Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    válasz jacis #107 üzenetére

    SonyEricsson néven azért igen csak a legnagyobb konkurenciája volt a Nokiának. Játszott még anno a Motorola, ez a 3 nagy név uralta a piacot. Most mind a 3 padlón van.

    Ami a Z sorozatot illeti, szerintem iszonyatosan jó telók voltak (mondom ezt egy Z1C és egy Z5 tulajként, de egy kis ideig Z3-asom is volt). Viszont minden szériával követtek el kisebb-nagyobb hibákat, és ami a szomorú, hogy a Compact méretben a Z1C a csúcs. Azóta minden Z Compact egyre rosszabb és rosszabb.
    De például az is ritka undorító lépés volt, hogy a Z5 már műanyag hátlappal jött. Ezek azok a tipikus butaságok, amivel ki lehet nyírni egy jól felfuttatott brand-et.
    Egyéb iránt nem tudom, hogy most épp milyen a Z család általános megítélése, én szeretem, de én is úgy érzem, hogy egyre silányabb anyagokat használnak, tehát én is érzek egy ilyen negatív tendenciát.
    Lehet, hogy egyszerűen csak túltolta a spórolást a Sony, és ez megmutatkozik az eladásokban.

    Amint azt már írtam, X performance még nem volt a kezemben, így még nem alkotnék róla végleges véleményt, de az eddig infók alapján szintén nem vagyok boldog.
    Végre az anyaghasználat az a minőség, amit már 2 éve várok a Sony-tól, viszont összehasonlítva egy Samsung S7-el, nagyobb, a kijelzője viszont kisebb (=rossz kijelző káva arány), ami külön vicces, hogy a Samu fizikai gombot is használ, a Sony virtuálisat (és ezt imádom benne) így tehát nekik több lehetőségük lenne a jobb kijelző-káva arányra.
    Félre értés ne essék, nem kell, hogy káva nélküli legyen, de azért legyen már arányos a telefon...
    Ezen felül a Samsung vékonyabb, méghozzá sokkal, ami a nagy telefonoknál létkérdés.
    Vékonyabb, és jóval nagyobb az akksija. Nagyobb felbontású a kiejlzője (ami egyébiránt számomra FHD-tól már totál mindegy, sőt, sokszor rosszabb a nagyobb felbontású kijelző, de akkor is).
    Szóval összehasonlítva az S7-et az X performance-al, ezt a kört MINDEN tekintetben a Samsung S7 nyerte, és nem szoktam meg, hogy ennyire le van maradva a Sony.
    Immáron nincs olyan paraméter, amiben a Sony jobb tud lenni.

    Azt is hibának tartom, hogy az X család tagjai közé simán bekerültek gagyi, közép kategóriás telefonok is. Óriási hiba, hogy az X performance és a sima X szinte megkülönböztethetetlen egymástól.
    (Az XA meg mocskos ronda, az aránytalanul nagy alsó, felső kávával).

    Végszókén annyit, hogy meg kell nézni, kézben milyen lesz a Sony, de egy bemutató S7 már volt a kezemben, az kegyetlen jó lett.
    Konkrétan a Z1C óta nem éreztem ilyen "Must have" érést telefon iránt. És ha ezt én, egy 10-en X éve Sony fan mondom, akkor ott már baj van.
    :(

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák