Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz justaview #605 üzenetére

    "A Galaxy S2-ben ugyanis AMOLED kijelző van, amely óriási technológiai fölényben van az összes LCD-vel szemben."

    Ez nagyon jól hangzik, csap apró gubanc, hogy távolról sem igaz.

    Az OLED kijelzők rengeteg technológiai és gyártási problémával vannak megáldva, kell még nekik 2-3 év, mire a fejlettebb LCD-s paneleket beérik.

    Apró problémák:
    - kisebb színtér - ezáltal jóval kevesebb megjeleníthető szín, amit a szaturáció megnövelésével próbálnak elkenni, emiatt élénkebbek a képek, de a finomabb átmeneteknél sávosodik a kép, a látott színek meg köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.

    - sokkal nagyobb fogyasztás - sajna az OLED kijelzők energiatakarékos volta csupán urban legend, világos kép megjelenítésekor akár 2-3x többet eszik, mind az LCD-k. A vicc az, hogy az OLED csak akkor fogyaszt kevesebbet, ha nem működik, ezért is használják ezeknél a panelekkel szerelt készülékeknél az inverz menüket, amik bár ergonómiailag a legrosszabb megoldások, de energiát spórolnak

    - hamar elöregszik - hajlamos a beégésre, ha adott kép sokáig egy helyen van (pl. óra, vagy akku kijelzés), de már pár hetes korában előjön a foltosodás, ami a ledek nem egyidejű elöregedésének származéka. Ha megnézünk ilyen kijelzőn egy homogén felületű képet, aminél mind a 3 subpixelre szükség van (pl. szürke), akkor az nem lesz homogén, halvány csíkok, foltok fedezhetők fel benne (alacsonyabb fényerőnél ez látványosabb). Ez amiatt van, mert a subpixelek az idő előrehaladtával elöregszenek és vesztenek a fényerejükből (leghamarabb a kék, ami miatt rendkívül hasznos ezen eszközök számára az ICS színvilága, ami garantált szervizlátogatást jelent 1 éven belül). A homogén felület megjelenítéséhez adott pixeleknek és subpixeleknek azonos intenzitással kell világítaniuk, ekkor lesz homogén a felület, de mivel erre nem képes, így ahol eltérés van, ott ez halvány foltosodásban jelentkezik, ami az idő előrehaladtával egyre jobban látszani fog.

    Az OLED panelek egyetlen pozitívuma a tökéletes fekete, ami több probléma miatt nem is olyan pozitívum.

    - Teljesen fekete képtartalom normál esetben egy ergonomikusan felépülő UI esetén minimális, mert max a karakterek ilyenek. Képeknél, filmeknél ilyen felület alig van, mert a sötétebb részek nem feketék, hanem a szürke sötétebb árnyalatai (a kép kódolásával ezzen lehet csalni, de ismét a valóság eltorzítása és a finomabb részletek elvesztése az ár)

    - A teljesen kikapcsolt ledeknek van egy kis problémája, mégpedig az, hogy kell egy pici idő nekik, míg visszakapcsolnak, így a mai AMOLED kijelzők esetén használat közben mindig feszültség alatt vannak és mindig világítanak is, így itt sincs már tökéletesen fekete megjelenítést, ha nem hiszed, akkor jeleníts meg a készülékeden valami teljesen fekete képet és vonulj be egy sötét helyre, a kijelző halványan derengeni fog, sőt a gyári ragasztások foltjai, csíkjai is látszani fognak (ezek a csíkok ha nincs szerencséd, akkor normál esetben is bezavarhatnak, ilyenkor érdemes szervizben cseréltetni a kijelzőt).

    --

    Szóval nem véletlen, hogy milliós értékű grafikai monitorok még véletlenül sem OLED paneleket használnak, mivel ezek technológiailag még messze állnak a fejlett LCD-ktől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák