Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz Parallaxis #11 üzenetére

    Még kéne pár generáció amíg ezt ténylegesen meg lehetne lépni. A felhő már nagyon a küszöbön van, de még nem mainstream teljesen, és nem elég instant minden igény kielégítéséhez(és remélem sosem váltja ki teljesen a helyi adattárolást) A 128giga felára pedig mennyi? Horrorsok. És telefonhoz/usbhez/wifihez vagy kötve ha másolni akarsz. Nagyon nagy rugalmasságot ad egy microsd, sok opciót. A Class10et érdemes elfelejteni. Régóta szaladnak simán 40-50mb/s-el a nem premium cuccok is. Nem tudok igényt amihez nem lenne elég. Rendszernek minidg jó ha a lehető leggyorsabb adattárolóról fut, de adatoknak ez a tempo bőven elég. Inkább a beépített olvasó bírja is ezt a tempót, általában az a szűk keresztmetszet. És sokaknak sztem a 128giga sem feltétlenül elég. 4k video….  (ha lenne jó 3rd party szoftver, és mondjuk 80-100mbps, időkorlát nélküli videót lehetne kipréselni a N4-ből, akkor simán el lehet érni a határait.)
    Illetve hasonlatként fel lehetne hozni a PC-k világából az SSD+HDD kombót. SSD-ról a rendszer, és jópár éhes program fusson, az adaotk pedig sorakozzanak az olcsóbb vinyón.

    Ha 256/512gb lesz a standard közép/felsőkategória, gigabites a wifi, és 300as LTE 50-100gigás csomagokkal, akkor nyugodtan lehet kukázni a kártyázgatást, akkora tényleg elavult less az, hogy minden egyes eszközön külön tárolgassunk sok redundáns adatot.(és ehhez kell egy nagy bizalom is a rensdzer felé, ami bennem sosem lesz meg, és csak átlag családi képek mehetnek majd felhőbe a kényelem miatt)

    Cserélhető akkis jogos, én se cseréltem még akkut halálozás miatt, jól bírják. De nagyonnagyon jól jöhet. És ami inkább fontos, hogy sokaknak kell a nagyon hosszú üzemidő, és tartalékakksit visznek. Sokkal praktikusabb mint egy külön usb-s telepet rádugni, és lassan töltögetni. Az macera/nagy/nyűglődés. Akksi ki-be, és kész, 100%.

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák