Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    Még egy a sok értéktelen vacak "okos" órákból.
    Megveszed és kb 1 hónap múlva a felét sem, fél év után meg már semmit nem ér..
    Aki ilyen szarokra pénzt kiad az meg is érdemli.. :C

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Janaboy #12 üzenetére

    Irigy biztos nem..
    Persze nem ismersz, de eléggé mellé lőttél.
    Nagyon is jól ismerem az órás ipart és az értékeiket.
    Olyan órákat javítottam és voltak a kezemben amilyenekről az itt jelen lévők még álmodni sem mernek.( Audemars Piquet, Cartier, Rolex, Omega, IWC és még sorolhatnám)
    Pont egy órásba botlottál ezzel a kijelentéseddel.
    Igazad van.. Nem vennék magamnak ilyet soha, de nem azért, mert nem engedhetem meg magamnak hanem azért, mert tudom, hogy az óra nem itt kezdődik. Ezek játékszerek nem órák, amiknek az értékállóságuk egyenlő a nullával..

  • MK VII

    veterán

    Igazatok van..
    A szarozás részemről elég rossz kijelentés volt. (Ha vkit megbántottam srry.) Valójában kinek mi ugye.
    Számomra semmit nem érnek ezek a "kütyük" :)
    Kütyü mániás vagyok én is bár jobb szeretem a kezemen mechanikus kütyüket mint a "mindent" tudó okos elektronikai kütyüket.
    Mint már írtam, kinek mi.. Én ebbe a szakmába nőttem bele. Kb a véremben is fogaskerekek vándorolnak. Nem tudom levetni magamról sosem ezt a "köntöst"...

    Bozek
    "Nekem meg azok az órák tartoznak a "vacak" kategóriába, amiket Te felsoroltál. Több százezer forintért nem tudnak mást, csak mutatják az időt..."
    Inkább több 10-100 millióért. De valóban igazad van. "Csak" mutatják az időt. És igen.. Én sem vennék annyiért órát, de nagyon szép kézműves technikákat láthat az ember nem beszélve arról, hogy egy teljesen más világba visz el az ilyen órák javítása és mivel nem kis értékek ezért precizitásra, odafigyelésre, pontosságra tanítja az embert.
    Ez kb olyan, hogy a Bentley is csak elvisz A-ból B-be, de hogy? Persze az ilyen órákat megvenni, kell már egy fajta életforma és "sznobság" is, de nekem szerencsém van.. Nem kell megvegyem őket ahhoz, hogy kezembe foghassam, javíthassam vagy akár hordhassam őket egy kis ideig.

    Misi1979
    "De hogy ontopik legyek, egy igazi óraszerető ember nem fogja ilyenre cserélni Rolexét, Omegáját."
    Na ez az ami tuti 100%.. :)

    Még 1x, ha esetleg bántottam valakit akkor elnézést. Este kijött belőlem a napom..

  • MK VII

    veterán

    válasz Bozek #21 üzenetére

    Pont ezért írom, hogy kinek mi az érték... Neked az, hogy pontos legyen az óra a kezeden és jelezze, ha email-od érkezett..
    Egy x száz millióst aki megvesz korántsem érdekli, hogy késik naponta 2mp-et és, hogy jelezze az sms-t, hanem amilyen körökben az illető mozog ott az az óra...
    Szóval tényleg egyénfüggő, hogy kinek mi a fontos.. Nekem pl messze nem fontos, hogy zizegjen a kezemen az órám, ha elmulasztott hívásom volt. Sőt az sem érdekel, ha nem érnek el napokig..

  • MK VII

    veterán

    válasz Bozek #24 üzenetére

    Igen... Kiolvastam a soraidból a dicséretet viszont mivel mechanikus óra ezért sosem lesz olyan pontos mint egy quartz óra. Mechanikus óráknál van a "Chronometre" minősítés. Ez a minősítés a legpontosabb mechanikus óráknak jár. Külön ellenőrzés és tesztelés alatt vannak ezek az órák. Ez a minősítés -4,+6mp/nap eltérést foglal magában. A nem ilyen minősítéssel ellátott órák -15,+30mp/nap eltérése a belefér kategória.
    Egy quartz óra mindig pontosabb lesz mivel ott a quartz kristály rezgésszáma ( 32768 Hz ) ami megadja a pontosságot és az a rezgésszám mindig ugyan annyi. Szinte nincs eltérés. Ettől függetlenül quartz órákba is szoktak régebben rakni egy trimmer kondenzátort a pontatlanság szabályozására. Ma már a olyan elektronika van ami szabályozza saját magát. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák