Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    11.6"-13.3" laptopok: valamelyik gyártó készíthetne már végre egy belépőszintűnél kicsit erősebb de még mindig olcsó passzív hűtésű laptopot. Mert jelenleg nagyjából úgy néz ki (mindegy hogy melyik gyártó termékeit nézzük), hogy vannak a Celeron N2840/N3050 + 2GB RAM + 32GB eMMC laptopok 55-100 eFt között, aztán utána légüres tér az alsó hangon kétszázezertől induló (és három-ötszázezer között átlagos) Core M vagy Core I3-5-7 procis, full HD vagy 4K touch kijelzős ultrabookokig.
    Készíthetnének egy 11.6"-13.3"-es 1366x768-as vagy 1600x900 felbontású, Pentium N3700/N3710 procis + 4GB RAM + 64GB eMMC laptopot, és belőhetnék mondjuk 80-120 eFt tájékára, és már rohannék is megvenni (persze egy normális minőségű billentyűzet és touch pad se árt, de ez se rocket science, láttam már legislegolcsóbb belépőszintű laptopban tökéletes billentyűzetet és touchpadot). Sem az N3700, sem a plusz 2GB RAM, sem a plusz 32GB eMMC nem egy nagy összeg illetve felár, nem tudom miért nem csinálja meg senki. Vagy ha már mindenképp Celeron, akkor legalább használnák a négymagos N3150-et.
    Szerintem biztos lenne rá igény, aki hordozható kis gépet akar, elfogadható teljesítménnyel, de nem csillagászati áron. Tapasztalatom szerint átlag usernek nem kell Core I5 egy laptopba, se 4K felbontás a 11-13 inchre, viszont azért a N2840/N3050, a 2GB RAM meg a 32GB eMMC azért kicsit harmatos (használható, nekem is van ilyen kis gépem, de mondjuk úgy, nem egy szélvész, pár reklám videót tartó weboldal betöltésével képes fél percig is küzdeni...).

Új hozzászólás Aktív témák