Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blash

    tag

    válasz voyager4.4 #47 üzenetére

    Ezért vettem az ebayen egy refurbished HP Probook 6460b-t. Talán 220 dollár volt, plusz még 70 a szállítás, amiben már benne volt a vámkezelés is.

    2012. márciusi gyártmány, ahhoz képest nem agyon használt. Az, hogy mikori értékesítésű nem tudtam meg, vagy hogy hol és merre használták. Annyira nem is volt poros belül, láttam már sokkal retkesebbeket. Egyedül a szóköz jobb oldala van kicsit kifényesedve. A benne lévő hdd start/stop számlálója most tart 518-nál a smart szerint, amiben kicsit kételkedek, mert nagyon kevés, bár ki tudja.

    i5 2520M van benne, ami jelenleg bőven elég. Igaz, nincs usb 3, de van express card 54 slot, ha nagyon kell, akkor ebbe beletehető usb 3-as kártya. Csak 1366x768-as felbontású és tn paneles, de ebben az árkategóriában sajnos nincs más, de még így is értelmesebb és használhatóbb, mint az itthon kapható 100 ezer körüli notebookok. Bár kapni hozzá nagyobb felbontású panelt is. Egész stabil a ház, nem nyekereg mint egyes Samsungok. A tapipad már csak akkor lenne jobb, ha lenne középső gomb is. Ami nekem számít a tapipadnál, hogy ne legyen kattintható és a gombok puhán járjanak, ne kattogjanak.

    Mivel az usából érkezett, a billentyűzeten nincs í és az enter egy sor magas, amik nem zavarnak, meg az sem, hogy mi van rászitálva. Ellenben a pöcökegér az útban van néha, de minden más billentyűzeten is... Persze lehetne jobban tagolt a billentyűzet, de ilyen már csak a korábbi típusokon van (pl. 8440p). De az egy sor magasságúra összenyomorított kurzor billentyűk miatt ódzkodtam ettől a típustól, de nem olyan rossz mint vártam.

    Tetszik, hogy 14"-os, mert nincs feleslegesen használhatatlan numpad, meg könnyen elfér a hátizsákomban, ha vinnem kell. A fehér és narancs színű ledek még jobban tetszenek, kevésbé vakítanak, zavarnak, mint a divatos kék színűk. Hackintosh is könnyen telepíthető rá, egyedül az Intel wifit kell cserélni valami kompatibilis Atheros vagy Broadcom chipesre.

    Mindent összevetve, nem tudtam volna találni számomra kevésbé kompromisszumos gépet. Az új, de olcsóbb, legolcsóbb kategóriát kihagynám, az új üzleti modellek meg kurva drágák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák