Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    1. Még Apple mércével is méregdrága
    2. Az iOS minden csak nem Pro
    3. Az iPad Air tudja ugyanennek a 95%-át, hordozhatóbb, kezelhetőbb méretben (és ahhoz is lehet használni rajztollakat)
    4. Ha meg mindenképp kell egy hordozható rajztábla, akkor a surface pro sokkal "pro"-bb. Normál asztali OS, bármilyen profi szoftverrel, olcsóbban

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz adamssss #93 üzenetére

    Azért ez még továbbra is Magyarország. "Kis pénz kis foci". Az USA-ban a megjelenés napján már biztos volt aki hajlítási, meg törésteszteket is készített...sőt talán megjárta az ipari turmixgépet is. Megint más az Apple specifikus oldalak helyzete. Ott csak Apple dolgok tesztelését kell leszervezniük, nem ezerféle hardverét évente.

    Amúgy meg valószínűleg a PH olvasók 99,5%-nak nincs még ilyen tablete...szóval ha elkésett is, sok nem múlt rajta. Szerintem nagyon kevesen voltak akik úgy vették meg, hogy előtte végigolvastak pár komoly tesztet erről az iPad Pro-ról.

    Arra tippelek, hogy pár igazán nagy Apple fansite kivételével a cég nem nagyon segíti a tesztelést. (Sőt). Ők eleve úgy veszik, hogy tökéletes amit csináltak, ergo felesleges tesztelni...és amúgy is eladja saját magát különösebb reklámozás nélkül.

    Nem is csodálkozok azon, hogy szürke importos készüléket teszteltek, ahogy azon se, amikor PH olvasó ajánl fel tesztelni saját készüléket.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz buvartacsko #105 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy van hova fejlődni, de nem tudom hogy a szándék, a tudás, vagy az anyagiak hiányoznak hozzá. Számomra pl. a Mobilarénás telefonos bemutatók mind unalmasak a tizedik másodperctől. Túl hosszúak, rengeteg felesleges apróságot mutatnak be, teljesen statikusan. Mondhatni nem a lényegre, hanem a túlzott részletességre koncentrálnak. Nem szégyen a jobbtól tanulni. Meg kell nézni mások bemutatóját és ha tetszett, akkor kielemezni, hogy miért volt az jobb, mit lehet átvenni, vagy megkérdezni egy szakembert, hogy mitől lesz ma trendi, meg cool egy ilyen bemutató.

    Eleve nagy hiba, hogy egy bemutatót élőben, vágatlanul vesznek fel. Inkább rengeteg vágással, rövid snittekkel kellene operálni, utólagos kommentárral. És elvinni a telefont, tabletet mindenfelé. Használni, felvenni, megvágni. Éjjel valami szépen kivilágított vársorészbe, valami élettel teli helyre, sok emberrel, parkokba.

    Ha pedig egy ilyen speciális dolgot kell tesztelni, mint egy rajzolásra optimalizált tablet, akkor oda kellene adni egy grafikus ismerősnek, hogy próbálja ki, majd mondja el röviden, hogy milyen volt.

    Persze mindenhez sok sok rövid snitt, vágóképek, kis mélységélesség, blur, bokeh, hogy cool legyen az egész.

    Az mondjuk biztos, hogy én se tudnék jobbat mint ők, de nem is én vagyok ott.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Parallaxis #110 üzenetére

    Ilyen videók a sokkal olcsóbb iPadokról is vannak. Láthatóan a tehetségtől függ, hogy milyen lesz a végeredmény. A grafikus tud papírra, iPad Air-e, iPad minire, és iPad Pro-ra, Wacom Cintiq-re is olyan rajzot rittyenteni, hogy az átlagembernek leesik az álla.

    Ha jól értem, az Apple direkt valamit buherált az iPar Air 2 szoftverével, hogy másoknak a stylus-ai ne működjenek rendesen azzal. Azóta nem tudom, hogy változott-e valami e téren.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #40359168 #147 üzenetére

    Van macbookom, ipadom is, de szerintem nincs baj a cikkel. Ugyanaz a konklúzió, mint más iPad Pro teszteknél. Hihetetlen jó tablet, de csak hardveresen "pro" és még Apple mércével is nagyon túlárazott.

    Néha gondolkodok, hogy jól jönne egy új iPad, leváltani a régi iPad 2-met, de úgy döntöttem, hogy amíg az iOS-en nem változtatnak gyökeresen jó irányba, addig jöhetnek bármilyen vassal, nem fog érdekelni. (igaz az iPad 2-t sem használom már csak heti 1-2 alkalommal...hála annak, hogy a frissítések tönkre tették teljesen az "ipad élményt") Szóval nem kerget a tatár.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák