Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz justaview #618 üzenetére

    " javaslom, hogy legalább ennyire olvass utána az LCD paneleknek is"

    Igen, ott is vannak problémák, de messze nem olyan szembeötlőek és zavaróak, mint az OLED-nél. Lassan több mint 1 éve használok olyan telefonokat, amikben SAMOLED kijelző van, hidd el van tapasztalatom bőven velük, SGS II-t csak háromszor cseréltettem szervizbe kijelzőhiba miatt, a Note-omat már nem is viszem vissza, mert mindnek ilyen trágya a kijelzője (több mint tucatnyit néztem meg ismerősöknél és különböző bemutatótermekben, egy sem volt jó).
    Cikket meg nem kívánok írni róla, csupán a saját tapasztalataimat írtam le egy fórumbejegyzésbe. Lehet, hogy évek múlva ezek a hibák javítva lesznek, de jelenleg létező problémák, amik sokkal zavaróbbak, mint amiket te említettél (főleg, hogy egy mobil esetén ezek közül csak a bevilágítás jellemző és az is csak a gyártási hibás paneleknél).

    "A színtér, a gamma és a (sötét)szürke-árnyalatok megjelenítési képessége tekintetében pedig ismét javaslom ezt a tesztet elolvasni."

    "Colour support: 16,7 million colors"

    Már egy közepesebb Dell is milliárd feletti szín megjelenítésre képes...

    Mellesleg ennek mi köze a mai mobilokban lévő OLED kijelzőkhöz???

    "Azokban nem egy sárga foszforral megerőszakolt UV vagy kék led világít az LCD panel szélein"

    A kicsit is igényesebb Samsung, vagy Dell monitorokban sem edge-LED megvilágítást használnak már, hanem backlight-ot (mobilokban a vékonysági őrület miatt persze ilyesmivel nem fogunk találkozni).

    "Ehhez (egyébként teljes jó szándékkal) javaslom az EIZO oldalán elidőzni, illetve monitorait szemügyre venni."

    Napi 8-10 órát időzöm 1-2 Eizo előtt, úgyhogy van némi fogalmam róluk :)

    "Mielőtt pedig apple ellenségnek kiáltana ki"

    Semmiféle Apple vs vitát nem látok itt :D a kijelzőtechnológiákról beszélgetünk ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák