Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonagyur

    félisten

    válasz #40553216 #393 üzenetére

    Minek fizetős program, Win8 alatt tökéletesen meg van oldva. Elég hülye hozzáállás ez a részedről... tehát akkor aki érintősen használja keressen valami fizetős alkalmazást majd amivel talán át tudja állítani a gépet...

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #399 üzenetére

    Az se rossz, bár Office 2013-nál az is számít, h sima telepítő, v már SP1 bele van integrálva, mert utóbbival nyilván jóval kevesebbet frissít rá első körben.
    Amit még nem próbáltam a 10-ben, az a lemezkarbantartó, na azt megcsinálhatnák, mert, min 7, mind 8 alatt baromira lassú...ha több GB Windows Update szemetet kell törölni, akkor képes vele több, mint 1 óráig, v jóval tovább is elszórakozni... :(((
    Illetve azt nem tudom pontosan, h az most csak Windows után törli a mocskát, v Office után is, mert lehet csak előbbi...??

  • jeni

    félisten

    válasz Stauffenberg #400 üzenetére

    Simán feltettem szűz SSD-re eredetiben,aktiválta rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jeni #403 üzenetére

    Négy kollégám is vett olyan akciós Samsung SSD-t és ahhoz csak upgrade licenc járt. Esetleg lemaradtam valamiről és beváltható volt anélkül is, hogy lett volna eredeti XP, Vista vagy 7 rendszered?

  • Воланд

    titán

    válasz Stauffenberg #404 üzenetére

    nem vegzett ellenorzest az os telepiteskor, szoval csak egy fizikai ellenorzeskor derul ki, hogy nem eredeti a rendszer a licenc szerint.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • #40553216

    törölt tag

    válasz szabonagyur #401 üzenetére

    Nem írok erős jelzőt, mert megsértődsz.
    Ha nem tűnt volna fel, a Win7<>Win8 viszonylatban volt szó arról, hogy neked azért jó a 8, mert a bazi nagy csempéket jól látod a tökéletes szemeiddel, szemben a 7 start menü minden program listájában lévő ikonokkal. Ezen szövegösszefüggésben merül fel, hogy a 7-re végső elkeseredésedben vehetsz egy programot 20 $-ért. De neked jobb volt egy egészen új OS-t venni 40 $-ért. Kinek is hülye a hozzáállása?
    Persze, előfordulhat, hogy neked éppen a 15 $-os Win7>Win8 upgrade-e volt lehetőséged, mert belefutottál abba, hogy pár héttel a 8 megjelenése előtt vettél 7-tel gépet. Így persze spóroltál 5 $-t.

    (#399) hallador
    Mondjuk így a 34. évnek nekifutva csinálhatnának egy olyan fájlrendszert, amit nem kell így karbantartani. Persze, a technika lassan megoldja helyettük az SSD-k formájában.

    [ Szerkesztve ]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Nem, te forgatod ki az emberek szavait. Az egész annyival indult, hogy nekem kényelmesebb a Win8 nagy csempéit használni, ha nem a gép előtt ülök. Nem volt szó senkinek a szemeiről. Te kezdted el belehozni, hogy biztos nem jó a szemem ha 3+ méterről nem találom meg az ikonokat. Innentől amit elmondtál semmi köze a dologhoz, megvan a Win7 is bolti, dobozos verzióban, a Win8.1 is szintén dobozos verzióban, semmi upgrade.
    Ha annyira érdekel a WIn8 kimaradt életemből mivel nem volt hozzá megfelelő gépem...

    De nem is értem minek itt vitatkozol ha neked sosem jó semmi sem. Menj Linux alá, vagy házasodj össze a számodra tökéletes Windows 7 rendszerrel és legyetek boldogok. Senki sem fog ebben megakadályozni, hagyd békén azokat akik igen is szeretik az új rendszert, és tudják használni (majd ha egyszer lesz időm foglalkozni vele, szívesen megtanítom neked használni).

    Részemről téma és Te is lezárva, ha ennyire szakértő vagy nem is tudom miért nincs saját OS-ed...

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Ezt nem értem még hova akarod görgetni... :F
    Szerintem az nem vita tárgya, h a Start menü minden programok listájának ikonjai stb elég aprók, a gyorslista már normális méretű és a Modern UI-s ikonok jóval nagyobbak, jobban kivehetőek.
    Szerinted Win7 alatt is mért pakol ki minden fontosat a többség asztalra, legyen akár mappa/ program parancsikon, v tálcára?? Mert vsz nem akarja állandóan a Start menüt túrni 1-1 program megnyitásához....többség max gyorslistát használja és gép kikapcsolási opcióit.
    Persze asztal és tálcarögzítés adott 8 és 10-nél is, de előbbit nem lehet a végtelenségig telepakolni, mert nagy összevisszaság lesz az asztalon, utóbbi (tálca) rögzítési lehetőségei is végesek. Ellenben a kezdőképernyőt full telerakhatod, jobban elkülönülnek egymástól az ikonok, pláne, ha kategóriába van rendezve. Ráadásul egérrel szimplán gyorsan csak odagörgetsz, ráböksz és már nyitja is meg asztalon. Azért nem olyan rossz dolog ez szerintem.
    De úgy tudom, te Win8/8.1-et nem is használtál egyáltalán, v igen? Ha nem, akkor meg mit okoskodsz, már elnézést?? Igaz Win10-ben is van csempe + kezdőképernyő, ha fentieket nem hiszed, próbáld ki. :)

    Egyébként meg biztos nem csak ezért vette meg az új OS-t, azért voltak más újítások is és eleve az új rendszer sokx jobban optimalizált, gyorsabb, támogat új technológiákat, szabványokat stb., ami szintén indok lehet a vételre. :K
    Persze ennyi erővel userek egy része minek vegye majd meg a Win10-et, mikor úgysem fogja kihasználni a funkcióit, bőven elég neki a 7-es, de aki jobban érdeklődik IT-s dolgok iránt, nyitott az újdonságokra, most is éppen Preview-et tesztel, annak szerintem nem kérdés és nem is felesleges dolog?
    Egyébként meg 30 $ ki lehet bírni egy upgrade-nél, mikor a full OS kerül 100 - 150 $-ba.
    Nem beszélve akiknek ott van a céges MSDN, v egyetemi MSDNAA lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Teljesen egyetértek :D Amit még kitaláltak (Elvben) Dennis Ritcie (Hatalmas nagy Respect és RIP) / Ken Thompson bácsiék még mindig viszik a pálmát,a the ‘‘traditional’’ file system-et leváltó FFS-el, mikor beletették a BSD 4,2-bem mondjuk azt már Marshall Kirk McKusick,fejlesztette, és sokan mások.
    Mondjuk azt én sem nagyon értem miért ennyire szarul van a karbantartás megoldva at NTFS-ben. Bár lehet a 7-esben majd megoldják :D

    Microsoft Windows [Version 6.4.9841]
    (c) 2014 Microsoft Corporation. All rights reserved.

    C:\Windows\system32>fsutil fsinfo ntfsinfo c:
    NTFS Volume Serial Number : 0x64b69acfb69aa15a
    NTFS Version : 3.1
    LFS Version : 2.0
    Number Sectors : 0x000000000503ffff
    Total Clusters : 0x0000000000a07fff
    Free Clusters : 0x00000000002cfbfd
    Total Reserved : 0x00000000000008e0
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 4096
    Bytes Per FileRecord Segment : 1024
    Clusters Per FileRecord Segment : 0
    Mft Valid Data Length : 0x000000000a600000
    Mft Start Lcn : 0x00000000000c0000
    Mft2 Start Lcn : 0x0000000000000002
    Mft Zone Start : 0x00000000002da060
    Mft Zone End : 0x00000000002da860
    Resource Manager Identifier : B3C4546C-4A8B-11E4-B964-E63DB7329A1A

    Ez ha jól látom 6.4.9841-es.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • emvy

    nagyúr

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Csinaltak, ugy hivjak, hogy ReFS. 8.1-en mar hasznalhatod, bootolni meg nem lehet rola (remelhetoleg Server Next-ben mar igen). Ugyebar a karbantartasmentesseget pl. semelyik ext* FS nem tudja, peldaul.

    while (!sleep) sheep++;

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #410 üzenetére

    Mondjuk Linux alatt annyira erre nincs is szükség.

    De ebben a verzióban (Nyilván a végleges kiadásban ez változhat) nem lehet kiválasztani ReFS-t, ezt megnéztem mikor telepítettem a Server Next-et.

    Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy format /fs vagy convert /fs-el át lehet e állítani a system partíciót, a többit át lehet azt megnéztem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • emvy

    nagyúr

    válasz hallador #411 üzenetére

    ? Nincs szukseg fsck-ra, ha rossz pillanatban rantod ki a kabelt? Hogy a fenebe ne lenne.

    ZFS alatt nincs szukseg ra, de az legalabb annyira korai fazisu dolog, mint a ReFS, meg otthoni felhasznalasra nem igazan alkalmas.

    while (!sleep) sheep++;

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #412 üzenetére

    Teljesen igazad van, de ez inkább már a hibajavítás, mint a karbantartás témája, na abban viszont igazad van, hogy az NTFS egy sokkal robosztusabb valami.

    Viszont az is igaz, hogy az iNode alapú fs-ek nem annyira igényelnek karbantartást.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #410 üzenetére

    Ha jól látom nem is megy a convert teljes backup nélkül, csak ha leszeded az adatokat, convert, vagy format és utána adatok vissza. 2012 alatt.

    És itt sem megy még, talán a véglegesben:

    C:\>fsutil fsinfo drives

    Drives: C:\ D:\ E:\

    C:\>d:

    D:\>fsutil fsinfo ntfsinfo c:
    NTFS Volume Serial Number : 0xcedcb160dcb1440d
    NTFS Version : 3.1
    LFS Version : 2.0
    Number Sectors : 0x0000000004f4ffff
    Total Clusters : 0x00000000009e9fff
    Free Clusters : 0x00000000007a41e0
    Total Reserved : 0x0000000000002db0
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 4096
    Bytes Per FileRecord Segment : 1024
    Clusters Per FileRecord Segment : 0
    Mft Valid Data Length : 0x0000000004ec0000
    Mft Start Lcn : 0x00000000000c0000
    Mft2 Start Lcn : 0x0000000000000002
    Mft Zone Start : 0x00000000000c4d00
    Mft Zone End : 0x00000000000cc820
    Resource Manager Identifier : B546BDB8-4CF8-11E4-BB38-B5DE4959CAB8

    D:\>dir
    Volume in drive D is DATA
    Volume Serial Number is 96BC-94EA

    Directory of D:\

    2014.10.05. 18:08 895 120 ChromeSetup.exe
    2014.10.05. 18:05 25 proba.txt.txt
    2014.10.05. 18:04 <DIR> proba_mappa
    2 File(s) 895 145 bytes
    1 Dir(s) 21 405 294 592 bytes free

    D:\>convert D: /fs:refs
    CONVERT is not available for NTFS drives.

    D:\>c:

    C:\>convert D: /fs:refs
    CONVERT is not available for NTFS drives.

    C:\>format /fs:refs D:
    The type of the file system is NTFS.
    The new file system is REFS.
    Enter current volume label for drive D: DATA

    WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
    DRIVE D: WILL BE LOST!
    Proceed with Format (Y/N)? Y
    Formatting 20,0 GB
    Volume label (32 characters, ENTER for none)? DATA
    Creating file system structures.
    Format complete.
    20,0 GB total disk space.
    20,0 GB are available.

    C:\>
    C:\>dir D:
    Volume in drive D is DATA
    Volume Serial Number is 4EBC-FD26

    Directory of D:\

    File Not Found
    C:\>D:
    D:\>fsutil fsinfo refsinfo d:
    REFS Volume Serial Number : 0x384ebd454ebcfd26
    REFS Version : 1.2
    Number Sectors : 0x00000000027e0000
    Total Clusters : 0x000000000004fc00
    Free Clusters : 0x000000000004f24f
    Total Reserved : 0x0000000000000000
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 65536
    Checksum Type: CHECKSUM_TYPE_NONE

    (#414) emvy

    Főleg ebben az esetben a Linux alatt használt FS-eket (Ext3/4-et, de van még egy pár)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • emvy

    nagyúr

    válasz hallador #415 üzenetére

    Egyelore meg mindig nem lehet bootolni rola meg konvertalni sem, szoval nem erdemes probalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #416 üzenetére

    Köszi rájöttem magamtól is, így hogy megnéztem tudom én is. A 2012R2-nél egyértelmű volt, de hátha fejlődött ,de ezek szerint ezen a területen még nem. Illetve a végleges verzió kiadásáig ez csak találgatás részemről.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • emvy

    nagyúr

    válasz hallador #417 üzenetére

    Bar semmi info nincs rola, de szinte kizartnak tartom, hogy alapbol errol bootoljanak a W10/Server Next kiadasok, egyszeruen nem eleg szeleskoru a hasznalata a 8.1-ben sem. Az a tippem, hogy Azure-on elkezdik hasznalni, aztan ha ott jol megy, akkor mehet a felhasznalokhoz.

    while (!sleep) sheep++;

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #412 üzenetére

    Az mondjuk érdekes kategorizálás, hogy szerverben már van, de otthoni felhasználásra még nem ajánlják, korai állapot okán. Ha valahol, akkor vállalati környezetben nem használnék kísérleti eszközt.

    Amúgy a korábbi kérdésemre nem válaszolt senki: tényleg csak online bejelentkezés van, vagy offline is lehet használni a rendszert?

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #419 üzenetére

    Mind a Server Next-et, mind a Windows 10 Technical Preview-et feltettem egy VMware workstation-be, a host oprendszer egy Linux.

    És offline bejelenkezés van, nem kell hozzá online semmi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • joelke HU

    senior tag

    Most akkor jól értem a 10-ben csak ilyen hibrid startmenü van? Olyan beállításra nincs lehetőség, hogy csak csempék legyenek startmenü nélkül, mint a 8.1-ben?

    Motorola G51

  • Milestone2

    nagyúr

    válasz joelke HU #421 üzenetére

    Eléggé testre szabható, de pont azért tüntették el mert a felhasználók zöme utálta...majd egy nálam jobban hozzáértő biztos elmondja, hogy W10 átállítható-e W8.1 kinézetre...

    Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

  • Fontos?

    tag

    válasz joelke HU #421 üzenetére

    Rosszul érted :)
    Át lehet állítani 8.1 szintűre.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • hallador

    addikt

    válasz joelke HU #421 üzenetére

    Remélem ilyen nincs benne, rühellem.

    Amúgy van egy pár beállítás a start menü properties-ben ami még inaktív, és akár erre is vonatkozhat:

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Воланд

    titán

    válasz joelke HU #421 üzenetére

    csak innen ki kell venni a pipat.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #425 üzenetére

    Teljesen jogos, ki be jelentkezés kell neki, és megy.

    Köszi.

    (Jó tudni, hogy ott van, de nem éltem vele :) )

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • joelke HU

    senior tag

    válasz Fontos? #423 üzenetére

    Köszi szépen mindenkinek a választ. Én speciel nagyon szeretem a csempés megoldást, majd ha lesz végleges verzió tavasszal, akkor áttérek 8-ról.

    Motorola G51

  • emvy

    nagyúr

    válasz jeni #428 üzenetére

    "Microsoft is collecting data on text entered as is it trying to improve auto correct within the system, however I don't think many users will be happy with Microsoft watching text being inputted into the system."

    Geez, megint egy olyan hir, ami nem hir. Az osszes kod, billentyuzetleutes, amit valaki a Google Apps-ben vagy a MS Office Online-ban csinal, atmegy az adott ceg rendszeren. Az Androidos 3rd party billentyuzetek egy jo resze a cloudban tarolja a szemelyre szabott autocorrect-javaslatokat (a Swiftkey meg a GMail-fiokon is at tudja magat ragni igeny eseten).

    Egy tech preview-rol van szo, nyilvan tokig tele van rakva telemetriaval, konkretan erre valo.

    while (!sleep) sheep++;

  • pzstm

    titán

    válasz jeni #428 üzenetére

    még egyszer valaki akármilyen nyelven idióta baromságot linkel, ami szakmai pontatlansággal és analfabétizmussal van tele, s csak klikkvadászat miatt ez a címe....azzal nem is tudom mit csinálok :W

    emvy: telemetria sajnos ismeretlen fogalom sokaknak...mennyivel jobb, hogy a Microsoft keyloggert telepített a gépekre.... :W

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • hallador

    addikt

    válasz pzstm #430 üzenetére

    Kezdheted is, az emberek mikor megjelent a win95, csak azért megvették mert benne volt a reklámban, de amúgy nem is tudta mire való.

    Sokan azt gondolják, hogy ez már éles rendszer, INGYEN.

    Fingjuk nincs a telemetriáról, meg a többi ilyen szokásokat monitorozó rendszerről. Azt még senki nem hozta fel, hogy ingyen le lehet tölteni az nem annyira jött szembe, hogy ingyenes Windows nem nagyon van.

    Vagy az, hogy a Microsoft oldaláról ingyen le lehet tölteni. Szóval ezen én annyira nem csodálkozom el.

    A Google chrome licence szerződését mennyien olvashatták el vajon az ilyen gondolkodású emberek közül, nem sok. Pedig az néha durvább is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz hallador #431 üzenetére

    Ez egy jó emberi szokás sajnos, hogy aláírunk/elfogadunk mindenféle szerződést, aztán a végén reklamálunk.
    Ahogy olvasom a fórumokat, kb 1-2 éve jönnek rá az emberek arra, hogy a netszolgáltatók kiírják a minimum biztosított értéket és ez alapján feleslegesen reklamálnak. Csak hát jobb másikat hibáztatni, mint a hibát beismerni. A Windows szerződéssel foglalkozna az égvilágon senki, de lett belőle cikk így persze, hogy elolvassa mindenki azt a pár sort a teljes dokumentum helyett.

    Nem is csodálkozom, hogy egyesek a vagyonukat, házukat, mindent el tudnak veszíteni a figyelmetlenség miatt.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz jeni #428 üzenetére

    Mennyi agyatlan, hozzá nem értő ilyen cikkíró van, aki sokx persze direkt kicsit ferdít, a nép meg bekajál mindent elsőre.... :W

    (#424) hallador : benne van a forró sarkok, Charms Bar beállítási lehetősége, de nem működik...nyilván sima asztali környezetben, Start menünál nem is kell, de ha vki átvált Start screenre, ott bizony nem ártana, mert ezek nélkül, meg annak nincs értelme...

    (#419) tomtyi: mindegyik új OS-t (8/8.1/10) lehet használni helyi (offline) és live (online) fiókkal. Win10-nél is adott mind2 lehetőség, az online az Insider programhoz, feedback küldéséhez elengedhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz emvy #429 üzenetére

    ja, lehetett sejteni, hogy usage patternt elemez. ami figyelembe veve, hogy a 8nal mekkora felhaborodas volt az interface attervezesebol valahol ertheto.

    programok kornyezete meg kell a debughoz.

    mondjuk ettol fuggetlenul eles rendszernek nem hasznalnam.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • emvy

    nagyúr

    válasz hallador #431 üzenetére

    Nem hiszem, hogy sok olyan ember van, aki ennyire nem lenne kepben, de megis sikerul neki
    - megtalalnia a Windows Insider oldalt
    - csatlakozni a programhoz
    - letolteni az ISO-t es kiirni USB-re
    - munkara hasznalni a rendszert

    ... mindezt ugy, hogy kb. minden lepesnel elmondjak, hogy ez megolheti a kiskutyad, nem vegleges, a neve Technical Preview, csak angolul erheto el, jobb also sarokban ott a 'preview' vizjel, folyamatosan feedbacket ker..

    Szoval az a gyanum, hogy ez egy nem letezo problema.

    while (!sleep) sheep++;

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ezt sem lehet még ReFS partícióra telepíteni. :(
    Vagy van esetleg rá valami trükk, amivel mégis?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Воланд

    titán

    válasz janos666 #436 üzenetére

    nincs, refs-rol meg mindig nem lehet boot-olni.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • huszar90

    aktív tag

    Kár hogy egy évet kell várni rá :U Ilyennek kellett volna lenni a 8-asnak is.

  • ceia

    őstag

    (#324) King Unique Ebben a megközelítésben te meg W8 (sőt, metro ui) troll vagy, és XP hater, ha már itt tartunk, de mindegy. ;)
    Azért bele Metro, h kedveskedjenek a másik rétegnek
    Értem, a kisebbség kedvéért szívjon a többség.
    h uazt a W7 féle Start menüt teszik vissza, kicsit olcsó lett volna
    Nem kell ugyanazt, annál jobbat kellett volna - ugyanis a W7 startmenüje sem tetszik. Nehezen eldönthető, melyik rosszabb: W7 vagy 8.1 startmenü? Annyit elismerek, a W10 startmenüje ha levakarom róla a csempéket, már jobb, mint a másik kettőé.
    Csak éppen W8 Metro nélkül egy szimpla W7 Start menü és AG nélkül
    Ez nem igaz, van egy csomó belső fejlesztés, (nem felület) furcsa, hogy éppen te feledkezel meg róla.
    Nekem az a Store-ral a bajom, hogy integrálva van a rendszerbe. Miért? Tenne ki a W8/W8.1/W10 egy ikont hozzá, legfeljebb azt kukáznám. Ne csak azokra gondoljanak, akik endszeresen tejelnek nekik, hanem azokra is, akik nem shoppingolósak, de ugyanúgy kifizették az OS árát.. OneDrive dettó. Aki nem akar 5 féle helyről hozzáférni xy motyóihoz (a többség) annak felesleges. Én miért töltögetnék fel oda bármit, a vinyóra sokkal gyorsabban és egyszerűbben kiírom. Szóval ezt a szolgáltatást is meghagyhatták volna tisztán webesnek, nem integrálni vaddisznó módon minden sz@rjukat.. áhh na meg az XBox, az még nagyon kellett a sok konzol nélkülinek meg PS vagy más tulajnak.. Metro ugyanez. Ha nincs érintős cuccom, beleértve a WP-t is, akkor miért is kellett nekem a metro? Ja, nekem semmire, hát ez az. És hiába tüntethetem el a felületről, ha attól még ott gubbaszt a rendszerben - márpedig minél letisztultabb a rendszer annál jobb. Persze van aki ezzel nem foglalkozik, megvan neki az erőmű gép, majd eltol mindent izomból, akinek meg nem telik, vagy nincs szüksége nagy gépre, az már nem számít felhasználónak.

    (#325) szabonagyur Így van, én desktop user vagyok - ahogy a legtöbben! Nem baj ha extrémebb igényeknek is meg tud felelni az OS, csak ne azt tolják a képünkbe default. Maradjon meg elsősorban desktop OS-nek, ami eddig is volt. Az extrém dolgokat meg lehessen telepítéskor választani ha nem kell, ne fogllalja a helyet és tegye feleslegesen még kiterjedtebbé a rendszert. Igen, még XP-t használok, de egyszer szükséges lesz újabbat is felrakni, és nem mindegy, milyen a felhozatal. Ha lenne olyan új, még jobb és még szebb rendszer, azonnal váltanék arra, csak hogy értsük egymást. Különben vannak dolgok az XP-ben is amik nem tetszenek, de elenyésző a W7/W8-hoz képest. A W10 máris szimpatikusabb lenne, mint a W7 vagy W8.1, kérdés hogy a nem tetsző dolgok kikapcsolhatóak lesznek-e. A felülete legalább kellemesnek tűnik úgy-ahogy. De sokminden nem tetszik. Pl. ezek a W7 ikonok nem is illenek a flat UI-hoz, ezt valaki monnya má meg nekik!

    (#329) Fontos? Király vagy, lehet, hogy egyszer hasznos lesz :R Mondjuk annyi kegészítéssel, hogy nekem a W7 sem tetszik, tehát inkább XP explorerre csere kéne, de már ez is fény az alagút végén, köszi! A támadók sztem csak nem jól értelmezték amit írtál.

    (#340) bzoley Általában a józan középutat szoktad képviselni hozzászólásaiddal, nem vagy metro fan, de W8 ellenes sem. Szerintem félrértetted Fontos? hsz-ét, csak segíteni akart azoknak, akiknek a W8 felülete jelent problémát elsősorban. Talán a hangneme miatt volt félreérthető, én inkább viccesnek találtam, nem megmondónak :) Tudott valamit, amit úgy tűnik mások nem, és megosztotta velünk ez a lényeg. A registryben én is szívesebben módosítok valamit, mint külön programot telepíteni emiatt. Pláne, ha az a program nem csak registry átírást végez el, hanem TSR-ként működik.

    (#356) King Unique Azt mondod, nem szemeteled tele a desktopodat ikonokkal. Jó. Én sem. De arra hivatkozol, hogy a start képernyő mennyivel jobb, mert ott sokkal több nagy csempét ki lehet rakni.. Csakhogy a start képernyő ugyanúgy full screen, mint a desktop. Ennek ellenére azt simán teleszemeteled csempékkel. Akkor nem mindegy, hogy melyik full screent rakod tele csempékkel/ikonokkal? Ha a desktopra raknád ki a sok (nagy) ikont, csoportokba rendezve, miben lenne rosszabb, illetve a start képernyőn ugyanez miért jobb? Megmondjam? Mert az az új csempe. Ennyi. Mer az új huuúúúú!
    Különben nem értem, miért jobb neked csempékről leolvasni feliratokat, mint szép egyedi ikonok alpján felismerni az appokat.. Témák szerinti csoprtosítás? Én is azt kedvelem, és nem foglal full screent, csak egészen picit :P xp start

    (#359) pzstm Nem, azt tudom, hogy a startmenüből ki lehet dobni a csempéket (na még jó..) Úgy értem, hogy sehol semmilyen modern UI-ból elemekből készített felületet nem akarok látni soha. Tehát sem rendszerindításkor, sem leállításkor, sem log off -kor, sem felugró rendszerüzeneten, sem véletlenül elindított metro app miatt, vagy updatekor.. Ez lenne az, hogy teljesen kikapcsolható a metro. Na ez garantált lesz akár a W10-ben? Mert ha ez nem így van, akkor nem igaz hogy a desktopra bootolással, vagy a classic shellel nem látok soha metrot. És páran meg azt írjátok.

    (#361) raskolnikoff +1 És a metro (még ha ki is kapcsolom), multimonitor, onedrive, store, xbox.. ezek talán semmit nem foglalnak tárhelyből, memóriából? Mert nekem egyikre sincs szükségem. Amúgy meg röhejes, hogy mennyi hely kell egy OS-nek.. Mihez? A desktophoz, meg hogy működjön az a pár vas a gépben? Érdekes, a W98 idejében is ugyanennyi dologból állt a gép, mégis vitte a max. 300 megás OS. (nem mintha az kevés lett volna, még az is sok!)

    (#363) King Unique Csupán érdekességképpen, ne vedd másnak :D XP-m 10 GB-os partíción van, és 6730MB szabad hely van és minden tökéletesen működik. Jé (nincs Office)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #440 üzenetére

    Ez szerintem kicsit túlzás, mert az ok, ha vkinek nem tetszik, nem használja (nekem se az elsődleges felület, amit használok rajta), viszont az nem, ha ráfogja a rendszerre xy dolgot nem lehet benne megcsinálni, meg szimplán Start menü hiánya miatt xar, holott azt is 2 perc alatt lehet bele tenni. De ha neked így jobb, nyugodtan fogd rám. :)
    XP hater szintén nem vagyok, mert használtam sokáig, néha még manapság is hébe-hóba, de az szerintem egyöntetű PH user és mások vélemyénye is, h bőven eljárt felette az idő, már nem támogatott stb...ergo szabadulni kéne tőle minél előbb. XP troll meg, mint tudjuk te vagy, szinte a legnagyobb itt a PH-n. :DDD
    Jobb a W10 Start menüje az nem kérdés és csempéket, v fél perc kiszedni, helyére mappa, program ikon is tehető, ha nem tudtad, mert talán nem.
    Kinézetre AG nélkül durván az is olyan, csomó belső fejlesztés, meg talán ugyanúgy a 8-ban is benne van, sőt még több is.
    Felvetsz olyan igényeket, h neked minek bele áruház, OneDrive, ne kelljen soha látni a metrót ---> ergo vegyék ki teljesen, csak azt elfelejted el, h van egy olyan réteg is, aki használja ezeket, vásárol áruházból appokat, plusz tárhelyet OnedDrive-hoz, ergo az ő igényüket is ki kell szolgálni továbbra is. Csak miattad nem fognák mindent kukázni belőle, mert épp olyanod van, ráadásul régóta nem vásároltál tőlük új OS-t stb. és vsz nem is fogsz a jövőben se egyhamar, mert neked nem felel meg egyik se...
    OneDrive meg tök jó egyébként, h integrálva van és csak áthúzod a mappába az adott cuccokat, igaz néha-néha ez is kicsit járatja a gépet, de ha felraksz egy külső megoldást, az meg sokx még jobban...HDD-k minősége, megbízhatósága meg nagyon is ingatag manapság, ha elszáll, akkor meg rohangálhatsz x 100 ezer Ft-okért adatot mentetni róla....biztonságos adattárolás, csak a többszintű megoldások, több HDD, v HDD + Felhő + DVD/ BD kombinált megoldások. 1 helyen tartani mindent, biztonsági másolat nélkül eleve nagy ökörség...
    Egyébként az mért nem elég, h mondjuk egy CLassic Shell W8 esetében letilt minden Modern Ui elérhetőséget, ráadásul tálcáról is el tudod tüntetni áruházat, vmint Win10-ből Start menüjéból ki tudod szedni csempéket, de appok is részét mind2 rendszerben akáz uninstallálni is tudod :F Magyarán nem használodőket, nem is kell az előzőek meglépésével használnod, de mért vannak ott a háttérben a rendszerben...? Na erre én csak azt mondom, h az ilyeneknek, akkor W7/XP való, ennyi.

    És azzal mi a gond, ha a Start Screen full screen, ugyanúgy W8 és Win10-ben is??? Mért mekkora legyen, mint a Start menü? Arra van W10-ben az új Start menü, csak annál ott a bibi, ha nem tudod full telerakni, mint Start screent, mert appok számával dinamikusan növekedve, egy idő után beteríti a képernyőt és nem fér bele több...ellenben a másikba igen és lehet egérrel scrollozni. Illetve az asztalon te a parancsikonokat nem nagyon rendezgeted csoportokba, max egyik sarkába rakod ezeket, másikba azokat, de hamar megtelik és már a háttérkép sem látszik....ellenben Start Screenen sokkal jobban elkülönülő csoportokba tudod rakni őket, a csoportokat külön elnevezni, tetszőlegesen az egészet mozgatni stb. Csempék meg tudnak "elő módot" is, megnyitás nélkül is megjelenítenek bizonyos információkat, W10-ben már vsz hosszabb szövegeket is, igaz csak az appok főként.
    De honnan is tudnád, hiszen nem használtad soha a 2 új rendszert, ez itt a lényeg...
    Egyébként meg bohókás az a kép az XP Start menüről, de talán mondtam korábban más topikban, h pl. Classic Shellnél van ilyen stílus is.

    Egy szűz XP SP3 kb. közel 2 GB tárhelyet foglal telepítés után. Ha nálad csak 3270 MB, akkor az nagyon meg van kurtítva....vsz nincs frissítve (WU kikapcsolva), alig van rá vmi program telepítve, lapozófájl mérete nagyon minimális, nincsenek visszaállítani pontok stb. Illetve ott van az 500 GB-os HDD-d és XP-nek csak 10 GB-os partíciót adni, hááát megint nagy okosság, ahogy előbbiek is... :W De nyilván egyéni igényed, te dolgod. Csak nem mkinél így van ám beállítva és jóval nagyobb partíció kell neki.
    Egyébként ugye új Windows-oknak több hely kell, egy 8.1 friss telepítés után kb. 7.8 GB, felrakva drivereket + frissítések + általános porgramok + lapozófájl + rendszer visszaállítás ---> kb. 13-15+ GB
    Nálam a most frissen telepített Win10 Technical Preview + driverek + programok + frissítés stb =12,2+ GB
    Azért ezek se annyira vészes számok az új Windows-oknál, a Vista, W7 vmivel többet foglalt. Egy régi XP meg jó hogy, alapban kevesebbet, de ha már ott is bekapcsolásra kerülnek az adott dolgok, rendesen le van frissítve, plusz egy néhány program, főleg Office felkerül, akkor 20-30 GB partíció mindjárt kell annak is. ;)

    Szal szerintem főként az írkáljon itt, meg okítson, akinek van is konkrétan fogalma bizonyos dolgokról az adott új OS-ekben, ne az, akinek abszolút nincs...

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ceia #440 üzenetére

    Nézd, az a helyzet, hogy manapság már nem elég egy olyan operációs rendszert írni, ami tökéletesen működteti a számítógépet. Az XP megjelenésének idején, vagy még akár a Vista, WIn7 esetén ez még elég volt.
    De azok az idők elmúltak, a felhasználók számára egy tökéletes rendszermag már alapkövetelmény, és utána szükség van a többire is.
    Apple, Google ugyanígy csinálja, a saját rendszerébe tesz bele olyan dolgokat, amikkel a saját egyéb szolgáltatásai felé tereli a felhasználóit. Hogy miért? Mert abban is van üzlet.
    És persze vannak rengetegen, akik nem használják a store-t, nem vesznek fizetős appokat, de vannak sokan, akik igen. Vannak, akik éppen azért váltanak pl. egy droidos telefonról Luminára és Win8.1-re, mert megtetszett nekik, hogy közös rendszert használ az összes kütyüje.
    A Onedriveos kirohanásoddal sem értek egyet. Azthiszem a felhős tárolók közül a Onedrive a legjobb. Nagyon jó szolgáltatása az, hogy a régebbi gépemen lévő fileok az új gépre nem töltődnek le az első bekapcsoláskor (mint pl. a Google drive, vagy dropbox esetén), hanem csak ha szükség van rá. Az pedig ritkán történik meg. Így a tizengigányi onedrive filejaim a helyi meghajtómon foglalnak százvalahány megát. A többit ezen a gépen még nem nyitottam meg, le se töltődtek. De ha kell, akkor lejön.
    Még mielőtt megvádolna valaki, én sem vagyok egy elvakult win8 fan. Sőt. Nekem se teccik, de időről időre megnézem a próbaváltozatait. A "rendes" gépemen nincs is fenn, csak a hetes. De ettől még nem fogom azt hangoztatni egy oprendszerről, hogy felesleges volt megcsinálni. Mert ennyi erővel mondhatnám az ios-re is, hogy minek az? Nekem nincs ipadem, imacem, húzza le az apple a vécén az installcédét, semmi szükség rá.

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #441 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy vegyék ki a Onedriveot meg a Storet, még kiszaladnál a világból ha megtörténne :) Hanem hogy eleve nem is kellett volna bedrótozni egy OS-be. Legalább lehetne telepítéskor nem kérni, ha nem kívánsz a M$ kis szorgos méhecskéje lenni.
    de mért vannak ott a háttérben a rendszerben...? Azért, mert fel lettek telepítve, és hiába távolítod el az ikonját/csempéjét, attól még ott figyel a rendszerben, működik a szolgáltatás, ergo erőforrást és tárhelyet zabál.
    A start screenes részt olvasd el mégegyszer, sztem mukkot sem értettél abból, amit írtam. ;) Neked nem mindegy, hogy egy full képernyős start screenre teszed ki a csempéket csoportosítva, vagy szintén full screen desktopra teszel ki ikonokat szintén csoportosítva. Pedig ugyanaz, csak a desktop jobban néz ki és nem csempék feliratait kell olvasgatni, hanem egyedi szép ikonok alapján azonosítani az appokat. De ha neked jobb unalmas szögletes vga 16 color színvilágú csempéket olvasgatni, engem nem zavar. De miért ne lehetne az ikonokat is csoportosítani? Akinek meg annyi ikon kéne hogy nem fér el pláne egy full HD képernyőn.. az az ő baja. Én csak 16db ikont raktam ki a leggyakrabban használtaknak. Bohókás a starmenüm? Igen, ez az, látod barátságos az XP-m. Különben az a starmenü ilyen pici méretben tartalmaz mindent ami kell, és láthatod, kategóriákra van osztva. Mi sem egyszerűbb, mint abban megtalálni valamit. Miért adtam volna több helyet a rendszernek, ha így is ennyi szabad hely maradt?? Ahogy írtam, nincs Office, nem munkagép ez. Most vigyázz, nehogy leess a székről! Valóban WU kikapcsolva egyből telepítés után. Igen, a sok kacat amit felrakna, az lassítja le az XP-t, az enyém máig gyors pedig 4 éves már. Visszaállítási pont is felesleges, sosem volt rá szükségem. Virtuális memória kikapcsolva, minek kéne, 2GB rammal úgy is pörög az XP. hogy abból 512MB állandó ramdiskként van használva! ;] Ja, és nem a Program Filesba telepítgetek, bár azt áttehettem volna a D:-re is, de majd legközelebb.

    (#442) vlevi Én nem kétlem, hogy az XP már technikailag elavult, és érdemes volna újabbat használni. Csak éppen a 7 nem tetszik és a 8 még annyira sem. Rávehetne a váltásra, ha már nem tudnám használni az XP-t, de máig kiválóan használható. Sajnos az újabb rendszerek nem lettek olyanok, hogy önmagukért váltanék rájuk. A Onedrive és a Store nekem csak szemét a W8/10-ben. Appokat találok SourceForge-on, ha valakinek küldeni akarok valamit, feltolom egy ingyenes tárhelyre böngészőből, és linkelem neki. Az XP-t csak az fogja tényleg leváltani, ha már nem lesz támogatása netezésben, védelmi programokban. Én is felrakok majd újabbat, de egyelőre nem döntöttem - talán még megvárom a 10-et, hátha jobb lesz, mint a 7. De az XP is maradni fog offline használatban. :)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #443 üzenetére

    Csak az a helyzet, h nem 2001-et, de nem is 2005-öt, hanem 2014-et, lassan 2015-öt írunk...manapság online tárhely egyre jobban dívik és érthető, h egy pl. egy OS gyártója is képviseltetni szeretné magát saját termékével, aminek userek többsége azért örült. És tényleg nem rossz a OneDrive, tárhely méretét tekintve sem.
    Nálad is megvan egyik oldalról egy túláradó felület, grafika mizéria, másik oldalról, rendszer, újítások szintjén, meg egy alap igénytelenség. Jóformán elég lenne olyan új OS, ami kb. technikailag, tudás terén XP-nél nem sokkal több, csak manapság ez már nem igazán kivitelezhető...ennyi erővel jön a Win10 megpakolva számos újdonsággal, neked majd nem kell Cortana, virtual desktop és társai, vegyék ki full, legyen full kiírtható a rendszerből, mikor szerves részét képezi...nem igazán lesz járható út.
    Start screen rész szintén nem teljesen világos... Lényegében asztali/ tálca parancsikon van itt is, ha annyira gyönyörködni akar benne az ember. Csak épp, ha mondjuk képernyőnagyítást használsz, nem tudsz olyan sokat kirakni rá és sokakat eleve zavar, ha tele van szemetelve az asztal. Ez alól mentesít az új Start menü jobb oldali területe és a kezdőképernyő. Előbbi befogadóképessége szintén véges, mint az asztalé, de utóbbié jóval tágabb és appoknak is 4 féle mérete lehet, igaz van amelyiknek csak 2, de így még azok is állíthatóak. Ha meg kell nyitni, baromira nem a grafikájában fog gyönyörködni a user, hanem, h figyelemfelkeltő, megfelelően rendszerezett --->könnyen áttekinthető és indítható legyen. Ennek a kritériumnak márpedig megfelel.
    Persze felesleges magyarázni ezt egy olyannak, ki életében nem használta, mert csak az érti, tudja miről van szó, aki igen. ;)

    "működik a szolgáltatás, ergo erőforrást és tárhelyet zabál" - látszik nem láttál még W8/ 10 feladatkezelőt...eleve appok megnyitás nélkül nem is futnak háttérben, max áruház, ami megnyitva pár-néhány %-ot hajtja procit az elején, de utána beáll kemény 0-ra és nem használva, a háttérben azon is marad. OneDrive megint hasonló, ami leginkább elején szinkronizálgat kicsit, már, ha van mit, utána az se használ nagyon erőforrást, 0 %-on fut. Ráadásul ez csak online fióknál van így, akkor integrálódik a rendszerbe, ha helyi fiókkal használod a gépet, akkor nem. Egy sima böngészőt elindítasz, több lapot megnyitsz, az több erőforrást használ, mint egy sima modern app. Tárhelyfoglalás, meg szintén mondhatni minmális, gyári appok talán max pár-néhány 100 MB-ot foglalnak. Ha felraksz egy böngészőt, pl. Chrome-ot, az megeszik 400-500 MB tárhelyet...
    Szal vannak itt hiányos felhasználói ismeretek...Itt ez a topik is, aminek keretében talán, aki rendszerrel kapcsolatosan hozzászól, illene feltenni és kipróbálni a 10-es Windows-t és nem csak nagy általánosságban, konkrét ismeretek nélkül írogatni rá, v a hasonló mostani rendszerre... :U

    Meg ez az, "újabb OS-ek nem lettek olyanok, hogy önmagukért váltanék rájuk" is elég szubjektív....nagyon sokaknak érdekes mód sikerült, bőven megfelelt nekik XP után a 7, van akiknek 8.1 is, és vsz 10-es is meg fog. Ergo talán mégse olyan rosszak. De szerencse, h MS-nek nem csak az ilyen userek igényeit kell kiszolgálnia, mert nektek úgyse tudnak olyan rendszert faragni, ami megfelelne. És az ilyeneket tényleg csak az fogja max rávenni a váltásra, ha már XP-n nem fog futni programok java, nem indul a rendszer, AV-k nem támogatják stb... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #444 üzenetére

    Eljön a nap, amikor én is váltok. Csak az a gáz, hogy nem amiatt, mert tetszik az új rendszer, hanem mert muszáj. Ezzel elvesznek tőlem valamit, amit azelőtt mindig megkaptam. Még XP-re is azért váltottam mert tetszett, mert valóban többet adott nekem, mint amit addig használtam. És úgy nem olyan jó megvenni ám valamit, ha tulajdonképpen nem is tetszik.. Most már megvárom milyen lesz a W10 - előbb meggyőződöm arról, hogy testreszabhatom-e ahogy nekem jó. Ha nem, W7 lesz és a remény, hogy talán a következő Windows majd beválik. De a M$-nak komolyan át kéne gondolnia mit akar, és ez a folyamatos terebélyesedés sem egy jó irány, már röhejes, mekkora hely kell egy OS-nek. Az ACDSee-ről is sokan azért mondtak le, mert egyre hízott. (nekem 3.0 van! ~4MB ;] ) Vissza kéne hozni a telepítés során választható összetevőket, az nem volt egy hülyeség, lásd Winamp! Bár Windowsnál sosem működött jól, volt amit hiába kapcsoltam ki, attól még simán felrakta :P Egyelőre biztató, hogy legalább a felület kezd használhatónak tűnni - egyrészt a 10-ben lévő változtatásoknak, másrészt külső programoknak köszönhetően. Bízom abban, hogy a működését is ki lehet kalapálni, ahogy az XP és W7 esetében némi utánajárással. (registry szerkesztés, és szolgáltatások leállítása) Az XP a gpedit.msc és services.msc nélkül szintén problémás lenne!
    Arra kiváncsi leszek, meddig akar a M$ csempéket erőltetni desktopra, W11, W12.. ? Biztos vagyok abban, hogy ez a csempe dolog hamarabb ki fog kopni, mint sokan gondolnák. Én kezdettől csodálkozom hogy történhetett ez meg, de idővel azok is rá fognak únni, akik most még kardoskodnak mellette. ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • szabonagyur

    félisten

    válasz ceia #445 üzenetére

    Csak, hogy tudd Vista óta ugyanakkora a X64-es kiadások mérete, sőt talán 1-2 gigával csökkent is.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • bzoley

    veterán

    válasz ceia #445 üzenetére

    Azt(is) tiszteltem a XP-ben, hogy nem nagyon akart több lenni annál, ami: operációs rendszer. Egy gépemen folyamatos üzemben teszi a dolgát, és még fogja is egy darabig. Néha rdp-n ránézek, de annyi.
    Ezzele a store-os dologgal sem igazán tudok mit kezdeni, ami a win8-cal elindult. Biztos van, akinek jó, de hogy nálam minek vannak, nem tudom. Nem hiszem, hogy komolyan gondolták odaát, hogy a jól bejáratott, évek óta gyűjtögetett szoftvereim helyett hirtelen vicc kategóriás alkalmazásokat fogok használni(store-ban van acdsee 3 ? :) )
    Onedrive miatt át kellett váltanom helyi fiókra, mert nem akart megszűnni, folyton zaklatott valamilyen üzenettel. Elérhető helyen persze nincs sehol egy nagy kikapcs gomb. Egy darabig keresgéltem, aztán feladtam.
    Valóban az lenne az igazi, ha már telepítéskor le lehetne tiltani sok hülyeség telepítését, ezzel helyet, és erőforrást megtakarítva.
    OS-t telepíteni nem naponta szoktak, nem annak kéne célnak lennie, hogy ne kelljen megnyomni egy gombot sem.

    [ Szerkesztve ]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz bzoley #447 üzenetére

    OneDrive mivel zaklatott? Kezdetek óta Online fiókom van és semmi baja nem volt eddig sem, pedig igen aktívan használom.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #445 üzenetére

    Gondoltam, h max muszájból fogsz váltani :D , ahogy a többi ilyen userek hada is. Csak az a kérdés, érdemes-e ezt a legvégéig halogatni... :F
    XP-vel rengeteg gond volt...engem és másokat is zavart a random iexplore.exe összeomlás, tálcáról USB biztonságos leválasztás ikon eltűnése, kínkeserves frissítés az svchost.exe és wuauclt.exe 100% processzorhasználata miatt, amit csak support megszűnés vége előtt pár hónappal javítottak ki úgy, ahogy. Aztán már most vannak olyan szoftverek, vírusírtók, amik nem kompatibilisek vele, v épp adott programnak csak 64 bites verziója van, ami szintén probléma...a 64 bites XP meg nem igazán jól sikerült jószág. Nekem már pusztán ezek miatt, h ne kelljen vele szívnom is megérte váltani az új Windows-okra.
    Szerintem fentebb pont leírtam, h maga az OS tárhely is hardverigénye nem nőtt különösebben, sőt a legújabbaknál még csökkent is kicsit. De ilyen téren nem is érdemes őket XP-hez hasonlítani, olyan mintha Win9x vonalat próbálnád e téren összevetni az XP-vel.
    Testreszabhatóság már mostani - 7,8.1 - rendszerekben is adott külső programokkal, ha vkinek olyan sajátos igényei vannak. Lehet 10-esben ezt talán gyárilag pár fokkal jobban lesz megoldva, de nem hiszem, h sokkal nagyobb szabadságot adna majd e téren.
    Nem biztos, h ki fog kopni, sőt...már W8 idején is keringtek olyan hírek, h MS teljesen ki akarta venni rendszerből az asztali felületet, de végül meghagyták, mert a Modern UI még nem alkalmas elsődleges felületnek desktopon, másodlagosnak már igen. Én se Metro Commandert használok fájljaim rendezgetéséhez, hanem Total Commandert, v fájlkezelőt. W10 megint folytatják ezt a vonalat és a jövőben nagyon is elképzelhető, h a modern felület felé fogják inkább eltolni a rendszert. Ha majd 202x-ben egy modern Windows-t kell elképzelni, akkor én biztos nem egy sima desktop, W7-hez hasonló rendszerre vízionálnék, hanem vmi továbbfejlesztett Modern Ui-s változatra.
    Sőt még az se biztos lesz Win11, 12 stb., lehet épp 10-es lesz az utolsó és azt fejlesztgetik tovább: Windows 10’s very different way of updating, [link].

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #444 üzenetére

    legyen full kiírtható a rendszerből,

    Na, azzal lehet meg marhanagy ongolt loni. Asszem nincs a foldkeregsegen olyan ember, akit ne idegesitene az a ... bongeszovalaszto. Pedig az pont azer volt, hogy az ie teljesen kiirthato legyen a rendszerbol

Új hozzászólás Aktív témák