Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz L4mie #10 üzenetére

    tulajdonképpen nem az lenne jó, ha betennék a natív divx támogatást, hanem ha valahogy végre kiszorítanák a piacról azt a kodeket... nagyjából semmi előnye nincs a h264-hez képest, csak valamiért (megszokásból?) mindenki abba rippeli be a filmjeit...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Peat;) #16 üzenetére

    persze, jobb ha mindent lejátszik. de ha már szinte mindenhol a h264-et nyomják, mert sokkal jobb kódolás a divx-nél, akkor esetleg rájöhetnének azok is, aki még divx-et használnak otthon, hogy váltani kéne. [off az offban, hogy a divx videók többsége warez. aki meg amúgy is "lop", annak nem lenne mindegy, hogy miben lopja? bármibe be lehet rippelni egy filmet, miért divx még mindig?]

    A többi rendszernél nem érzem ezt a user majd kiteszteli a 100k-s cuccain az os-t.
    láttál már nokia telefont közelről? :DDD

    amúgy a wimo remek dolog, csak pár évvel le vannak maradva. a régi kernel miatt az operációs rendszer alig tudja kihasználni a hardverben rejlő lehetőségeket. egy másfél gigahertzes cortex a9-et is alá lehetne tenni, a wimo6.5 akkor sem tudna többet. nem véletlen jön a wp7. és a symbian is hasonló cipőben jár, teljes megújulásról beszélnek (sajnálatos számukra, hogy csak beszélnek, és nem látni egyelőre foganatját). egyedül a samsung képes normális hardvert pakolni symbianos telefonba, és abban sem vagyok biztos, hogy teljesen ki tudja használni, ahogy a wimo sem. nem véletlen, hogy most tette le a samu is a voksát az android mellé, mint elsődleges rendszerük mellé okostelefon fronton. nagyobb hangsúlyt fektetve rá, mint a wimo-ra, symbianra vagy akár a saját fejlesztésű badára(!)...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Skynet258 #20 üzenetére

    igen, ezt mondom, hogy ha a warezhuszárok nem rippelnének többet divx-be, akkor nem tudnák az emberek letölteni... ahogy mondjuk ogm-be se nagyon rippelnek. nem tudom, hogy a mobil eszközök le tudják-e nyomni majd az asztali lejátszókat, de szerintem elképzelhető.

    Peat;):ha azt nézed, hogy mennyi idő alatt jutott ide el a rendszer, akkor szerintem elég gyorsan fejlesztenek. viszont amiről megfeledkezel, hogy az android elsődlegesen egy internetes, social networking platform, ebben a legjobb és nem multimédiában. a szifon az inkább az ipod vonalról közelíti meg a kérdést, ők arra figyelnek, hogy megfelelő hangminősége legyen, meg legyen hozzá zenebolt (jó, ez volt eredetileg is), meg hasonlók. azt mondjuk nem tudom, hogy az android azért nem jó multimédiában, mert szoftveresen ennyire nehéz optimalizálni, vagy pedig egyszerűen b.nak a gyártók alátenni egy normális hardvert. viszont ebben is jön azért fel.
    én a wp7et jobban várom, mert amíg symbianból még csak most jön majd a ^3, és a ^4-ben lehet csak valami érdemi változást sejteni. addigra csinálnak egy elfogadható kiadást a windows phone fronton is szerintem.
    ami az előnye a szifonnak, az egyben a hátránya is: ha esetleg nem tetszik "a" hardver, akkor nincs más. androidnál meg lehet válogatni különféle felszereltségeket, és ennek megfelelően árkategóriákat is.

Új hozzászólás Aktív témák