Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Zirowe #49 üzenetére

    na ezek alapján nem beszéltek ti annyira másról, sőt. annyival rontottam a helyzetet, hogy pl egy 1.6ra kijön a 2.1, akkor, amikor a 2.3 kopogtat már. vagyis a lemaradás továbbra is megmarad. Azzal megspékelve, hogy ahogy mondtad is, következő frissítés már nem várható.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #49 üzenetére

    Értem, amit mondasz és egyet is értek vele, hogy inkább a frissebb szoftververzióval rendelkező készüléket a jobb megvenni. (Azért a régi rendszer nem jelenti feltétlenül, hogy lassú rendszer - csak el ne kezdje nekem egypár ember nagy okosan leírni, hogy mennyivel gyorsabb lett a telefonja a frissítéskor. Nekik előre szólok: nem azt írtam, hogy minden esetben ugyanaz maradt a sebesség /te jó ég, már előre le kell ilyet írni, mert tudom, milyen értetlenek néhányan/) Az 1. kategória kilőve, azzal nem is akarnék foglalkozni.
    A 2. kategória az, amire utaltam (nem a főzött romos változatról, amit én sem szívesen használnék), amikor lehet könnyedén otthon frissíteni az OS-t.

    Ahonnan pedig elindultunk: a fogyasztói társadalom...
    A körülöttem levő emberek egy jelentős része akar vagy már vett android telefont, mert az most menő, felkapott, sikkes. A fényládában is arról beszélnek, akkor az biztosan jó lehet. Aztán mikor megveszik, akkor kipróbálgatják/ták, néhány dolog felkerült a telefonra, de pár hét utántól alapvetően 4 felhasználási terület maradt: telefon, sms, ébresztőóra, játék. (Persze emellett még sok minden más is, pl számológép, ha mondjuk a 7x12-t ki kell számolni ;] ) Kifejezetten érdekesnek találom, amikor az ilyen OS-sel vásárolt telefon tulajdonosának az első kérdése, hogy hol lehet kitörölni teljesen a cellurális adatkapcsolatot.
    Erre degradálódik le az Android.
    A mobil iroda funkció, ami az okostelefonok (előtte PDA-k)elsődleges célcsoportja volt, az pedig százalékos arányban leépült. Mára divattermék, státuszszimbólum és játékeszköz lett elsősorban az okostelefon, és csak másodsorban egy "okos" készülék. Az Apple ezt nagyon ügyesen látta és lovagolta meg, le a kalappal előttük. készülékeikben jelenleg is csak másodlagod az "okosság" funkciója, noha képes kiszolgálni sok funkciót, de nem erre helyezik a hangsúlyt, ahogy most már a WM sem, mivel a piac erre mozdult el. A piacot pedig követni kell, mert ott van a pénz, ott van a fogyasztó és az ő társadalma.

    Azt gondolom, ha van még kedved, akkor privátban folytassuk mindezt, hogy ne töltsük tovább a topicot OFF-témával.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák