Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crytek

    veterán

    válasz Peet #12 üzenetére

    Ez a napelemes illetve mozgásra töltődő dolog + e-book kijelző valóban jó lenne.
    Kíváncsi vagyok meg meri-e majd valaki lépni bármelyiket is.

    Next PC Upgrade: 2022

  • babkukta

    senior tag

    válasz Peet #12 üzenetére

    Van e-ink kijelzős okosóra, talán pont a Sonynak (nem vagyok benne biztos). Hát ööö, ja, nem fogyaszt annyit, az tény. Csak ugye egy ember mire gondol "okosóra" hallatán? Szerintem nem egy fekete-fehér kijelzőre. Persze igazad van, én is beáldoznám a színes kijelzőt azért, hogy menjen több mint 1 hétig a cucc. Csak az embereknek így jobban tetszik.

    Üdvözlettel, Tibi

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Peet #12 üzenetére

    - üzemidő.
    Az okosórák jócskán többet fogyasztanak. Folyamatos kommunikáció, és monitorozás. Ezért ennyi az üzemidő. Ez a Sony negyedik generációs okosórája, ezek mind átlagosan 3-5 nap akkuban. Éjszakára kikapcsolva (mert ugye a letett óra miért menne) egy hét is megvan. Ezt a Live View (első) és SmartWatch (második generációs Sony okosóra) használattal tudom állítani.
    Ha ma az okosóra - óra vonalon mozgunk erős sarkítással a butafon - okostelefon vonalat hozom példának.
    Míg a butatelefon inkább csak telefonálásra és max sms-re volt (mint ma egy normál óra idő mutatása) akkor bírtak egy-másfél hetet is.
    Ma az okostelefonok 1-2 napot mennek, mert tudásuk annyi többletet hordoz. Ez van az okosórákkal.

    -kijelző
    Poén, a Sony-nak mindből van modellje. OLED-ek a LiveView-banés a SmartWatch modellben, TFT-k a SmartWatch2 és 3 modellben.
    E-ink pedig a Sony okoskarperecben (SmartBand Talk) ami ráadásul ívelt.

    -szíj/kinézet.
    Mind az első három generációs Sony okosóra hordható volt hagyományos szíjjal. A negyedik nem.

    (#15) Rossi:

    Mivel az óra és okosóra két külön kategória, így felesleges az okosórák közé keverni őket. Az okosóra olyan funkciókat tud, amit egy patinás óra nem. Ellenben van olyan funkció is amit az okosórák nem tudnak. Teszem azt a mechanikus ketyegés. Na olyat például nem tudnak. Vagy a hosszú gombelemes üzemidő.

    Hordás. Okosóráim előtt egyszerűen leszoktam a sima karóra hordásáról. Évekig nem hordtam előtte órát már. Most az okosóra szoktatott vissza az "óra" hordás esszenciájához.
    Lehet, ha megunom a tech kütyüt, ez vezet vissza az órahordás ösvényére? Lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák