Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hklk

    csendes tag

    Windows 8...

    - Oké, nincs Start menü, de a 8.1-es félével már együtt lehet élni
    - Nincsenek Minialkalmazások, oké meg lehet élni nélkülük, amit eddig az ember elért gyorsan az asztalon, akkor megnyitja böngészőben (időjárás, névnapok, árfolyam, amiket én használok)
    - Metro (modern ui), vegyes rendszer érzetét kelti, de meg lehet szokni, lehet vele együtt élni, annak ellenére, hogy olykor olykor "befigyel" a gui (pöccintsen...)...
    - Számos Windows 7 feature került ki A W8-cal (de W7-ből kerültek ki olyan dolgok, amiket Vista-val vezettek be), de nyilván ÚJ dolgok is kerültek be.

    Na de! Ami nekem kifejezetten hiányzott a Windows 8-ból, a Shadow Copies ("előző verziók"). Nálam ez tette fel a pontot az i-re, és maradtam a Windows 7-nél. Windows 8-nál ez úgy működik, hogy FIZIKAILAG kell külön merevlemez, amire menti...

    Nyilván tetszetős a Windows 8 boot ideje, nálam konkrétan 1/3 annyi, mint Windows 7-nél (POST utántól mérve: 45 sec vs 15 sec), és jó az új Feladatkezelő is, de ezek nélkül is tudok együtt élni. A Gépet 1 nap egyszer kapcsolom be, addig átöltözök, amíg betölt...

    Aero Glass: Szerintem egy nagyon elegáns, nem túl csicsás GUI, de a Windows 8-as asztali UI sem kibírhatatlan. Nekem tetszik az is, az egyszerűsége miatt.

    Egyébként pont azért "vistásították" az xp-ket anno, amiért ma a Win8-at "vistásítják", mert sokaknak tetszik az aero glass.

Új hozzászólás Aktív témák