Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    Csak a szokásos baromság a 4500 W. Azt már nem merték odaírni, hogy mennyit vesz fel a hálózatból, mert nem tenne jót a marketingnek:

    ----------------------------------------

    Technical Description

    ACOUSTICAL PERFORMANCE
    ADH amplification Distortion: 0.0005% | Saturation : 0 | Background Noise : 0,5 dB SPL at 50cm

    SOUND PRESSURE LEVEL
    108 dB SPL at 1 meter

    AMPLIFICATION POWER
    4500 WATTS peak

    BANDWIDTH
    14Hz to 27kHz (@-6dB) | Accuracy in frequency response: ± 2dB from 20Hz to 20kHz

    DIGITAL ANALOG CONVERTER
    Devialet DAC embedded in ADHV2 intelligence 24bits/192kHz | THD: -112dB

    PROCESSOR
    ARM Cortex-A9 MPCore 800MHz dual-core processeur, hard IP, and FPGA in a unique System-On-Chip (SoC) Cyclone V | 512MB DDR3 memory

    POWER SUPPLY
    Power supply with IEC 90-240 V~50/60Hz

    TECHNOLOGIES
    HBI® (Heart Bass Implosion), ADH® Intelligence v2 (Analog Digital Hybrid), SAM® v2 (Speakers Active Matching), EVO® Platform, ACE® Loudspeaker (Active Cospherical Engine)

    SIZE & WEIGHT
    Weight: 11,4 kg | Width: 253 mm | Height: 255 mm | Depth: 343 mm

    MATERIALS
    Composite body | Internal skin: glass fiber filled polycabonate | External skin: ABS | Aluminum central core

    COLORS & FINISH
    White body RAL 9016
    22-carat pink-gold-plated sides
    White RAL 9016 dome drivers

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz piega #29 üzenetére

    Ne beszélj már hülyeséget, itt mindenki csak ír, vissza nem olvas? Korábban bemásoltam:

    4500 WATTS peak

    Ez már a cikkírók hülyesége, hogy képes ilyen butaságot leírni:

    maximális névleges kimeneti teljesítménye 4500 watt

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz TomMusic #32 üzenetére

    Hülyeség, de ha kell, a gyártó bebizonyítja szerintem, hogy a tápegység puffereiben tárolt energiát kisütve, a másodperc milliomod részébe tömörítve "garantálja" a megadott teljesítményt.

    (#33) piega

    Tartósan nem tudhatja, felizzana tőle a végfok.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz piega #55 üzenetére

    Túl van ragozva ez a dolog, de ahogy észrevettem, minden hasonló cikknél ez megy. Leírják a sokezer wattos hülyeséget, utána ezen rágódik mindenki.

    Te sem jól fogod fel egyébként. Mint már utaltam rá, ilyen gyártók nem csinálnak segget a szájukból. Ha valaki erősködik, be fogja bizonyítani, mérési, sőt számítási trükkökkel, grafikonokkal, hogy ő ennyit kihozott belőle.

    A titok az időfaktorban van. A tápegység puffereiben tárolódik egy adott energiamennyiség. Ha azt a másodperc tört része alatt vesszük ki, arra a rövid időre jó nagy teljesítményt is lehet produkálni.

    A végfok semmiféle jóindulattal nem tudhat 4500 W tartós teljesítményt. Szintén valamilyen extrém rövid időről lehet szó, ami még nem elegendő a vezetékek stb. felizzásához. Plusz még valami számítási trükk.

    Ezek olyan vicces dolgok, mint a PMPO, pedig valamikor sok erősítőt építettem, de ezt a PMPO-témát annyira ignorálni szoktam, hogy pontosan nem is tudom a definícióját. Baromira nem is érdekel.

    Másik dolog, hogy nem kellene nagyon elájulni a belsejétől sem. Persze, ez is a marketing része, a laikusok kábítása. A csavarmentes technológia külön vicc.

    Szervizemben évtizedek alatt sok olyan készülék megfordult már, ami a csavarok megtakarítására van kiélezve. Ezt általában csak a spórolás motiválja, beleértve az egyszerűbb gyártást is, ahogy gyorsan összepattintja egy gép. Ugyanakkor a javító szakembernek rengeteg bosszúságot okoz a nehézkes, sok esetben nem is roncsolásmentes szétszedés.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz aszamóca #62 üzenetére

    Csak azt hagytad ki a számításból, hogy a hangszórókra küldött teljesítményt is csak a másodperc tört részére kell érteni.

    Amikor egy feltöltött (megfelelő kapacitású) kondenzátort kisütsz, csattan, szikrázik, a vezetéket összehegeszti.

    Rövid időbe tömörítve, vagyis pillanatnyilag nagy teljesítmény áll elő.

    Innen kezdve már csak a hazugság fokán múlik, hogy a gyártó milyen rövid időre gondolta azt a bizonyos teljesítményt. Ezt már elfelejtik közölni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák