Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz stevve #307 üzenetére

    Nem kerdeskent irtad, hanem kijelenteskent:

    "Látom, nem tanultál statisztikát az iskolában"

    Ezt smiley nelkul konkretan szemelyeskedesnek veszi minden jozan ember, mint ahogy en is. Ezert is szerettem volna tisztazni, hogy igen, tanultam statisztikat. Annak azonban hogy az elso honap statisztikaja egy Apple-nel vagy Mercedesnel mennyit er, semmi koze a statisztikahoz mint tudomanyhoz. Sokkal inkabb a piac alakulasat kell nezni, nem pedig csak a szamokat.

    >Ha szerinted most megvette minden fiatal és
    >innentől csak 50+ veszi, rossz tanárok oktattak

    Hol irtam en ilyet?

    >Ismétlem, hátha értelmezed: nem azt mondom, hogy
    >1 sem veszi meg, aki még gépet nem látott, csak
    >azt, hogy a többség már most látszik, hogy Apple
    >fan és jártas a technikában.

    Ismetlem, hatha tudod ertelmezni vegre: az elso honap eladasi statisztikai nem ernek semmit, mert az Apple legnagyobb kovetoi veszik meg ilyenkor leginkabb, valamint azok, akik minden uj technika irant nagymertekben fogekonyak. Ezt nem lehet levetiteni 1-2 eves tavlatba, mert az ilyen tipusu emberek szama igencsak veges, nem ok kepviselik az USA-beli lakossag tobbseget, hanem ok adjak csupan a max. 1 %-at. Szuksegszeruen a kezdeti hype csillapodasa utan a 99 % fog vasarolni.

    A mercis pelda pedig nem legenda. Nezz korul a 4- es 5 csillagos budapesti hotelek elott, es szamold ossze hany olyan taxit latsz, ami nem Mercedes (1 kez eleg lesz hozza). Azutan szamold ossze, hogy a Mercedesek kozul hany nem E-osztaly (segitek, 0 azaz nulla lesz a szam).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák