Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #36 üzenetére

    Ezt azért Te sem gondolod komolyan :).

    Nvidia egyútt- és közreműködés kb így néz ki pl. :[link]

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #38 üzenetére

    Nézd, nálam jobban senki se várt OpenCL-es megoldást akár Seti@Home-ban, akár Einstein@Home-ban, 5-6 éve vagyok mindkettőben résztvevő.

    Arra gyanakszok inkább, hogy - az nVidia támogatása mellett (úgy tudom, keményen benne voltak a Seti@Home-ban is) könnyebb portolni CUDA-ra a meglevő dolgokat (és mivel az natív, gyorsabb is a végeredmény).

    Jelenleg úgy néz ki, népi HPC-ben nVidia/CUDA-elkötetelezett az ilyen project-ek legalább fele, nem hiszem, hogy véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #40 üzenetére

    Mint mondtam, én lennék a legboldogabb, ha lenne már OpenCL-program azokra, amik már CUDA-ban megvannak. De nincsenek.

    Gyanakszom arra - ahogy írtam is -, hogy a CUDA a leggyorsabb (legalábbis az nVidia OpenCL-e és más megoldásai erre épülnek, és nem vagyok meggyőződve arról, hogy az AMD megvalósítása pl. közvetlen hardware-API alapú), így nem csodálkoznék, ha ezt szeretnék legjobban a fejlesztők.

    (Mindamelett, hogy a CUDA is küszködik a megszokott gyerekbetegségekkel (nincs prioritás a GPU-n » a megjelenítés akadozik, ha csak egy GPU van; DXVA kizárt CUDA mellett pl.; a CPU-kernel-terhelés túl nagy) Milyen lehet a GPU-alapó gyorsítás ilyen esetben....?

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #42 üzenetére

    Nyilván az általános GPU-programozás kora sokkal a HT/SMP után fog eljönni, teljesen más (bár nem idegen) logikát követel meg.
    Szerintem ismerősöd azért szidta a CUDA-t, amiért én az SMP-t: egyrészt a programhibák hamarabb jönnek elő, másrészt minél hardware-közelibb a programozás, annál tőbb 'ismeretlen' eredetű hiba van (de ezt Te is tudod) :)

    Igen, CUDA régóta van, most már a 3+ verziónál tart. És még mindig vannak olyan dolgai, hogy pl. Fermi kell bizonyos programok alá... Pedig:
    "Unlike most other compilers, CUDA compilers don’t translate source code directly into native machine code. Instead, they target a low-level virtual machine and Parallel Thread eXecution (PTX) instruction set. The PTX virtual machine is invisible to users and delivered as part of the GPU’s graphics driver."

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #46 üzenetére

    "Más logika, de szerintem jóval könnyebb is pl. OpenCL-ben programozni (amennyire meg tudom ítélni, belenézve néhány forrásba), mint kézzel sokszálúsítani."
    Teljes mértékben egyetértek ezzel.
    (Megjegyezve, hogy SMP-programozásból könnyebb visszatérni ide, erre a szinte, mint egyszálúságból nyitni efelé. SZVSZ)

    Amit az OpenCL és a CUDA viszonyáról írsz, tökéletesen igaz, csak valamiért (én sem tudom, hogy miért) nem ez a gyakorlat: CUDA és külön ATI/AMD megközelítés van mindenhol (példa). Nyilván ebben közrejátszik, hogy a CUDA bizonyos hardware-t követel meg maga alá, az OpenCL meg - kis túlzással - bármin elfut, aminek legalább részleges általános programozható kapacitása van. (Erre gondoltam, amikor a hardware-közeliséget említettem.)

    Én is ezt szeretem az ASM-ben, amit említesz, full control, egy idő után már a programozási környezet vagy az IDE megközéseit is meguntam, pl. ASM-ben át tudok adni akár 6-7 paramétert regiszterben, és adhat pl. 3-4 visszatéséi értéket is :) (példa; természetesen nincs végig publikálva, de) az "látható" - értő szem számára -, hogy 4 bemeneti értéke van, és 2 regiszter + 1 CF kimeneti értéke)
    Nyilván az ismerősöd bajai és a rugalmatlanság is ebből erednek, főleg közvetlen shader-programozás után; másrészt szerintem a CUDA félkész volt, amikor megjelent, a Fermi-vel közelítette meg legjobban a "kész" állapotot, de ez meg implikálja a "Fermi-only" címkét jó néhány kód esetén (vagy viszi magával a régi megkötéseket, mint az x86 :) ). Az OpenCL meg ha azt nézzük, jóval távolabb van a hardware-től, pedig a CUDA is már "managelt" kód; mondjuk ez lenne az előnye is lényegében az OpenCL-nek, de valamiért nem szeretik mégsem.

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #48 üzenetére

    A fiatalságot említetted párszor, viszont én nem érzem ezt egyedüli magyarázatra erre. Tengernyi ideje van még - az elindult platformosodást már úgysem lehet visszafordítani, valamit muszáj lesz kihozni belőle :) -, mindenesetre én, aki soha nem játszik, egyelőre keveslem a pl. játékokon át tett - fizikai számításokra alapozott - törekvéseket tőle.

    Nyilván minden platform meg fogja találni a helyét bizonyos idő után, de ahogy az Intel a nem túl naprakész szabványtámogatásával, de erős videóra koncentrálásával, úgy jelenleg az OpenCL is csak félkarú óriás a meglevő lehetőség - előnyszerzés az OpenCL-ben, de alkalmazásbázis nélküliség - sürgős ki nem használásával.

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #50 üzenetére

    Ha jól tudom, akkor a Fusion Fund program nem pénzt ad a fejlesztőknek, hanem hardvert, és szellemi támogatást. Utóbbi lényegében annyi, hogy az AMD megírja és optimalizálja az OpenCL kódot a programhoz.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák