Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • culas25

    tag

    Én most telepítettem a programot, nagyon tetszik. Szerintem a legtöbb zsebtolvaj nem telefonokra van specializálódva, ha meg mégis, akkor úgysem segít sok minden, ez inkább arra az esetre jó, hogy elhagyja az ember a telefont.

    A fejlesztőhöz annyi megjegyzésem lenne, hogy régóta van egy ötletem telefonlopás ellen, csak közöm sincs a programozáshoz. Egy olyan funkció lenne jó, ami csak akkor működik ha bekapcsolom, speciális alkalmakkor, de akkor képernyőzár feloldásával azonnal aktiválódik.

    Például meg lehetne adni a programnak, hogy amint feloldják a képernyőzárat, egyből csináljon 3-4 képet (hátha valamelyik elmosódott). Feloldás után 20 másodperccel pedig kezdjen el riasztani akkor, ha nem tárcsázza az ember a megfelelő kódot. Ez olyan esetre lenne jó, ha az ember kénytelen őrizetlenül hagyni a telefonját, mondjuk strandon. Vagy akkor is riaszthatna, csinálhatná a képeket sorra, küldhetne koordinátákat, ha a telefon kívül kerül az adott hálózati cellából, megváltozik a GPS koordináta, stb... Szóval még a lopás pillanatában megakadályozná a dolgot. Ha lopás után 1-2 órával később küldök sms-t, szerintem már késő, addigra biztos csinált egy hard resetet, de ha nem tudja épp hogy kell, és lehet, akkor minimum kiszedi az akkumulátort. De a strandon, fesztiválon, mikor épp izgul hogy meg ne lássák, akkor még megfogható a tolvaj. Ez akkor is jó lenne, ha az egész táskát lopják el. Nem is számít á, hogy telefon van benne, egyszer csak elkezd riasztani, mikor elhagyta a GPS koordinátát a telefon. Ha nem profi tolvaj, akkor szerintem eldobja az egész táskát és elfut.

    Ha ilyet tudna, azért még fizetnék is, de jelen állapotában is tetszik a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák