Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz myk74 #100 üzenetére

    Pár telefon megfordult nálam az utóbbi időben és kellemes összeállításnak tartom az 5C-t. Huzamosabb ideig Moto X Playem volt - az aksit, kamerát, tiszta android felületet és a gyors frissítéseket szerettem benne, aztán 8 hónap használat után eladtam, mert sejtettem, hogy a Moto G4 Plus megjelenése után esni fog az ára. - Ezt a döntést egy cseppet meg is bántam, mert jó teló volt. Először egy 2/16-os Xiaomi Redmi Note 3 Pro-t próbáltam ki, de nem igazán voltam vele megelégedve, nem tudtam megbarátkozni a MIUI-val + nem volt jó a 2 kártyakezelése és hiányzott a B20 is és ugye hiába jó a Vodafone 3G-s hálózata, ha az aksit jobban igénybe veszi - még a 4000-est is. A Redmit eladtam és átmenetileg beszereztem egy 2. generációs Moto G-t. Azonban, ha már korábban volt 2GB rammal szerelt telód, akkor észrevehető a visszalépés. A Moto G4/G4 Plus volt az elsődleges vásárlási cél. A G4 Plus kamerája eléggé jó lett, de sajna nehezen érhető el a készlet belőle és úgy voltam vele, hogy nem biztos, hogy 3-4 hónap használat miatt kiadom azt a +10-20 ezer forintot.

    A honornak megnéztem a tesztjeit és úgy voltam vele, hogy az ujjlenyomatolvasó per pillanat nem elsődleges szempont, így ki kellene próbálni - az aksi teljesítménye ami nálam az első helyen áll, 2. a kamera, 3. a dual sim.
    1. Az aksi pipa - a 650-es Kirin nagyon hatékony, alig van készenléti fogyasztása. Játékra nem igazán használok telefont, mert nem érek rá + nem is érdekel, de a youtube-on található gaming review-uk jó eredményeket produkáltak. A processzor erősebb, mint a Snapdragon 615-16-17, de gyengébb, mint a Redmi Note 3 Proban lévő Snapdragon 650. Antutu:

    Napi használatban nem érezni gyengeséget, minden gyorsan nyílik meg. A memória kezelése agresszív, ezért viszonylag hamar újratölti az appokat. - ezen lehet segíteni például, ha a védett alkalmazásokba beállítjuk, hogy képernyő lezárása után is tovább fusson a delikvens app. - viszont nagy fogyasztóknál ne várjuk el, hogy nem tölt újra, mert csak 2gb ramról beszélünk.

    2. A kamera lehetne jobb ALBUM - szabadtéren, tiszta időben, illetve jó beltéri fényviszonyok mellett (lásd: a gyerek múmia) jók a képei, de mos a szoftver, zajosak a képek teljes nagyításnál. A beltéri képek a Betléri kastélyban készültek kevés fény mellett - váltakozva használtam a sima és a hdr módot, vakut nem.

    3. 2 nano simmel használom - jól kezeli a 2 kártyát - bármelyiket be állíthatod, kártyahelytől függetlenül, hogy 4G-t használjon, de ilyenkor mellette a 2. kártya csak 2G-n működhet. Átgondolt és jól működik a simek kezelése. A hívások közbeni hangerő jó, engem a másik fél tisztán és érthetően hall, nem panaszkodott eddig senki. Mintha hallanék egy csepp digitális hangtorzulást telefonáláskor, de ezt még nem tudtam tartósan megfigyelni.

    + a felületet ismertem korábbról. Itt az EMUI 4.1-es verziója teljesít szolgálatot, ami szépen teszi a dolgát, átgondolt és szerintem teljesen logikus a felülete - annyi, hogy én rádobtam egy android n témát.:

    - itt fura, hogy a dobozon csak egy IMEI szerepelt, de a rendszer már 2-t lát.

    Anyagminőségre nagyon jó - szépen összerakták, nem recseg, nem ropog. A hátlap jó minőségű alumínium, nem annyira csúszós, mint a Redmi Note 3 Pro - ott féltem, hogy kiesik a kezemből tok nélkül, itt nem - DE azt is hozzá kell tenni, hogy az antennák miatt a hátlap szélei műanyagból vannak, ami elősegíti a biztosabb fogást. Gyárilag van rajta egy kijelzővédő fólia, amit nrm vettem le róla mert jön egy Nillkin üvegfólia és egy tok is hozzá, addig védje. Az üveg nem Gorilla Glass, hanem szilikát alapú üveg, ami karcálló NaCa Glass lesz valószínűleg - a Mediapad M2-n is ez van, és több hónap használat után se látok rajta karcokat - de meglehet ezt is karcolni, mert múlt héten volt nálam egy másik használt M2-es tablet és azon volt pár hajszálkarc.

    Összességében egy jól használható telefon. Ha nem kell az ujjlenyomatolvasó, akkor inkább ezt ajánlom, mint a Honor 7 lite-ot, illetve a Huawei P9 Lite-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Új hozzászólás Aktív témák