Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beg

    veterán

    válasz Jim74 #5775 üzenetére

    Gyorsan összedobtam neked, így menni fog és ez mindent ment. (Megy majd a blogba is, legyen egy helyen)

    Windows esetén:
    1. ADB telepítése: Ezt letöltjük, telepítjük, kék ablakban yes yes yes mindenre. XDA forrás.

    2. Telefont rádugjuk, kernelt insecure-ra állítjuk cappa72 útmutatása alapján:
    Gyári tárcsázóba be kell ütni: * # * # 3646633 # * # * ezzel belépünk az Engineer Mode-ba. Itt Log and Debugging, azon belül User2Root és a Root gomb.

    3. Windowsban a parancsablakot megnyitjuk (cmd), majd beírjuk: adb shell. Ha minden ok, akkor ezt kapjuk: root@P70-A:/ #
    Innentől mehetnek a mentések. Én létrehoztam a külső sd kártyán egy ddbackup mappát, oda mentettem mindent. Az ehhez szükséges parancsok:

    dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-preloader.bin
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/boot of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-boot.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/cache of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-cache.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/expdb of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-expdb.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/flashinfo of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-flashinfo.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/lk of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-lk.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/logo of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-logo.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/metadata of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-metadata.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/nvram of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-nvram.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/para of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-para.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/proinfo of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-proinfo.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/protect1 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-protect1.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/protect2 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-protect2.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/recovery of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-recovery.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/seccfg of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-seccfg.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/secro of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-secro.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-system.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/tee1 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-tee1.img
    dd if=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/tee2 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-tee2.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-pgpt.img bs=1024 count=512 skip=0
    dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/storage/sdcard1/ddbackup/p70-a-row-sgpt.img bs=1024 count=512 skip=2684416

    Minden egyes lépésnél ki kell írnia, hogy
    xxxxx records in
    xxxxx records out

    Némelyik sokáig tarthat, több gigányi lesz a mentés (nálam 2,31)

    Ezzel meg is van a hőn áhított dd mentés, ha minden jól ment, 21 db állomány csücsül a ddbackup könyvtárban. Innentől ennek elvesztése és zombiapokalipszis esetén nem lehet a telefont halottaiból visszahozni :)

    [ Szerkesztve ]

    You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Új hozzászólás Aktív témák