Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komolyan megy a szekér. Asszem nem lovak hajtják hanem jópár erős sport kamion motor.
    Mellesleg. Hova kellhet négy csatornás memória vezérlő? Mármint milyen alkalmazások tudják ezt kihasználni, milyen területeken lehet segítség? Illetve mire nem volt elég a mostani három csatorna? (félreértés ne essék, tőlem ez kíváncsiság, nem hurrogás)
    Azért nem lehet piskóta egy négy csatornás alaplap tervrajza ;) se a súlya/vastagsága.

    Re: foglalat váltás, azért talán megérthető, hogy ilyen magas teljesítményű prociknál amit valószínűleg egy elég vékony réteg fog csak használni, váltanak egy foglalatot. Ráadásul a plusz memória csatorna esetén teljesen megérthető. Illetve ha jól értem az eddigi csúcs kategóriába is lesz mostantól integrált gpu. Azért azt se lehetett volna váltás nélkül megoldani. Vagyis ha meg is lehetett volna valószínűleg elég sok kompromisszummal és lehet, hogy értelmetlenül drágán. Persze Én is jobban örülnék, ha lenne 1-2 tokozás és jó napot. A felhasználóknak természetesen jóval könnyebb lenne, mind a későbbi fejlesztés mind az eligazodás a sok foglalat és proci fajta között.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz hülyegyerek #35 üzenetére

    Veszel AMD-t mert az Intelnek ráállt az agya a foglalat váltásra? Furcsa észjárás, vegyél azért mert jobb választás, vagy mert jobb az ár/érték aránya. Azt hiszed, hogy most jól kitolsz majd az Intellel, hogy nem tőlük veszel lapot? Sajna ez ide kevés.
    Az lga775 se volt egyszerű, de ezt is állandóan leírják itt a szakik. Volt nem egy olyan régi lga775 proci ami nem ment új lapban, illetve ami inkább probléma volt, hogy a régi lapokban nem mentek az új procik. Hiába a foglalat ha üzemképtelen a csere után a szajré. Mellesleg Mit veszel? Most AM3-at? Minek? A Bulldozer úgyse fog benne menni, mert annak majd AM3+ kell. Igaz, hogy az új lapokban elmegy majd a régi AM3-as proci... de azért ott is van/lesz egy csepp kavarás. Igaz, hogy teljesen másképp csinálják, jóval rugalmasabbak. De most őszintén... vennél ilyen több százezer forintos cpu-t szintén ilyen árú alaplappal? Akkor meg mit érdekel ez téged? Mellesleg azért vettem annak idején AM3-at hogy majd milyen klassz lesz hogy elmegy benne a Bulldozer. Sajna ma úgy néz ki, nem fog... egyáltalán. Igaz az is, hogy senki se mondta, hogy fog menni. Még az AMD sem.
    Megnézném foglalat váltás nélkül ki oldaná meg és hogyan az integrált gpu-t meg a plusz egy csatornányival több memória vezérlőt.
    Ennek ellenére nem vagyok Intel fan, nem is tartom jónak, hogy ennyire kukázzák a régi foglalatokat illetve ennyire erőltetik a frissítést.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák