Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Jó a cikk és a gép is pofás, de azért itt nem kis önellentmondást vélek felfedezni (idézem):

    "...szinte mindenre használható, ésszerű és lehető legjobb ár/érték arányú konfig életre lehelésének története fog következni."

    ehhez képest pár sorral lejjebb már:

    "...egy kívül-belül vagány, jól kinéző vasat álmodtam meg. Ezért NEM sima gépházban csücsülnek az alkatrészek, és ezért NEM sima zöld NYÁK-os, borda nélküli RAM-okat és egyéb okosságokat válogattam..."

    Tehát javíts ki ha tévedek, de szerénytelen véleményem szerint ez messze nem a legjobb ár/érték arányú gép, amit összerakhattál. Rengeteget lehetett volna spórolni egy ugyanilyen teljesítményű, méretű (vagy még kisebb) és megfelelő hűtésű PC-n, ha a felesleges csilivili (kívül még csak értem, na de belül? :U ) nem szempont számodra.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz cousin333 #20 üzenetére

    Nekem megfelelt a szerző válasza, teljesen korrekt, de ha gondolod én is felelek a te kérdésedre.

    Kezdjük ott, hogy ha már Prodigyt vett, akkor ennyi erővel egy MicroATX házat is választhatott volna. Hadd ne soroljak típusokat, rengeteg olyan van, ami méretre hasonló az általa választott egyébként remek ITX kuckóhoz. Feltehetően már itt elég szép összeget megspórolhatott volna, de az ebbe passzoló alaplapnál ismét maradt volna a zsebében jópár forintocska, pláne, ha a cicoma (elnézést a szóhasználatért!) nem szempont. Felteszem létezik olcsóbb RAM kit is, ami nem ilyen szép, de hozza a Vengeance speckóit (ugye tuning nincs, csak az 1866 MHz, CL9 késleltetéssel ami jelen esetben számít).

    Amennyiben pedig mindenáron az ITX méretnél maradnánk - mert miért is ne - úgy a legtöbbet a házon lehetett volna talán fogni. A Prodigy nem csendesebb a többinél, maximum tágasabb, úgyhogy okosan pakolva akár egy Codegen MX31-be, vagy Cooler Master Elite 110-be, esetleg 130-ba (mindhárom nagyjából fele ár a szépséges Bitfenixhez képest, sőt, méretben is alulmúlják, szintén ATX táp beépíthetőséggel) is beférne ez a konfig és nem igazán lenne hangosabb sem normális hátsó ventivel, amennyiben minden alapórajelen futkos. De rengeteg ITX ház van még a piacon viszonylag olcsón. És továbbra is ott van a memória, amit már megbeszéltünk, hogy pár forintot lehet rajta fogni a Corsairhez képest, hisz úgysem látszik kívülről az egyébként impozáns fekete borda.

    Remélem megfelel az indoklás. :)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz trafoka #52 üzenetére

    A szépség eléggé relatív és egyénenként változó, kinek mi tetszik. Szerintem például az említett olcsó kis Codegen ház is szép. Egyébként nagyon sokan eddig is tudtuk, hogy a Prodigy nem éppen pici, ehhez nem volt szükségünk egy külön cikkre, így évekkel a megjelenése után. (Ettől persze még a bemutató rendben van, nem azt szapulom.) És hogy jobb minőség? Miben jobb? Mint mondtam ez az alapjáraton üzemelő konfig abban is elférne és hangosabb sem lenne. De ennyi erővel egy CM HAF Stackerbe is bele lehetne dobni valamilyen Mini-ITX összeállítást - csak épp sok értelme nincs.

Új hozzászólás Aktív témák