Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Ez elég nagy üzlet.
    Vegyük figyelembe azt is, hogy ez minimum 3000 db (a secusmart kártya számából adódóan minimum ennyi), maximum 20.000 új BES előfizetést jelent (ugye erősen valószínűtlen, hogy ezt sima net-előfizetéssel használnák, szerintem nagyon valószínű a BES).

    20.000 BES pedig nem olcsó. És havonta tejelő beruházás. Ez azt is hozza, hogy ez egy komoly infrastrukturális döntést feltételez a háttérben, elköteleződés a szolgáltatás és a gyártó mellett. Múltkorában volt hír, hogy a BES-t megnyitják más eszközök előtt is (lehet, hogy már megtörtént? nem vagyok benne naprakész), ez azt jelenti, hogy más telefonok használatával is igénybe vehető lesz a vállalati BES. Ami azt jelenti, hogy a BB-nek az is piaca lesz, ha egy nagyobb cég szifonokat vesz a dolgozóinak, de azon BES támogatott üzenetkezelést fognak használni, újabb terjeszkedési lehetőség a vállalatnak.

    Azt se tévesszük szem elől, hogy a BB nem csak egyszer keres a cégeken, amikor eladja nekik a készüléket (amit aztán egy cég, aki telefont vesz, valószínű 1-2 évig biztos, hogy nem cserél le), hanem havonta kap pénzt folyamatosan a szolgáltatásért, és ez szerintem egy nagyon fontos, stabil bevételi forrás, amire sokkal inkább lehet alapozni, mint hogy a következő mobiljuk bejön-e. Azért is érzem kiszámíthatóbbnak, ha a szolgáltatást is el tudja adni a vállalat, mert ha megfigyeljük, manapság már irreálisan lerövidültek a készülékek termékciklusai, lassan már félévente kell dobnia valamit egy telefongyártónak, ha a felszínen akar maradni. Ezt a kényszerhelyzetet szerintem kiválóan ellensúlyozza a vállalati szolgáltatás eladása a BB részéről.

    A fenti csak az én magánvéleményem, lehet vele egyet nem érteni, és lehet, hogy tévedek. Szerintem abszolút felesleges egymással veszekedni amiatt, hogy egy-két-három tőlünk teljesen független cég mit csinál, mennyit keres, mennyi a részesedése. Véleményünk van, meg fogyasztók vagyunk, ne értékeljük túl magunkat.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyurkikrisz #49 üzenetére

    Érdekes a technikai és az üzleti sikeresség kérdése. A tech történelemben elég sok olyan megoldást ismerünk, ami technológiailag fejlettebb volt másoknál, mégsem terjedt valamilyen oknál fogva (ár, licencelési problémák, mögé felsorakozó támogatók stb).

    Csomó érdekes példa van, teljesség igénye nélkül (abszolút szubjektív, ami eszembe jut):
    betamax videkókazetta
    mikrocsatornás architektúra (ibm)
    rambus ram
    minidisc lemez
    os/2 oprendszer
    sega dreamcast
    kvadrofón hangrendszerek
    DAT kazetta
    virtuális valóság (VR) eszközök (egy időben a csapból is ez folyt)
    concorde repülőgép

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz galaxys80 #57 üzenetére

    "De hát hogyan lehetne rámondani , hogy jól csinálják mikor néhány év alatt 6-7%-ról 1%-ra csökkent a részesedésük?"

    Ebben teljesen igazad van. A konzumer szegmensben abszolút nem csinálták jól. Nem tudtak reagálni arra a piaci változásra, hogy egy nagyon rövid idő alatt betörtek az okostelefonok (és okos funkciók) a konzumer szegmensbe.

    Ha elolvasod a blogomban a cikket a 9780-ról, az elejére betettem egy történeti részt. Mikor ahhoz csináltam a kutatást, akkor jöttem rá, hogy baromira máshonnan jön a BB, mint a többi telefongyártó. Ők már akkor okostelefont gyártottak (inkább nevezném okos eszköznek), amikor ironikusan szólva a többiek még barlangban laktak és arról vitatkoztak, hogy a szikla ehető-e (copyright by Scott Adams). :DDD

    Elsősorban mindig is a vállalati szegmensre fókuszáltak, olyan szolgáltatásokat és funkciókat kínáltak, amit a vállalati szegmens használt ki, a konzumer sokkal kevésbé. Ott követtek el egy nagyon nagy hibát, mikor látták, hogy az új okostelefonos rendszerek (ios, android) gyakorlatilag felfalják a konzumer szegmenst, ami létszámát tekintve sokkal nagyobb mint a vállalati, és nem csináltak semmit. Későn ébredtek, nem a saját komfortzónájukban mozogtak ezen a területen, és be is sültek. Ez szerintem nagyon leegyszerűsítve, de így történt. Dinoszauruszok voltak, akik nem voltak képesek a változáshoz alkalmazkodni - hogy most már nem csak a vállalati réteg igényel okostelefonokat és -funkciókat, hanem a konzumer is.

    Ezen próbál az új vezetés változtatni, de szerintem még mindig nagyon erősen érződik náluk az, hogy ők a vállalati/kormányzati szegmensben mozognak.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyurkikrisz #75 üzenetére

    Ez nem egészen így van. Nem "ilyen-olyan" forrásokból származnak androidos appok, hanem a play store-ból (snap), vagy az amazon app store-ból (amazon app).
    Nem "kacsint be" vírus a fentiekből kifolyólag, legfeljebb akkor ha a fenti két store-ban vírusosan van fent az adott app. Ez utóbbi nem tudom mennyire gyakori. Kb két éve van androidos telefonom (is), nem találkoztam még vírussal a platformon (igaz másik mobilplatformon se, és desktopon is talán olyan 12-13 éve utoljára, szóval lehet hogy nem vagyok reprezentatív vírus ügyben).

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyurkikrisz #112 üzenetére

    Szerintem nézzétek meg, hogy alapvetően miről vitatkoztok. Arról, hogy akinek nem elég a gyári BB world kínálata, annak lehetősége van feltenni alternatív appokat, amik más marketekhez biztosítanak hozzáférést (google play store, amazon app store).

    Ezzel kapcsolatban néhány gondolatom:
    - ez nem kötelező, akinek nem kellenek más alkalmazásboltok appjai, azok nem teszik fel (nálam nincs fent egyik sem, és semmilyen androidos app nincs fent a Z10-en)
    - arról beszélünk, hogy az OS10 képes arra, hogy egy másik, idegen mobilplatform alkalmazásait futtassa, tehát egy plusz lehetőségen vitatkoztok, ami a többieket felülmúló tudás - hogy ez miért hátrány :F
    - a 10.3-ban az amazon store gyári beépítését ígérik

    Ennek fényében szerintem érdemes átgondolni, hogy a vita ezen szálának mennyiben van egyáltalán értelme.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyurkikrisz #128 üzenetére

    Csak arra tudok gondolni, hogy nem olvastad amit a 99-ben írtam: [link]

    Annyiban lehetnek ezek a készülékek vírusosak, amennyiben a snap, vagy az 1mobile, vagy az amazon store vírusos app-ot szed le a Google Play Store-ból, vagy az Amazon app store-ból. Azt értsd meg, hogy ezekhez a store-okhoz biztosít közvetlen hozzáférést ez a 3 app. Ha ott vírusos, akkor viszont a te androidos telefonodon is az kell, hogy legyen, mert ugyanonnan szedi le. Érted?

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz macskea #137 üzenetére

    Szerinted tényleg nem érti, vagy csak fel akar bosszantani?

    Mert ugye mint ahogy harmadszor, talán negyedszer írom le, ezek a programok a HIVATALOS google play store-t érik el.
    Azaz amennyire lehet a legérthetőbb verzióra leegyszerűsítve. BB10-es telefonon a play store elérését lehetővé tévő app nem az androidos Play, hanem a BB10-es Snap / 1mobile alkalmazás. Tehát egy másik alkalmazáson keresztül éri el HÓTTOTÁL UGYANAZON store-t.
    Ugye érthetően írom?

    Ugyanakkor az a kifogás, hogy a NETről szed le az ember dolgokat, háááááát... Az androidos telefonom is a NETről szedi le az appokat, csak ott a Play appon keresztül. Itt a snap appon keresztül ugyanúgy a netről, ugyanúgy a play store-ból szedi le a programokat.

    Szerintem erről nem lehet többet mondani. Ha valaki ez után sem érti, annak nem tudom elmagyarázni. Mert nem képes, vagy nem hajlandó megérteni, de egyikkel sem tudok mit kezdeni.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyurkikrisz #140 üzenetére

    Értsd már meg hogy nem zippy és hasonló oldalakról tölt le a snap és az 1mobile, hanem magából a Play Store-ból. Annak az app-ja a snap, úgy fogd fel.
    És mint írtam (bár ezt csak egyszer), hogy a következő, őszi frissítésben előtelepítve érkezik az amazon store.

    Egyébként azért nem jó a hasonlatod, mert az androidos progik futtatásához szükséges android library-k fent vannak a rendszerben gyárilag.

    És másodszor is megkérdezem, hogy miért hátrány, hogy a saját alkalmazásbolt mellett egy másik alkalmazásbolt kínálata is elérhető? Miért tud emiatt kevesebbet a rendszer másoknál? Tehát mi ebben a probléma? Azt hozzátéve, hogy ez nem kötelező, csak lehetőség, plusz tudás.

    Vicces ez azért. :D

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz eventus #145 üzenetére

    Szerintem ignorálás a jó megoldás. Nekem nincs időm erre, és őszintén kedvem se.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Polarstar #155 üzenetére

    Szerintem sem. Én úgy érzem, bár nem vagyok szakértő, hogy a széles tömegeket egyszerűen nem érdekli egy átlagos szint felett a biztonság. Ami valahol belegondolva, teljesen jogos is. Szerintem mindannyiunk lakásának az ajtaja nagy valószínűséggel, 1-2 kivétellel fából van, de egy olyan hely ajtaja, ahol fontos a vagyon- és/vagy személyvédelem, nyilván erősebb ajtókat használnak (pl bankok). Az átlagembernek nincs rá szüksége, hogy erősebb legyen az ajtó. Úgy értem, hogy nem igénye nincs rá, hanem ténylegesen szüksége sincs.

    Ugyanígy van ez az átlagembereknél. Mindaddig, amíg a levelezőjük jelszava mondjuk egy "bodrikutya", ami fel van írva a monitor szélére egy post-it cetlire, kit érdekel közülük, hogy mekkora a biztonság? Egyébként az átlagemberek nagy része ráadásul úgy van vele, hogy nem igazán érdekli, ha a kormányzati szervek belelátnak a kommunikációjába, mert nem nagyon érinti az életüket ez az egész. Vagy nem is tud róla, hogy ez kérdés.

    Éppen ezért gondolom azt, hogy ez a dolog nem érinti a Blackberryt. Akiknek eddig eladták a termékeiket, eddig is vigyáztak az adataikra, és teszik ezt ezután is. Profitot, nagy eladást nem ezeken az ügyfeleken keresztül lehet elérni, hanem a nagyon széles tömegeken. Ha jól emlékszem az adatokra, most jöttek ki a számok, az Apple eladott 2014 utolsó negyedévében (3 hónap alatt) 74 millió iphone-t. Ebből fenn lehet tartani egy vállalatot (mi az, hogy!), meg lehet előre menni, abból, ha egy év alatt eladnak pár milliót a még kitartó hűséges kockáknak, illetve a kormányzati vevőknek, abból egyre kevésbé, nem hogy profitálni.

    Tehát nem profitált szerintem se, de ennek okai bele voltak/vannak kódolva a vállalatba. Sőt, őszintén, jelenleg nem látom azt az utat, amin a Blackberry komolyabban tudna "profitálni" a szónak abban az értelmében, hogy egy stabil, növekedő pályán lévő profitábilis vállalat lenne.

Új hozzászólás Aktív témák