Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz lewton #19 üzenetére

    Altalanossagban annyit tudok rola irni hogy anyaghasznalatra es osszeszerelesi minosegre kivalo, rettenet massziv (es nehez) a cucc, a kijelzo 10" tabok utan oriasi, a fenyereje kivalo, a hozza adott billentyuzet pedig teljes meretu gombokbol all (mint egy asztali billentyuzete) es nagyon jo rajta gepelni, viszont a magyar ekezetek miatt itt-ott bele kellett nyulni a szokasos kialakitasba, egyedul a nulla helye szokatlan (a caps lockbol lett lecsapva) gyorsgepeles szempontjabol ez az egyetlen egy zavaro, a tobbi gomb megszokhato.

    Maga a billentyuzet magnesesen rogzul, es igen erosen a helyen marad, meg ha a levegobe is log (alul nem tamasztja semmi) akkor is lehet rajta nyugodtan gepelni, ugyanakkor a levetelehez nem kell kulonosebb erot kifejteni, eleg egy laza oldal iranyu mozgas.

    A touch pad hianya abszolut nem zavar, a pocokeger teljesen jol hasznalhato, viszont a bal/jobb egergomb megtartasaval mintha gondok lennenek, de lehet csak en tartom lenyomva tul hatarozatlanul.

    A 128GB SSD-vel szerelt valtozatnal a felhasznalo szamara 108GB a teljes kapacitas, amibol majdnem kerek 100GB erheto el szabadon, a 8GB-ot a wimbootos windows, a swap fajl, a hibernacios fajl, valamint az acer gyari hulladekai foglaljak el (mcaffee viccprogram valamint az office 2013 probaverziok mehetnek is le azonnal, es kapsz kozel 1GB-ot cserebe).

    Ezt leszamitva viszonta szoftveres kornyezetre nem lehet panasz, az eszkozt erosen a "BYOD" koncepcio alapjan alakitottak ki, tovabba minden multimedias programbol az acer rakott ra egy sajatot ami raadasul tud cloudba szinkronizalni regisztracio utan, en viszont ezeket leszedtem mert nem eltem a cloud szolgaltatas elonyeivel, inkabb a sajat megszokott programjaimat hasznalom.

    A szovtveres extrak kozul egyet emelnek csak ki ami nagyon tetszik, adnak egy olyan programot amivel egyfajta szoftveres egerkurzort lehet iranyitani erintessel, ezaltal a hagyomanyos windowsos asztal es az erintesre egyaltalan nem optimalizalt programok is kivaloan kezelhetoek lesznek.

    Teljesitmenyrol es uzemidorol tapasztalat valamint osszehasonlitasi alap hianyaban nem tudok konkretan nyilatkozni, de:

    Teljesitmeny szempontjabol osszeugrasztottam a korabbi Asus T100-asommal (Atom Z3740 SoC) es az AIDA-t hasznaltam a meresekhez, volt ahol ertekelheto kulonbseg egyaltalan nem jott ki, azaz kozel egyforman teljesitett a ket eszkoz, de volt olyan benchmark ahol 2x vagy akar 4x elonyt mutatott fel a Core M.

    Uzemido tekinteteben meg nincs sok tapasztalatom, en ugy kb. 4-8 orara tippelek a terheles merteketol es a kijelzo fenyerejetol fuggoen. Amugy egy 3 cellas, 36.7Wh akku van benne, maximumra tekert kijelzovel (amit a fenyerzekelo leszabalyoz! de kikapcsolhato konnyen), bekapcsolt RF modulokkal uresjaraton illetve enyhe terheles mellett AIDA szerint 4 illetve 5 watt korul fogyaszt a tab.

    Ja es a legfontosabb majdnem lemaradt: kaptam hozza egy nagyon passzent, jobb minosegu bor tokot amiben a tab tarolhato.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák