Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. X

    aktív tag

    válasz Bone123 #6 üzenetére

    Note 10.1
    Nem tudom mi értelme annak a 200 eurós tabletnek. A Google meg az Amazon a saját boltjában profitot tud csinálni, de az Archosnak a hardveren kellene, mert nincs boltja ami majd termeli a pénzt.

  • Azazel.

    csendes tag

    válasz Bone123 #6 üzenetére

    Szélesvásznú HD filmekhez a 10" valóban karcsú, és véleményem szerint felbontás terén is elegendő a 720p. Egy 1.5 - 2gb-os brripet élvezhetően jelenít meg, legfeljebb a gyári hangot kell tuningolni.
    Nekem melóhelyre hasznos lenne egy cirka 10"-os eszköz, de nem a jelenlegi árakon. Mostanában szeretnék venni valamit, de nem tudtam még eldönteni, hogy mi legyen, tábla, vagy notesz. A tábla jobb lenne, különösen egy ilyen 11.6"-os gép a mobilitás miatt, de az áruk ezeknek a gépeknek viszonylag magas, egy 15.6"-os notesznek pedig nagyobb a súlya...
    A hamarosan debütáló win8-as táblákat, hibrideket pedig meglátjuk, hátha lesz olyan, amit érdemes megvenni...

  • LSL1337

    őstag

    válasz Bone123 #6 üzenetére

    Használj 1 évig tabletet, és rájössz hogy fényévekre van a gyerekcipőtől.

    3 éve 125-ért vettem egy laptopot, előtte sem tetszettek, azóta meg pláne. viszonylag olcsón, normálisat nem lehet, és az akkuideje egy tablethez képest NEVETSÉGES.
    mobilitásnál mi a legfontosabb szempont?
    most ne azzal gyere hogy 300ért mit kapni, mert leszarom, annyi pénzért még jó hogy össze lehet rakni egy normális laptopot, de bizonyos téren akkor sem tud megfelelni egy tabletnek. persze egy PC mindent tud, de arra továbbra is ott az asztalim.

    ahhoz képest az éppen 1 éve 130-ért vásárolt 3G-s galaxy tab 10.1 minden fronton veri nálam a ""gamer"" laptopom. amire én a laptopot vettem arra csak szar volt.
    egy asztali i7 és 70k-s VGA után, ebben az árkategóriában, de igazából egyikben sem lehet laptopon gameelni. amennyi mobil játszadozás kell nekem, arra a tablet bőven elegendő.

    második gépnek fényévekkel jobb egy 10"os tablet, mint egy átlag laptop. 10 órás HD filmnézés, ezt nem fogja egy laptop soha elérni.
    felnyitom akárhol, 3Gn netezek, nem USb stick-el homokozok, PINt ütök be, várok a toronyra
    persze miután bebootolt a laptop.
    ott a web, ott a mail, rss, játék, FB, bármi ami kell, bármikor. 580g-on, egész nap konnektor nélkül, 9mm vastagon
    aki ezeket a 10"os android táblákat a 80 rugós subnotikhoz hasonlítja, az rég rossz helyen jár, és közelében sem volt 1nek.

    nem iOS börtön ez, és aki windowst akar tabletre, az nem tudja mire való a tablet, ez a véleményem!
    apple meg bekaphatja hogy 2012-ben az a fejlesztés, hogy nehezebb és vastagabb lett a táblagép, meg 2 év után belepakolták az LTE-t:D, jah de a felbontás 4x akkora. mobilitás kompromisszumról szól, és az 1280-al semmi probléma nincs.
    most mindenki azt a fos rohadt almát majmolja, cserébe nehezednek és vastagodnak a cuccok, csökkenő akkuidővel.
    a mostani galaxy 10.1-em sose cserélném le (3 év), ha lenne rajta egy nyamvadt SD kártya.
    remélem jövőre kihoznak egy SGS3 procis tabletet 10-11"-n, arra leváltom, 3G SD card, és szia, más nem kell

    Nem azért vettem androidot, mert fanboy vagyok, hanem mert 1 éve betelt a tököm a laptoppal egy életre, tabletet vettem, és annyira beleszerettem androidba, hogy rá 2 napra telot is cseréltem régi SE-ról egy új rendes Ghz-es droid-ra.
    nem azért mert a szomszéd gyökérnek is ilyenje van, vagy mert a steve bácsi azt mondta

    [ Szerkesztve ]

  • LSL1337

    őstag

    válasz Bone123 #19 üzenetére

    azt hogy lehet rajta rendesen böngészni filmet nézni, jah és 2 kézzel viszonylag rendesen gépelni. vettem mellé billentyázetet is, de igazából csak dokkolónak használom, ha ottvan tőlem is 2m-re, akkor is touch-on begépelem, nem körülményes, hozzászoktam

    kérlek írd le egy mobil készüléket te mire szeretnél használni, miben kevés mondjuk egy mai droid közép-felső tablet?

    [ Szerkesztve ]

  • LSL1337

    őstag

    válasz Bone123 #21 üzenetére

    te ezt mind a másodlagos gépeden akarod csinálni?

    a videószerkesztés meg szövegszerkesztés az otthon kevés, on the go is ez kell?:D
    egy tabletre USBvel ráteszel valamit, akkor az nem tablet
    amúgy GT 10.1-re is lehet bill-t egért, adapterrel SD kártyát, bármi USB-t is pakolni, de igazából MINEK?
    én buszon(távolsági) lerakom magam elé tartóval tabletet, esetleg otthon ágyból youtube, és közelről is nagyon frankó.
    néztem már flash livestreamet tab 10.1-től, nemegyszer, szövegszerkeszteni lehet,
    milyen más videótartalomra gondolsz?
    videóvágás is alap fokon, gondolom egy 500grammos cuccon te se akarsz renderelni, ezeket az elvárásoakt te sem gondolhatod komolyan egy erősen mobil cuccon.
    Te egy kettévágott laptopra vágysz, és ezek mind mind csökkentenék a mobilitást.
    Te egy jövőbeni windows(?:DAS:ADS) tablettel szeretnéd leváltani az i7-es SSD géped? akkor várhatsz még 5 évet.
    Az embereknek a helyén kéne kezelni a dolgokat. Az asztalon álló, hálózati áram és vezetékes net sebességét NEM VÁRHATOD EL út közben 500gramm-ból a kezedben.
    És megnézel egy pár éves laptopot, nem 1 milisec alatt nyílik a böngésző, meg elgondolkozik a 720p tartalomnál.

    Folyamatosan idegbajt kapok amikor 2-3 éves leharcolt rendszereken kell valamit szivességből megcsinálnom, és 5 perc után a hajamat tépem.

    Amúgy épp azért mert van tabletem, 3"os okostelefont vettem (2011 Xperia Mini), mert telefonálásra kell a telefon, 1-2 mail SMS, fénykép, vagy nagyon minimál web, arra tökéletes.

    és ha olyan árszempontból nézem, hogy 1 áron, esetleg hajszállal olcsóbb is mint az ugyan olyan hardveres telefonok, akkor pedig teljesen rablás, annyira olcsó a tablet
    a 10"os 7000mah-es cucc ugyan annyiba kerül mint a 4-4,5"os 1800mah-es cuccok, ugyan azzal az operációs rendszerrel

    [ Szerkesztve ]

  • LSL1337

    őstag

    válasz Bone123 #23 üzenetére

    erre csak azt tudom mondani, hogy el tudod képzelni egy atomon milyen sebességgel fog repíteni egy windows, és hiába van ott az elméleti 100%os kompatibilitás, de ha a programok UI-e és erőforrás felhasználása egyszerűen nem erre lett tervezve, akkor mire mész a hatalmas kompatibilitással?
    a 10 órával szemben is szkeptikus vagyok, de messze nem hihetetlen.

    ha jól tudom a mostani tabletekre is rá lehet bűvészkedni a windowst, de az akkuidő lezuhan 2-3 órára. ennél nyílván jobb megoldás lesz.

    nexus7 tegrája erős, de x86hoz nem kéne hasonlítani, de igazából nem is kell, nem ugyan arra találták ki

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák