Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    Egy ideig védtem a flash-t, de már nem érdekel. Ez nem a flash képességeiről szól, hanem a pénzről. A farmville-t kb. 100millióan játszák. Ez 10x annyi, mint amennyi előfizetője volt valaha is a wow-nak. Persze, hogy az apple nem enged ilyen cuccot az ipadra, hisz nekik ebből nem lenne bevételük. Ezt én sajnáltam. De valójában a farmville tulaja megiratja androidra, ios-ra, wp7-re, és mindenki játszhat tovább. Egy gond van: a pc tulajok szívják meg, mert ők hozzászoktak, hogy böngészőben játszanak, és mutasson nekem valaki ilyen szintű játékot silverlight, vagy html5-ben. Egyrészt nincs, másrészt a silverlight egy szerencsétlen képnézegetőként működve is összecsinálja magát. Tehát lehet itt szídni a flasht, csak akkor mutasson valaki alternatívát. Mert az én gépemet is megkínozza.
    Melyik is az a programnyelv, ami minden platformon és gépen működik, és jobb, mint a flash? Én nem tudok. De akkor ezekszerint ugye majd mindenki fog örülni mondjuk ios, wp7, vagy android only játékoknak.
    Az androidosok már most sz*pnak a vacak ios portok miatt. Az iPhone tulajoknak az opera miniben nincs betüméret állítási lehetőségük. Minden egyes külön platform külön fejlesztőket igényel, mindegyik tele lesz bugokkal, minden sokkal drágább lesz, és egy csomó játék meg létre sem jön, mert egyetlen platform nem biztos, hogy behozza a befektetett tőkét.
    És akkor ez az egés hova vezet? Hát a felhőbe! Ott sem kell külön programozni mindenre. Tehát kihal a flash, akkor az apple következő húzása a velük nem szerződött felhőszerverek elérhetőségének a meggátolása.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák