Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Oppenheimer #12 üzenetére

    Te egy picit naív vagy.
    Pont mint a reklámban, hogy ilyen másokkal fordulhat csak elő.
    Párszor előfordult már, hogy teljesen normális oldalt fertőznek meg. Arra is mondhatod, hogy előző 2 évben nem volt gond az oldallal, másnap valaki meghekkelte és máris leszippantod a trojait.
    Tény, hogy a legtöbb fertőzés "józan ésszel" elkerülhető, de pont ezt használják ki, hogy ismertnek vélt dolgokat berhelnek meg.
    Főleg ezekben a viszonylag új oprendszerekben és programokban vanna ordas bugok, kiskapuk.
    Én sem kaptam be már nagyon régóta vírust, mert biztos dolgokat szedek csak le, de soha nem gondoltam még, hogy biztosnágban lennék.

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Oppenheimer #12 üzenetére

    A jó vírus nem az, aminek a jelenlétét kiszűröd azzal, hogy elolvasod a hsz-eket. Egy fizetős, minőségi programban nem lehet vírus? Dehogynem. Akár több tízezer ember is letöltheti, egy-kettő használ közülük vírusirtót, ami bejelez, törli, ha esetleg jelzi ezt a Google felé, akkor a Google törli a programot, de ha nem, akkor a hsz-ekben nem fogod ezt megtalálni.
    Én ha vírust akarnék írni, készítenék egy hamis fiókot, írnék egy minőségi multitouch billentyűzetet Swype szerű funkcióval, sok nyelven, méretes szótárral, több témával, sok kiosztással, több méretben, 15 nap próbaváltozattal és feloldókulccsal, majd debug funkciónak álcázva tennék bele egy keyloggert, szótárfrissítésnek álcázva pedig továbbíttatnám vele a logger által gyűjtött adatokat. Kiszűrnék? Biztosan. De amíg ez megtörténne, amíg letöltené az első ember, akinek a vírusirtója bejelez és értesíti erről a Google-t, rengeteg ember töltené le és használná. Más kérdés, hogy én azt se tudnám hol fogjak neki, ha ilyet akarnék csinálni, de nálam nagyságrendekkel okosabb emberek tevékenykednek ilyesmikkel, akik akarnak is ilyet írni. Nem kell, hogy sokáig a Marketben legyen, elég lehet néhány nap is. Ugyanez igaz bármely op.rendszerre.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák