaradt. Akkor ez még elég drága volt, de megérte az utolsó fillérig, ma is ezt használom, és egyelőre nem tervezem lecserélni, főleg nem egy TN-esre... És ha belegondolok, hogy ennyivel jobbat lehetne ma már kapni a ma szokásos méretekben minimális felárért, ha... Nos a mondat befejezését színes fantáziádra bízom.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz mephi666 #77 üzenetére

    Tudom, tudom. De hát ez kb. mindennel így van. Mi viszont ugye nem így állunk egy sor (egyéni beállítottságtól függően több-kevesebb) dologhoz... És azt is tudjuk, hogy ha mindenki csak a gyengébb cuccokat venné, nem is lenne jobb a piacon. Így hát igyekszünk, ha kicsit is, de befolyásolni a dolgokat, kicsit válogatósabbak vagyunk az átlagnál, stb. Szerintem jogos, ha páran zúgolodnak magukban, hogy pl. miért csak a TN-t nyomatják a gyártók. Miért, miért... Persze, tudjuk, hogy miért. Üzletileg az éri meg nekik a legjobban. Na de nehogy már csak az ő érdekeik érvényesüljenek, a fogyasztó meg csak szó nélkül (v)egye, amit eléraknak. Arról meg lehetne írni valamilyen szociolófiai tanulmányt, hogy egyesek ezt is különcködésnek, neadjisten sznobságnak bélyegzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák