Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    Sziasztok,

    Tudom, hogy sokatoknak már van de akinek még nincs és nem is fogott ilyesmit a kezében annak pár gondolat:

    1. a 4,7 es i6 nekem i5 után nem volt nagy. Nagyobb volt de nem hatalmas. Simán bele lehet ugrani tapizás nélkül is, nem fogtok csalódni. Az i6+ ellenben hatalmas. Tényleg olyan nagy, hogy alaposan gondoljátok át, hogy megveszitek-e és látatlanba szerintem ne válasszátok ezt, csak ha hasonló méretű telefonról jöttök. Nekem sokkoló volt a mérete. Nem tudtam megfogni rendesen és kezelni is kényelmetlen volt, egy kézzel pedig konkrétan lehetetlen. A fotózásnál is akadályozott a mérete.

    2. Képeken a telefon randa szerintem. Élőben szintén. Főleg az astroszürke. Nekem 3GS óta mindig fekete (vagy ahogy éppen hívják) iphonom van. Most előszőr gondolkoztam el azon, hogy nem az lesz. El is mondom mindjárt, hogy miért

    Sosem hordtam tokban iphonet. Ezt viszont fogom. A kamera kiáll és nem lehet lerakni az asztalra. Lehet, hogy van akit ez nem zavar de a kamera akármilyen zafírkristályból növesztett karcolhatatlan bizbasz én nem akarom, hogy azon támaszkodjon fel egy negyedmilliós cucc. Namost az asztroszürkére fele annyi jó színkombinációt sem tuodk kitalálni mint a fehérre:)

    Ahogy írtam a telefon randa de ha megemeled megfogod akkor véged. Nekem végem volt. Ahogy a kezembe került megint elkapott az a hú sztakva érzés.

    3. Akinek 5s-e van szerintem bátran hagyja ki ezt a generációt. Az a telefon sokáig tartja majd az árát, hisz ez lesz a legjobb ekkora mérető iphone, és sokan vannak akiknek nem kell nagyobb! Viszont a 6 nem volt érzékelhetően gyorsabb az 5s nél, már amennyit az Istoreban meg tudtam nézni. Én 5 ről váltok ott már azért látható a különség.

    4. Ne vegyetek 16 GB-osat. Mind az ios8 sok helyet foglal és egy ilyen telefon már elég rendes méretű képeket csinál. Egy komolyabb nyaraláson egyfolytában megtelik majd a memória ami szerintem baromi idegesítő. Pláne ha mondjuk van fent pár komolyabb app.

    Remélem volt akinek segítettem én Liverpoolban tapiztam őket kb egy hónapja, akkor ott még teljesen hiánycikk volt, nem tudom a magyarok mennyit kaptak belőle de Én már 1:14 perckor nem tudtam sehol rendelni (se istyle, se apple.hu, se icentre)

  • janitor01

    tag

    válasz Rossi #873 üzenetére

    Azért ne feledd el, hogy:

    Az IOS 8 eléggé szereti a helyet.
    Panoráma képek 20+mb osak. és akkor jön a többi képed videót
    A messages és az Email app együtt is megesznek 500 MB ot nálam. Tudom, hogy lehet törölni már őket 30 nap vagy egy év után de én szeretem, hogy megvannak
    Egy rendes navi program 1-1,5 GB
    Az az 5 app amit sztem mindenki felrak (facebook, instagramm, whatsupp/viber, iphoto, gmaps) szintén vagy 3-400 MB
    Zenék, ha mached is van és szüken tartod akkor is mondjuk 1 GB
    E-books, és a podecast még vagy 200 Ml minimum.

    Szerintem aki hozzám hasonlóan évek óta iosen van és hozza magával a dolgait 10 Gb ot azonnal elfoglal minimum.

  • janitor01

    tag

    Nekem jelnlelg egy 16GB os i5 öm van és alig van rajta szabad hely szal a számok amiket írtam azok kb az én usage adataim. Így nekem a váltás nagyon időszerű!

    Egyébként volt 3GS em most egy i5 öm van, van mellé egy ipad 3, asszonynak van egy i5s és soha egyik sem fagyott még le (vagy ha igen akkor nem emlékszem rá, tehát nem lehetett túl gyakori)

    Nekem összeségében elég jó tapasztalataim vannak az IOS-ről stabilitás tekintetében. Van itunes match is de azt szerintem le fogom mondani. A spotifyt sokkal többet használom.

    Egyébként van egy macbookom is és mióta kijött a yosemite meg a ios 8 azóta tényleg elképesztő, hogy milyen szinkronban működnek a dolgok együtt. A family sharing pedig igazi áldás! Sőt az évek alatt beszereztem airplayes hifit is. Hát ez az amit a legjobban imádok! Ez az ökoszisztéma amivel így körbe lehet venni magadat valóban elképesztően jól működik. Az egyetlen dolog ami miatt szívom a fogam az természetesen ezeknek a készülékeknek az ára, de ez már egy másik lapra tartozik (egyébként itt szeretném megjegyezni, hogy aki fordít energiát, hogy adja-vegye ezeket az eszközöket ha kell évente az elég kis ráfordítással elérheti, hogy mindig kb. a legfrissebb dolgai legyenek).

    Amit ki akartam hozni az egészből, hogy valóban hihetetlen egyszerűen és jól működnek együtt az alma gépek ezért megbocsátom azt, hogy az i6 messze nem a legszebb Apple telefon!

    Itt szeretném még megjegyezni, hogy a 3GS egy barátomnál van jelenleg a mai napig is működik. Bár már inkább ügyes mint okos telefon de neki ez is elég.

  • janitor01

    tag

    válasz Gábor0 #883 üzenetére

    Azért itt van egy kis félre értésed szerintem az iphone 5S a i6 bejelentése után esett be 170-190 közé (szigorúan 16Gb osról beszélek!) és a megjelenés után 170 alá miután az apple is csökkentette az árakat. A használ 5S ek mennek 130 körül ha jó állapotúak.

Új hozzászólás Aktív témák