Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janez

    aktív tag

    válasz Ace Ventura #430 üzenetére

    Szia.
    Én már csak múltidőben tudok nyilatkozni róla. A kamera tényleg tré, meg se nyisd, sőt tiltsd az alkalmazáskezelőben, ha úgysem használnád. Teljesen alap felhasználásra jó a készülék, az akku rendben van, a gps vevő gyorsan talál jelet. Netre is jó. A csengőhang halk, de ha egy hangosat választunk, megfelelő. Sajnos előfordult, hogy elfelejtette a beállított hangot, így én a ROM-ba tettem, így már nem volt gond. Persze ahhoz rootolni kellett, amit te talán nem akarsz.
    Csontra fagyás is megesett néha pl. az Opera Mini-vel böngészéskor.
    Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. Amúgy kis híján egy 997D-re cseréltem. Azt jobban ajánlom neked is.

    [ Szerkesztve ]

  • club1

    veterán

    válasz Ace Ventura #430 üzenetére

    Nekem elég sok probléma előjön ezen a készüléken, de én mindent használok rajta. A GPS tényleg gyors, cserébe egyáltalán nem stabilan működik (menet közben el-el dobálja az összes műholdat a legkülönbözőbb megvásárolt vagy ingyenes alkalmazásokban is). Nekem úgy megy el két napot, hogy nem használom. Ha használom, egy nap se. Mondjuk kettős módon (2/3G) használom, csak gsm-en gondolom plusz fél-egy nap. Kifagyás vagy újraindulás jellemzően akkor jön, ha elfogy a memória (pl. navigáció közben BT-on beérkezett hívás jön, és azt mondjuk rögzíttetem is vele, vagy pl. egyes böngészők használata során). A csengőhang-elfelejtés a saját memóriaterületén is előjön (nem csak külső sd kártyánál). Néha gondol egyet, és onnantól kezdve az emailjeim ellenőrzését (szinkronizálását) nem végzi el. Néha alvó módból a wlan adaptere úgy ébred, hogy csatlakozva van ugyan az AP-hez, de egy bit adatot nem lehet vele forgalmazni. Néha a BT kommunikáció kifagy. A profil menedzser alkalmazások (pl. a gyárilag feltett sweet dreams) hol működnek rajta, hol nem (marha idegesítő egy nappali email jelzésre ébredni éjszaka).
    Összefoglalva: ZTE Bladeről Alcatel 993d-re váltás nálam nem jött be, ha nem sikerül nekik egy jó firmware-t összehozni, akkor a következő telefonom biztos nem ilyen márkájú lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • peu405

    csendes tag

    válasz Ace Ventura #430 üzenetére

    Szerintem felejtsd el ezt a vacakot!
    Én jól megszívtam vele.
    Nem volt egy hónapos és úgy lefagyott, hogy semmit sem tudtam csinálni vele.
    Több mint egy hónapig volt szervizbe, aztán kaptam helyette egy újat.
    Na, ez sem volt jobb. Folyamatosan elállítódik a csengőhangja, ha a naptárban beállítok egy emlékeztetőt az nem abban az időpontban fog jelezni, amikor akarom, hanem ha a készülék valami más okból ad hangjelzést, pl. bejövő hívás illetve üzenet, vagy ébresztő jelez. A GPS software csak akkor találja meg magát, ha előbb elindítom a programot és csak utána kapcsolom be az androidban az antennát. Egyébként képes órákig keresni. Folyamatosan lefagy és magától újraindul, (ez a jobbik eset, a másik, hogy aksi ki).
    Ha netán a GPS megtalálja magát, akkor a legnagyobb forgalomban egy elágazás előtt tuti, hogy lefagy, és akkor jöhet az aksi ki vagy magától újraindul. Múlt héten egy 200 km-es út alatt vagy ötször indult újra.
    Híváskor vagy kiírja a névjegyben a számhoz társított nevet (Névjegyek a telefonon) vagy csak a számot. Bár mire leteszem, azért néha írja az nevet. Az aksija ha hozzá sem nyúlok, a telefonhoz kb. 2 napot bír, ha használom is, akkor 1 nap. Ha leveszem a töltőről, amint kihúzom a kábelt 100%-rol 98-ra esik a töltöttségi szint (fél éves a készülék).
    Már nagyon sokszor újra raktam, hátha valamelyik APP. szívózik, de a teljesen szűz gép is csinálja a fent leírtakat.
    December 11-én kaptam meg az új készüléket és ma (május 10.) megint leadtam szervizbe.
    Kicsit visszaolvastam a topikban és olvastam olyat, hogy "amit õ hibának vél az android tulajdonság csak õ azt hiszi, ami nem úgy működik, mint a Windows, az már hiba."
    Nekem ez előtt több Widowsos telefonom is volt, de azok nem csinálták ezt. Azt tették, amit én akartam és nem azt, amit a telefon. Engem lassan kiidegel az Android.
    Az okos telefon attól okostelefon, hogy azt csinál, amit akar?

Új hozzászólás Aktív témák