Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johniee

    senior tag

    válasz ceia #22 üzenetére

    Az igaz, hogy a lefolyót jobban meg lehetne oldani jobban, hogy ne álljon ott sokáig a víz,
    de gondolom így volt egyszerűbb.
    Egyébként a thai-ok nagyon konfliktuskerülők, vegyük például h az utcán inkább kitérnek előled,
    nem pedig azon versenyeznek, hogy ő megy egyenesen és akkor te kerüld ki :DDD
    Az autósok is nagyon figyelmesek, óvatosak és lassan mennek általában ahol pl. szűk
    a kanyar vagy az utca, dudaszót csak 1-2x hallottam, azt is leginkább egy-két buszsofőrtől :D
    Arról nem is beszélve, hogy a sok motoros néha ide-oda megy a kocsik között a dugóban,
    illetve a forgalomban haladva is mindig a kocsisorok között közlekednek és ez megszokott.
    A Traffipaxot és a sebbességkorlátozást nem is ismerik itt. Bár még olyat se láttam, hogy
    egymásba ment volna két jármű.

    Ha Mo-on is előfordulnak dolgok, akkor egy tőle 6x nagyobb országban is előfordulhatnak,
    és szeretik a negatív dolgokat előtérbe helyezni bizonyos helyeken, bizonyos videókon.

    szerk.: A következő részben a kaják (is) fognak szerepelni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

  • Kobe

    veterán

    válasz ceia #22 üzenetére

    Ahogy nezem, a legtobb ember aki negativ eloitelettel bir, maximum videokbol tajekozodik. Ott meg csak a legkirivobb eseteket emlitik.

    A thai nep alapvetoen szolgalelku, naluk is megvan a tortenelmi hattere (siami haboruk pl), legtobbjuk a vallas miatt erosen konfliktuskezelo (buddhizmusban azert ez eleg melyen kodolva van).

    Van egy reteg, amelyik a lehuzasra jatszik, taxisok, kereskedok, de oket is finoman el lehet kuldeni, ha nem vagy vevo rajuk, probalkoznak de nem agresszivek.
    Ok jellemzoen a nem buddhista, vagy kevesbe vallasos reteg, akiknel a moralba belefer. Neha hagyni kell tudatosan, hogy lehuzzanak - egy pelda, taxi, jobban jarsz a fix tarifaval, lenne mondjuk 350 baht a fuvar, 400 at mond a sofor, ha raigersz h fix 500, a legnagyobb szemet is a seggedet kinyalja, es mosolyogva visz at a varos 2 vege kozott, a repteren kb besekkol helyetted, csomagot viszi stb....nem keres jol a magyar, de az a 4-500 forint plusz siman megeri a kenyelmet.....es utana nem kezd el kesobb meg 10-20 bahton o sem alkudozni, neked sem lesz tukmalas szaga a dolognak. Viszont taxibol csak es kizarolag a sarga-zold vagy rozsaszin allami taxicees kocsikba szabad beszallni, a repteren maszekolo hienakat el kell felejteni.

    Ilyen szempontbol a legrizikosabbak a rendorok, vamosok, ott tenyleg vannak erdekes sztorik a suvarnabhumi repteren pl....engem 1 oraig puhitottak, 2 M16ossal felfegyverzett katona tarsasagaban. Megsem volt utana semmi. Szoval kezelni tudni kell ezeket a szitukat, de altalanossagban nem mondhato el, hogy minden sarkon macsetevel varjak a turistakat.

    A deli hatarvidek a szakadarok miatt nem ajanlott, de azon kivul nekem semmilyen negativ tapasztalatom nem volt sehol, pedig legtobbszor egyedul kozlekedtem mindenfele. Sot, kifejezetten segitokeszek. A felvilagosultabb fajta mert tudja h az orszaganak jo ha naluk koltod a lovet, a kevesbe felvilagosult meg azert mert a napi megelhetese mulik rajta.

    Hmm, most megjott a kedvem, lehet majd osszerakok en is egy atfogo beszamolot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák