Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Én nem tartom magam alma fannak, de a postom végére úgy is rámragasztjátok majd. Viszont szeretnék felhozni pár érvet az alma mellett:

    Eddigi életem során egy rakat laptopot használtam, de mindegyiknek lett valami baja. Elromlott benne valami, szétestek a zsanérok, melegedett, olyan hangja volt mint ami épp felszállásra készül, pár hónap alatt megdöglött az akksija, stb. 2009-ben vettem egy MBP gépet, és ezt a hozzászólást is arról gépelem, és eszem ágában nincs lecserélni, mert működik. Tuszkoltam bele SSD-t (20k), nagy HDD-t (12k), és 8 giga ramot (5k). Nem esik szét, jól működik, stabil az OS, minden igényemet tökéletesen fedi. Igaz hogy zúzós ára volt, de ha megnézem hogy ennyi idő alatt körülöttem hány laptopot gyűrtek le az ismerőseim, akkor egyelőre még bőven én jöttem ki a legjobban. Gyári akksival még mindig eldöcög 3-4 órát, de ha fullon terhelem, akkor is minimum kettőt. Újrahúzás meg megint egy totálisan felejtős dolog, összesen talán 3szor húztam újra, ebből 2 alkalommal az új alkatrészek miatt, egyszer pedig azért, mert fusion drive-ra csak clean installal tudtam feltenni a rendszert. Arról nem is beszélve, hogy csak akkor kell újraindítani, ha valami fontos update jön, a reccenés nélküli 100 nap körüli uptime-ok egyáltalán nem számítanak kiemelkedően nagy dolgoknak.

    Ugyanígy amikor kijött, vettem egy iPhone 4S-t (2011), amire a napokban jött a gyárilag mindenféle mókolás nélkül még legalább 1 évig támogatott OS mindenféle babrálás nélkül. Ez is működik, minden igényemet kielégíti, talán egyedül a hányadék flat kinézetét tudom felhozni negatívumként, de azon felül amire használom stabil, gyors és meg vagyok vele elégedve. Majd jövőre meglátjuk mit dob a gép, de sanszos hogy akkor is almás teló lesz belőle, mert ez bevált. Nem kell újratelepítgetni, OS verziófrissítés totálisan fájdalommentes, még a játékmentéseimet is visszarakta, sőt, az ebookjaim is ott nyíltak frissítés után, ahol bezártam őket.

    Ezen kívül szeretek linuxozni, a céges gépemen win7 van, és mindegyikkel totálisan meg vagyok elégedve. A win nálam úgy a 7 körül jutott arra a szintre, hogy azt mondjam rá, hogy igen, ez egy jó rendszer, kellő odafigyeléssel azt is teljesen rendben lehet tartani.
    Viszont a win8, és az MS hozzáállása a userekhez engem arra vezet, hogy a következő gépem is almás legyen. Az OSX nagyon kényelmes, stabil, és iszonyat kézre áll. HW-ből pedig nem is kérdés hogy egy random gyártó gépe, vagy egy macbook van jobban összerakva.

    De ez egyéni dolog, kinek a pap, kinek meg a paplan. De azt mondani alma cuccra hogy szar elég erős, többnyire annak a bizonyítéka hogy valószínűleg még nem használtad hosszútávon, esetleg nem neked találták ki.

Új hozzászólás Aktív témák