Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    válasz darthsmoke #312 üzenetére

    Bár a kijelző szép, a Samsung szaturaltsaga szinhomersekletehez kepest IPS jellegűbb, "fakóbb" képet adhat. 60-90hz mellett melegebb, "AMOLED" feeling, 120hz alatt nagyon enyhe "vilagosabb" homersekletu kepet ad, 144hz mellett pedig IPS jellegűt, de annál kontrasztosabbat. 166hz az, ami feltűnően szürkés, haloványas képet ad, ezért azt pl. én sose használom.

    Hozzáteszem, egyik sem feltűnő automata módban, vagy előre beállított opciók mellett (a 166-ot kiveve). Csak akkor tűnnek fel ezek, ha egy kontrasztos tartalom mellett egymás után allitgatod a megjelenitest (ez az Asus Armoryból lehetséges).
    Én érzékeny vagyok e téren, igy tényleg elhiheted, hogy 120 hz-ig semmiképp se észrevehető, 144hz alatt pedig csak akkor, ha tudod hogy mit keress. Chrome pl. 120hz-et támogat csak.

    Az aksi bitang jó. Nem tudok neki versenytársat jelenleg. Játék alatt is 6 óra SOT összejön 80%-os aksi töltöttség mellett. Átlag használat mellett két napot is kibirhat. 1 óra alatt 40%-kot tolt kb, ami egy napnyi energia.
    Én 80%-ra limitálom mindig, egy-két havonta egyszer 100%-ra, hogy az aksit "edzzem".

Új hozzászólás Aktív témák