Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz Rusi #20 üzenetére

    Kártyás csomagoknál még megérteném az Akciófigyelő blog létjogosultságát, de a jelenlegi formában szerintem értelmetlen. Felesleges munka, idő, energia.

    Nem tudom ki lehet az, aki a pontos havidíjak ismerete nélkül egy ilyen cikket olvasva ujjongva felkiált, hogy "ja de jó, végre 5000 Ft-tal olcsóbb a telefon Vodafone Red X+C csomagban"? Vagy mi az értelme? Őszintén, eddig én nem is figyeltem ezt a blogot, most is csak a cím miatt klikkeltem, mert érdekelt, hogy mi az a "nem olcsó" - de nem derült ki, hiszen nincsenek is részletek, csak a készülékért fizetendő egyszeri díj került feltüntetésre, ami önmagában egy semmitmondó dolog. Erről éveken át cikkeket írni pedig totál értelmetlen szerintem. :F

    Minden tisztelettel, szívesebben olvasnék Tőled teszteket vagy más írásokat, azok élvezetesek és érdekesek. :R

    "A linkelés amúgy szintén ott van minden Akciófigyelős cikknél, a végén ott az adott szolgáltató honlapjára mutató link"

    Én ezt nem látom ennél a cikknél.

    [ Szerkesztve ]

  • tybsen

    addikt

    válasz Rusi #24 üzenetére

    Köszi az infót. Igen azt a linket láttam, de az nem a Vodafone honlapja hanem a Mobilaréna oldalán lévő Vodafone márkaoldal, ahol a Vodafone-nal kapcsolatos hírek és egyebek vannak egybegyűjtve.

    De bárhogy is, elhiszem hogy valakinek ez hasznos lehet, én továbbra sem értem ezt :)

    Nálam általában úgy szokott történni a dolog, hogy eleve nem veszek előfizetéssel telefont. De már én is vettem életem során néhányszor, ilyenkor a következőt csináltam (ahogy mindenki, gondolom): kiválasztottam az adott készüléket majd összehasonlítottam hogy melyik szolgáltatónál mennyibe kerül maga a készülék tehát mennyi az egyszeri fizetendő díja, majd megnéztem hogy milyen havi előfizetési díjakat kell fizetnem még, milyen egyéb díjak vannak, stb. Így megnéztem hogy összesen mennyit fogok fizetni két év alatt, mennyi lesz a havi teher.

    De nyilván ezekben a havonta fizetendő összegekben benne van maga a szolgáltatás is tehát nem csak egy készülék-részletfizetésről van szó. Ezért az ember ugye összehasonlítja, hogy az előfizetésben foglalt szolgáltatásokat mennyiért kapná meg készülék nélkül egy feltöltőkártyás csomagban, hűség nélkül. A kettő különbsége pedig megmutatja hogy mennyibe kerül majd a készülék ténylegesen. (Bele lehetne vonni persze a pénz időértékért is :DDD )

    Ehhez képest számomra elképzelhetetlen, hogy hónapokig nézegessem és várjam-figyeljem, hogy csökkenjen egy bizonyos tarifacsomagban egy készülék ára és ha mondjuk 5.000 Ft-tal olcsóbb akkor lecsapjak rá. Persze elfogadom hogy ilyen is van de számomra ez teljesen idegen, valószínűleg ezért is kezdtem bele ebbe a témába. :) Illetve jelen esetben nem is arról van szó ugye, hogy várom, hogy csökkenjen az ár és folyamatosan nézegetem a szolgáltatómnál az engem érdeklő egy bizonyos tarifacsomag szerinti készülékárat, hanem egy mobiltelefonos oldalt figyelek, hogy ott mikor írnak árcsökkenésről. Időközben persze az is előfordulhat hogy megváltoznak a tarifacsomagok vagy egy engem érdeklő készülék forgalmazása megszűnik kikerül az ajánlatból, stb. Számomra ez valahogy nem életszerű. De elfogadom, hogy lehet ilyen is.

    Az pedig, hogy visszamenőlegesen nézegessem, hogy mennyibe kerültek bizonyos telefonok évekkel korábban, hát nem tudom.. legfeljebb olyan szinten érdekelhet, hogy nosztalgikusan visszagondolok, hogy mennyibe került annak idején egy Sony J6 a vodafonenál, de amúgy nem tudom, miért nézegetnék régi árakat.

    Az meg még inkább sajnálatos, hogy mindezért semmilyen juttatás nem jár a szolgáltatóktól :( én biztosan nem irogatnám ezeket.

    Nyilván nyomon követhető, hogy hány embert érdekel ez a téma és hányan klikkelnek, úgyhogy respekt, hogy ilyen kitartással végzitek ezt az akciófigyelést :R

Új hozzászólás Aktív témák