Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #36 üzenetére

    Egy-két részletben igazad van, ill. lehet, hogy én is pontatlanul fogalmaztam, de így egyben csúsztatásnak érzem. Elveszik a lényeg. Pontosítok:
    1. Celeron G1810/20/40 proci 10k. Nem Pentium, de alig van órajelkülönbség.
    2. A másik tényező, hogy én nem a mai napon elérhetőekről beszéltem. G3420-at újan, boltból 15k-ért vettem. G3220 akkor 12k volt. Az USD árfolyam most olyan amilyen... Kaverire viszont nem emlékszem olcsóbbra, inkább csak drágább modellekre régről is. FM2-ből szintén nem volt erős APU 25k alatt soha kb.
    (Egyébként Pentium, akár G3258 is aprón ma is ugyanúgy 12-15k, de ezt csak zárójelben írom, merthogy mégsem új.)
    3. A ram árak az egekben, ma sincs különbség, de mondjuk fél-egy éve 1866/2133 ramjó 1.5x annyiba került, mint egy 1333-as. +5-6k-val is simán számolhattál legalább. És akkor még mindig ott van a 3GB vs 4GB kérdése.
    4. Nyilván FHD-ra kevésbé jó a 7750 is, de kisebb monitoron fullon is elvisz agyon sok mindent. De FHD-n is akár, nem low-on, hanem inkább mediumon. Nézhetsz relatíve friss tesztet is, egy 7770 visszavett graffal elvan FHD-n (már akinek nem 60fps kell) és a 7750 sokkal nem gyengébb. APU-khoz képest ég és föld a különbség.
    5. A GTA IV valóban szenvedés lenne Pentiumon, de kb. fel is soroltad az összes játékot ami 4 magon mozdul csak meg érdemben. Minden más meg hasítani fog. Szintén vannak tesztek. A sokak által túlmisztifikált fizikai 4 magos APU-kat leveri egy Crysis-ban is egy Pentium. Akár erős vga mellett is, pedig az nagyon nem egy ilyen low cost konfig/cpu terepe lenne.
    Szóval a "80% remekül fut, a GTA szarul" vs. "a GTA kicsit jobban, de még mindig szarul fut, a maradék 80% meg szintén szarul" közül lehet választani.

    A GTA meg olyan amilyen. (anno unlockolt Phenom II X4-el néztem és így kipróbáltam 2, 3, 4 maggal. Nagyon beindult 2 mag felett.

Új hozzászólás Aktív témák