Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    válasz darthsmoke #310 üzenetére

    Abszolut nem latok veszelyt benne, egy dolgot kivéve:
    A megjelenés előtt gyártott modellek kijelzőjére több panasz érkezett, hogy a sötét szín pirosas alacsony fényerő mellett. Elvileg voltak készülékek, amiket cseréltek, de szoftveres problémára hivatkozott az Asus, amit azóta javítottak.

    1: nincs tele szeméttel, letisztult. Ami van gyári Google cucc, ADB az is törölhető.
    2: Mi a különbség a gyári és Google közt? A telefon támogatja a hangrogzítést is. Az SMS/MMS természetesen a csoportos csevegést is. Gyors, problémamentes.
    3:Ikonpakkot nem. Van a Zen UI és a ROG ikonpakk (launcher). Betűtípus igen, változtatható. Egyéni 3rd party launcher pedig enged ikonpakkokat. Én a ROG gyári launchert használom, annak kiváló az ikonpakkja és az X mód is egyértelműen jelezve van, ha aktív.
    4: Android 11 nekem inkább hátrány, mint előny. Már tavaly decemberre kipofozták, minden rendben működik. Egyedül az időzített töltés az, amit nem mindig jelez ki a rendszer, hogy aktív, de amúgy aktív a háttérben (ha az bekapcsolva van). Tehát inkább stilisztikai bug. Azon kívül nincs probléma.
    5: Én 16/512-es verziót használok. Alap használat mellett 5,8-6,2 GB, terhelés mellett 12 GB RAM használatot is produkál a rendszer. 12 GB fölé nem igen tudtam még vinni. Tehát alapvetően elégnek érzem azt is. A programok bezárása nem csak a RAM mérettől függ. Vannak játékok, amiket 5 perc után a telefon akkor is újratölt, ha amúgy nem kéne. Ez a játék miatt van, nem a telefon miatt (pl. Adventure Ages). De más játékok, amiket másképp optimalizáltak, akár egy nappal később is azonnal ott van (pl. AFK Arena).

  • Kasya

    nagyúr

    válasz darthsmoke #312 üzenetére

    Bár a kijelző szép, a Samsung szaturaltsaga szinhomersekletehez kepest IPS jellegűbb, "fakóbb" képet adhat. 60-90hz mellett melegebb, "AMOLED" feeling, 120hz alatt nagyon enyhe "vilagosabb" homersekletu kepet ad, 144hz mellett pedig IPS jellegűt, de annál kontrasztosabbat. 166hz az, ami feltűnően szürkés, haloványas képet ad, ezért azt pl. én sose használom.

    Hozzáteszem, egyik sem feltűnő automata módban, vagy előre beállított opciók mellett (a 166-ot kiveve). Csak akkor tűnnek fel ezek, ha egy kontrasztos tartalom mellett egymás után allitgatod a megjelenitest (ez az Asus Armoryból lehetséges).
    Én érzékeny vagyok e téren, igy tényleg elhiheted, hogy 120 hz-ig semmiképp se észrevehető, 144hz alatt pedig csak akkor, ha tudod hogy mit keress. Chrome pl. 120hz-et támogat csak.

    Az aksi bitang jó. Nem tudok neki versenytársat jelenleg. Játék alatt is 6 óra SOT összejön 80%-os aksi töltöttség mellett. Átlag használat mellett két napot is kibirhat. 1 óra alatt 40%-kot tolt kb, ami egy napnyi energia.
    Én 80%-ra limitálom mindig, egy-két havonta egyszer 100%-ra, hogy az aksit "edzzem".

Új hozzászólás Aktív témák